February 15, 2020
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC WIND
1 Hannah Douglas JR IMG Academy 21.35 24.26 10 0.8
2 Jenyia Burton JR Jones 18.39 24.51 8 0.8
3 Madeline McNinch SR Lakewood Ranch 22.57 25.35 6 0.8
4 Sanaa Rae Morris SO IMG Academy 22.90 26.02 5 0.8
5 Dezarae Wright SR Kathleen 26.80 26.02 4 1.8
6 Britain Musick SR Lakeland Christian 26.59 26.32 3 0.8
7 J'lae Alexander SO Lake Gibson 26.72 26.45 2 1.8
8 Sydney Spaulding SO George Jenkins 24.16 26.55 1 1.8
9 Ayeniah Wilson SR Plant City 22.60 26.58 - 1.8
10 Riniya Johnson SR Auburndale 26.59 26.59 - 0.3
11 Isabella Nebel FR Sarasota 26.45 26.71 - 2.1
12 Tyla Jenkins FR Lake Wales 28.22 27.13 - 0.3
13 Zanea Formey SO Ridge Community 30.75 27.21 - 1.8
14 Arieyle Baker SR Frostproof 24.29 27.29 - 1.8
15 Samya Feagin SR Lake Wales 33.69 27.39 - 0.3
16 Maya Bridgeford SO Lakewood Ranch 27.68 27.40 - 2.1
17 Madison Walker JR IMG Academy 35.38 27.42 - -0.3
18 Ma'Kayla Cobb FR Frostproof 29.99 27.51 - 1.8
19 Jacqueline Patton FR Kathleen 23.38 27.83 - NWI
20 Ailsa Eddins SR Lake Region 26.45 27.84 - 2.1
21 Ajaida Groomes SO Lake Region 27.10 27.93 - -0.3
22 Madison Jones SR Riverview 23.90 28.11 - 0.6
23 Janel Mitchell SO Sarasota 30.40 28.14 - 2.1
24 AYALAH ROSE   Goleman 22.61 28.26 - 0.3
25 Alana Bush SR Lake Gibson 20.13 28.35 - 0.3
26 Mysha Graham SR Lake Wales 33.29 28.45 - 0.3
27 Shyleigh LeBlanc FR Flagler Palm Coast 27.38 28.52 - 2.1
28 Tonyae Robinson FR Lake Gibson 19.97 28.52 - NWI
29 Chloe Ratner FR Sarasota 21.82 28.71 - -0.3
30 Keonna Bell SO Tenoroc 22.13 28.73 - 0.8
31 Mattilynn Hill JR Plant City 22.55 28.90 - 2.1
32 Shanique Glasgow FR Ridge Community 24.16 29.10 - 2.1
33 Rosalene Jean JR Newsome 21.87 29.15 - -0.3
34 Madison Giovenco SO Newsome 25.40 29.19 - 0.6
35 Fallon Gehrke JR Lakewood Ranch 22.78 29.20 - 2.1
36 Jyneria Darby JR Flagler Palm Coast 21.58 29.55 - 0.3
37 Alexandria Austin   McKeel 34.03 29.59 - -0.3
38 Hannah Roche JR Riverview 24.60 29.63 - -0.3
39 jennifer okoro FR Goleman 31.22 29.73 - 0.6
40 Rikkayla Madden SR Flagler Palm Coast 33.98 29.80 - -0.3
41 Zhane Alexander JR George Jenkins 35.61 29.92 - 0.3
42 Caitlin Weimer FR Newsome 23.05 29.93 - 0.8
43 Ebone Drummond SR Ridge Community 24.33 30.41 - -0.3
44 TAMAYA DUPREE   Goleman 24.40 30.49 - 0.6
45 Jakayla German FR Lake Region 36.88 30.73 - 1.6
46 Cassidy Burke FR Lakeland Christian 36.72 30.85 - NWI
47 Rachel Barger   McKeel 28.21 31.00 - 1.6
48 Shyann Barrett JR Frostproof 34.61 31.75 - 0.6
49 Diamond Carter-Hardee FR Discovery 27.21 32.39 - NWI
50 Mariah Kornbluth SO Haines City 34.92 32.94 - 1.6
51 Selena Acevedo SO Seffner Christian 35.03 33.36 - 0.6
52 Miranda Kornbluth FR Haines City 27.51 33.96 - 1.6
53 Alissa Wills FR Lakeland 40.44 34.27 - 1.6
54 Aldrena Wright FR Lakeland 25.81 34.41 - NWI
55 Ashley Acevedo FR Seffner Christian 29.28 34.44 - 0.6
56 Sierra Mcclurg FR Tenoroc 38.24 37.86 - 1.6
  Ahnyira Cruzado SR Haines City DNS DNS    -
  Lizzie Seus FR Jones DNS DNS    -
  Janiya Cesar FR Riverview DNS DNS    -
  Mikalah Matthews FR George Jenkins DNS DNS    -
  Tymari Johnson FR Kathleen DNS DNS    -
  Destiny Palmer FR Tenoroc DNS DNS    -
  Kiavian Dewsey FR Lakeland DNS DNS    -
  Breann Richwine FR Discovery DNS DNS    -
Girls' 200 Meters Section 1
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Hannah Douglas JR IMG Academy 24.26 19.41 10
2 Jenyia Burton JR Jones 24.51 20.35 8
3 Madeline McNinch SR Lakewood Ranch 25.35 29.16 6
4 Sanaa Rae Morris SO IMG Academy 26.02 20.04 5
6 Britain Musick SR Lakeland Christian 26.32 28.43 3
30 Keonna Bell SO Tenoroc 28.73 27.87 -
42 Caitlin Weimer FR Newsome 29.93 37.42 -
  Mikalah Matthews FR George Jenkins DNS DNS   
Girls' 200 Meters Section 2
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
5 Dezarae Wright SR Kathleen 19.00 27.85 23.68 26.02 4
7 J'lae Alexander SO Lake Gibson 19.84 34.39 19.05 26.45 2
8 Sydney Spaulding SO George Jenkins 27.88 28.15 18.59 26.55 1
9 Ayeniah Wilson SR Plant City 27.91 19.41 24.72 26.58 -
13 Zanea Formey SO Ridge Community 34.29 24.22 20.96 27.21 -
14 Arieyle Baker SR Frostproof 21.56 34.12 32.21 27.29 -
18 Ma'Kayla Cobb FR Frostproof 33.84 31.92 27.79 27.51 -
  Lizzie Seus FR Jones DNS DNS DNS DNS   
Girls' 200 Meters Section 3
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
10 Riniya Johnson SR Auburndale 19.15 28.46 26.06 26.59 -
12 Tyla Jenkins FR Lake Wales 21.17 19.81 25.51 27.13 -
15 Samya Feagin SR Lake Wales 29.59 28.76 34.52 27.39 -
24 AYALAH ROSE   Goleman 34.48 31.37 20.63 28.26 -
25 Alana Bush SR Lake Gibson 20.70 35.16 21.83 28.35 -
26 Mysha Graham SR Lake Wales 30.16 33.86 25.89 28.45 -
36 Jyneria Darby JR Flagler Palm Coast 27.49 32.21 31.62 29.55 -
41 Zhane Alexander JR George Jenkins 33.51 37.40 32.32 29.92 -
Girls' 200 Meters Section 4
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
11 Isabella Nebel FR Sarasota 26.71 18.97 20.04 22.17 -
16 Maya Bridgeford SO Lakewood Ranch 27.40 22.75 29.60 20.55 -
20 Ailsa Eddins SR Lake Region 27.84 32.86 31.46 31.18 -
23 Janel Mitchell SO Sarasota 28.14 28.14 26.46 34.05 -
27 Shyleigh LeBlanc FR Flagler Palm Coast 28.52 19.97 24.53 34.23 -
31 Mattilynn Hill JR Plant City 28.90 30.93 32.08 28.04 -
32 Shanique Glasgow FR Ridge Community 29.10 28.81 25.90 25.03 -
35 Fallon Gehrke JR Lakewood Ranch 29.20 36.21 20.74 22.20 -
Girls' 200 Meters Section 5
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
17 Madison Walker JR IMG Academy 32.63 27.42 -
21 Ajaida Groomes SO Lake Region 28.77 27.93 -
29 Chloe Ratner FR Sarasota 31.30 28.71 -
33 Rosalene Jean JR Newsome 24.20 29.15 -
37 Alexandria Austin   McKeel 27.82 29.59 -
38 Hannah Roche JR Riverview 30.82 29.63 -
40 Rikkayla Madden SR Flagler Palm Coast 31.29 29.80 -
43 Ebone Drummond SR Ridge Community 30.11 30.41 -
Girls' 200 Meters Section 6
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
22 Madison Jones SR Riverview 25.58 31.77 28.11 28.40 23.05 -
34 Madison Giovenco SO Newsome 36.20 31.82 29.19 31.53 30.95 -
39 jennifer okoro FR Goleman 37.17 28.25 29.73 22.90 22.90 -
44 TAMAYA DUPREE   Goleman 25.01 26.53 30.49 38.42 38.12 -
48 Shyann Barrett JR Frostproof 37.15 29.53 31.75 23.50 39.69 -
51 Selena Acevedo SO Seffner Christian 27.69 42.70 33.36 37.37 39.70 -
55 Ashley Acevedo FR Seffner Christian 30.66 32.38 34.44 33.41 43.05 -
  Tymari Johnson FR Kathleen DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
19 Jacqueline Patton FR Kathleen 27.83 35.63 -
28 Tonyae Robinson FR Lake Gibson 28.52 31.95 -
46 Cassidy Burke FR Lakeland Christian 30.85 36.10 -
49 Diamond Carter-Hardee FR Discovery 32.39 38.22 -
54 Aldrena Wright FR Lakeland 34.41 27.88 -
  Destiny Palmer FR Tenoroc DNS DNS   
  Kiavian Dewsey FR Lakeland DNS DNS   
  Ahnyira Cruzado SR Haines City DNS DNS   
Girls' 200 Meters Section 8
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
45 Jakayla German FR Lake Region 30.73 22.74 -
47 Rachel Barger   McKeel 31.00 28.21 -
50 Mariah Kornbluth SO Haines City 32.94 24.05 -
52 Miranda Kornbluth FR Haines City 33.96 34.98 -
53 Alissa Wills FR Lakeland 34.27 35.99 -
56 Sierra Mcclurg FR Tenoroc 37.86 30.67 -
  Breann Richwine FR Discovery DNS DNS   
  Janiya Cesar FR Riverview DNS DNS