February 15, 2020
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Alyssa Hendrix SR Riverview 3:51.12 5:04.10 3:54.16 5:58.84 5:10.19 5:34.51 10
2 Jais Ward 8 IMG Academy 5:13.76 5:20.16 6:14.59 5:58.58 5:04.16 4:44.95 8
3 Emma Solis SR Newsome 4:07.03 5:25.04 4:33.04 5:38.05 5:28.29 3:57.28 6
4 Megan Wells SO Newsome 5:32.40 5:42.68 6:44.37 4:13.59 5:52.96 4:41.00 5
5 Aurora Melzer SO Lakewood Ranch 5:55.36 5:45.01 4:32.56 5:10.51 5:51.91 7:21.62 4
6 Kaleigh Malick SO George Jenkins 4:09.24 5:51.04 6:54.23 6:40.19 4:12.75 5:51.04 3
7 Emma Paliotta JR Lakewood Ranch 4:13.43 5:51.98 4:09.91 5:30.87 5:06.23 4:31.03 2
8 Lauren Bayes 7 Lakeland Christian 4:45.68 5:52.69 6:42.07 6:13.86 6:06.80 5:06.84 1
9 Ashleigh Primacio SR Newsome 5:25.93 5:54.27 5:11.76 6:50.96 6:26.16 4:25.71 -
10 Lillian Cowley SR Newsome 7:02.32 5:54.89 6:23.29 5:54.89 7:20.07 5:54.89 -
11 Viktorya Manno SR George Jenkins 4:23.34 5:55.86 7:07.04 6:42.13 6:17.22 4:09.11 -
12 Mia Andreae FR IMG Academy 6:22.20 5:57.19 7:26.49 4:27.90 5:14.33 5:35.76 -
13 Ayanna Fulton JR Flagler Palm Coast 5:58.00 5:58.00 6:51.70 6:19.48 6:12.32 6:48.12 -
14 Kathryn McLellan SR Newsome 7:33.97 6:00.29 5:49.49 6:43.53 5:02.65 4:26.62 -
15 Krista Huss SO Newsome 7:02.83 6:01.39 5:03.57 6:41.15 6:37.53 7:13.67 -
16 Rachel Knazavich SR Tampa Bay HEAT 6:19.59 6:01.51 7:28.28 7:24.66 5:03.67 5:14.52 -
17 Madisson Hunley SR Newsome 6:45.75 6:02.27 4:46.20 7:07.48 4:38.95 7:50.95 -
18 Riley Bradshaw JR Lakewood Ranch 5:12.40 6:07.53 5:16.08 4:28.30 4:31.98 5:41.81 -
19 Grace Boatwright FR George Jenkins 5:53.83 6:12.45 4:57.96 6:12.45 7:34.39 7:26.94 -
20 Kathryn Forsyth SR Newsome 7:02.79 6:17.49 7:36.77 6:13.72 7:51.87 5:28.42 -
21 Mansi Lorenzen SR Riverview 8:01.28 6:18.96 5:37.28 4:32.86 7:30.97 5:33.49 -
22 Ryla Bryant FR Lakeland 5:02.34 6:22.71 7:58.39 5:06.17 6:30.37 5:06.17 -
23 Autumn Kloth SO Lake Wales 4:43.59 6:23.23 5:37.25 6:04.07 6:07.90 7:24.55 -
24 Alayna Mann Freshman McKeel 7:46.52 6:25.55 8:09.65 7:42.66 7:46.52 7:34.95 -
25 Emma Green 6 Lakeland Christian 8:13.87 6:25.83 7:31.43 8:06.15 7:19.85 6:21.98 -
26 Emily Maul FR McKeel 6:50.33 6:30.79 7:17.69 4:49.19 8:24.12 5:04.82 -
27 Ruby Eller SR Haines City 7:49.72 6:31.43 7:45.81 7:06.66 5:48.38 8:24.95 -
28 Jordan Lenarz FR Lake Region 6:01.72 6:33.17 7:08.56 7:51.81 5:26.34 5:57.79 -
29 Karina Pagan Ortiz FR Ridge Community 6:42.31 6:34.42 8:09.08 6:50.20 5:15.54 7:13.87 -
30 Tania Pagan Ortiz SO Ridge Community 8:09.74 6:41.42 7:05.51 7:33.61 6:29.38 5:53.25 -
31 Gabrielle Haines SR Ridge Community 7:56.79 6:44.06 6:40.02 6:40.02 6:27.90 7:24.47 -
32 Nadia Aguilar 8 Frostproof 7:54.17 6:45.27 5:20.17 5:24.22 5:03.96 7:25.80 -
33 Lesley McKenzie FR Seffner Christian 8:40.58 6:46.70 5:17.23 6:06.03 5:49.77 8:40.58 -
34 Lauren Brown SR Frostproof 4:45.04 6:47.19 7:31.98 8:37.14 8:28.99 5:25.76 -
35 Alia Peets JR George Jenkins 6:55.59 6:47.44 6:51.52 7:20.04 5:05.58 6:06.70 -
36 Ashlyn Blanton FR George Jenkins 7:00.68 6:52.43 6:48.31 8:56.16 8:35.54 6:52.43 -
37 Audri Anderson SO Lakeland Christian 7:26.23 6:53.17 5:30.54 5:42.94 7:09.70 5:22.28 -
38 Reagan Scott SR Sebring 6:03.64 6:53.22 8:28.26 6:16.03 8:44.79 6:11.90 -
39 Erica Tateishi SO George Jenkins 6:33.53 6:58.64 7:19.58 7:48.88 4:53.05 6:12.59 -
40 Kamrie Pecket FR George Jenkins 6:13.46 6:59.61 7:12.20 6:17.65 6:05.06 5:39.89 -
41 Arely Cruz JR Ridge Community 5:37.93 7:07.75 8:24.75 8:50.41 6:03.59 7:29.14 -
42 Haillie Stephens JR Newsome 8:22.50 7:09.48 8:18.20 5:09.23 7:26.66 7:09.48 -
43 Ruby Valenzuela SO Ridge Community 5:55.24 7:13.22 7:56.55 9:18.86 7:47.88 9:23.19 -
44 Celeste Ramirez FR Haines City 5:29.67 7:25.49 7:29.95 8:10.04 6:36.49 5:25.21 -
45 Yaritsi Palacios SO Frostproof 9:03.71 7:29.34 5:54.98 5:23.53 7:42.82 7:24.85 -
46 River Mitchell SO Seffner Christian 9:03.74 7:29.37 8:14.31 9:35.20 5:23.55 7:15.89 -
47 Bailey Roger JR Tampa Bay HEAT 9:16.48 7:36.13 6:27.71 5:32.98 7:36.13 6:55.08 -
48 Abigail Alejo SR Plant City 8:36.85 7:37.39 9:36.32 9:27.17 6:05.92 8:27.71 -
49 Jadyn Grotjan JR Discovery 6:14.85 7:42.77 8:42.93 7:24.26 5:47.08 8:15.17 -
50 Gladys Cortez SR Lake Region 10:11.04 7:57.37 9:37.62 10:11.04 6:31.45 7:14.41 -
51 Moriah Harrison FR Seffner Christian 9:38.17 8:05.85 8:59.30 8:44.72 7:26.99 9:13.87 -
52 Lara Saxon 8 Tampa Bay HEAT 6:09.03 8:18.68 6:23.99 10:23.35 10:48.29 5:49.08 -
53 Mia Rodriguez FR Tampa Bay HEAT 7:52.48 8:28.04 10:45.21 9:59.49 9:03.61 8:22.96 -
  Keleigh Scallon JR Newsome DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
  Kendall Hughes SO Newsome DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
  Cristal Gomez SO Frostproof DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Mason Ingallinera SR Lakewood Ranch DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  KATELYN DONIS   Goleman DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Maria Manosalva SR Auburndale DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jasmine Harvell FR Auburndale DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kah-ren Brown SR Auburndale DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jada Williams SO Flagler Palm Coast DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Gabriella Rybinski JR Frostproof DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Caroline Lehman SO Manatee DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Lauren Rinehart SR Lakewood Ranch DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jessica Neal SO Lakewood Ranch DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Maria Davila SO Seffner Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alicia Gonzalez SO Lake Region DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Emelia Huebner SO Seffner Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Karina Sanchez SR Lake Region DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Desiree Scott SR Seffner Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Chloe Hacker Junior McKeel DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Chase Johansson SO Newsome DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Daisy Lubbers 6 Lakeland Christian DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Iva Kozul FR Lakeland DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ari Harrison FR Lakeland DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Staci Johannsen SO Lakeland DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
26 Emily Maul FR McKeel 5:12.64 7:13.78 6:30.79 6:34.70 -
28 Jordan Lenarz FR Lake Region 5:34.20 7:12.49 6:33.17 5:45.99 -
40 Kamrie Pecket FR George Jenkins 6:34.44 6:38.63 6:59.61 6:05.06 -
45 Yaritsi Palacios SO Frostproof 5:14.54 6:03.97 7:29.34 6:03.97 -
49 Jadyn Grotjan JR Discovery 7:33.52 8:15.17 7:42.77 7:10.38 -
52 Lara Saxon 8 Tampa Bay HEAT 5:59.05 6:19.00 8:18.68 8:13.70 -
53 Mia Rodriguez FR Tampa Bay HEAT 6:31.19 10:19.81 8:28.04 9:13.77 -
  Staci Johannsen SO Lakeland DNS DNS DNS DNS   
  Ari Harrison FR Lakeland DNS DNS DNS DNS   
  Iva Kozul FR Lakeland DNS DNS DNS DNS   
  Daisy Lubbers 6 Lakeland Christian DNS DNS DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Ryla Bryant FR Lakeland 6:22.71 -
25 Emma Green 6 Lakeland Christian 6:25.83 -
30 Tania Pagan Ortiz SO Ridge Community 6:41.42 -
32 Nadia Aguilar 8 Frostproof 6:45.27 -
34 Lauren Brown SR Frostproof 6:47.19 -
36 Ashlyn Blanton FR George Jenkins 6:52.43 -
37 Audri Anderson SO Lakeland Christian 6:53.17 -
38 Reagan Scott SR Sebring 6:53.22 -
39 Erica Tateishi SO George Jenkins 6:58.64 -
41 Arely Cruz JR Ridge Community 7:07.75 -
44 Celeste Ramirez FR Haines City 7:25.49 -
46 River Mitchell SO Seffner Christian 7:29.37 -
47 Bailey Roger JR Tampa Bay HEAT 7:36.13 -
48 Abigail Alejo SR Plant City 7:37.39 -
50 Gladys Cortez SR Lake Region 7:57.37 -
51 Moriah Harrison FR Seffner Christian 8:05.85 -
  Desiree Scott SR Seffner Christian DNS   
  Maria Davila SO Seffner Christian DNS   
  Chase Johansson SO Newsome DNS   
  Karina Sanchez SR Lake Region DNS   
  Alicia Gonzalez SO Lake Region DNS   
  KATELYN DONIS   Goleman DNS   
  Maria Manosalva SR Auburndale DNS   
  Kah-ren Brown SR Auburndale DNS   
Girls' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
4 Megan Wells SO Newsome 4:30.72 5:42.68 5
5 Aurora Melzer SO Lakewood Ranch 5:07.06 5:45.01 4
12 Mia Andreae FR IMG Academy 7:26.49 5:57.19 -
13 Ayanna Fulton JR Flagler Palm Coast 7:16.76 5:58.00 -
14 Kathryn McLellan SR Newsome 4:51.84 6:00.29 -
15 Krista Huss SO Newsome 7:02.83 6:01.39 -
16 Rachel Knazavich SR Tampa Bay HEAT 4:16.68 6:01.51 -
17 Madisson Hunley SR Newsome 5:58.65 6:02.27 -
19 Grace Boatwright FR George Jenkins 5:46.38 6:12.45 -
20 Kathryn Forsyth SR Newsome 4:24.25 6:17.49 -
21 Mansi Lorenzen SR Riverview 5:14.54 6:18.96 -
23 Autumn Kloth SO Lake Wales 5:37.25 6:23.23 -
24 Alayna Mann Freshman McKeel 5:31.58 6:25.55 -
27 Ruby Eller SR Haines City 5:17.06 6:31.43 -
29 Karina Pagan Ortiz FR Ridge Community 7:37.53 6:34.42 -
31 Gabrielle Haines SR Ridge Community 6:40.02 6:44.06 -
33 Lesley McKenzie FR Seffner Christian 7:35.51 6:46.70 -
35 Alia Peets JR George Jenkins 7:28.19 6:47.44 -
42 Haillie Stephens JR Newsome 5:00.64 7:09.48 -
43 Ruby Valenzuela SO Ridge Community 8:26.87 7:13.22 -
  Chloe Hacker Junior McKeel DNS DNS   
  Emelia Huebner SO Seffner Christian DNS DNS   
  Jasmine Harvell FR Auburndale DNS DNS   
  Jada Williams SO Flagler Palm Coast DNS DNS   
Girls' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alyssa Hendrix SR Riverview 5:04.10 10
2 Jais Ward 8 IMG Academy 5:20.16 8
3 Emma Solis SR Newsome 5:25.04 6
6 Kaleigh Malick SO George Jenkins 5:51.04 3
7 Emma Paliotta JR Lakewood Ranch 5:51.98 2
8 Lauren Bayes 7 Lakeland Christian 5:52.69 1
9 Ashleigh Primacio SR Newsome 5:54.27 -
10 Lillian Cowley SR Newsome 5:54.89 -
11 Viktorya Manno SR George Jenkins 5:55.86 -
18 Riley Bradshaw JR Lakewood Ranch 6:07.53 -
  Kendall Hughes SO Newsome DNF   
  Keleigh Scallon JR Newsome DNF   
  Caroline Lehman SO Manatee DNS   
  Jessica Neal SO Lakewood Ranch DNS   
  Lauren Rinehart SR Lakewood Ranch DNS   
  Mason Ingallinera SR Lakewood Ranch DNS   
  Cristal Gomez SO Frostproof DNS   
  Gabriella Rybinski JR Frostproof DNS