February 29, 2020
|
Arch. McCarthy - Fort Lauderdale, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Thomas Weiler SR South Fork 5:14.85 3:31.67 4:24.58 5:06.92 4:11.35 10
2 Robert Pedroza SR Key West 4:48.44 4:40.50 4:24.62 3:47.58 3:47.58 8
3 Tomas Esber SR Ransom Everglades 6:07.25 3:38.06 4:46.91 5:01.26 4:12.48 6
4 Diego Diaz JR Monarch 5:31.01 4:33.44 4:47.83 3:35.88 5:51.16 5
5 randy smith FR Everglades 3:52.73 3:49.82 4:50.91 5:28.73 3:23.64 4
6 Gian Valentin SO Flanagan 3:30.06 4:45.91 4:51.74 5:55.93 3:44.64 3
7 Anthony Gomez JR Nova 5:17.15 4:41.91 4:53.65 5:43.57 5:49.45 2
8 Jeremiah Oscar SO Nova 5:40.92 5:40.92 4:53.89 4:24.51 6:04.43 1
9 Alex Dray JR Ransom Everglades 4:56.57 6:05.47 4:59.56 4:20.62 5:11.55 -
10 Ryan Arfa FR Flanagan 3:35.85 3:35.85 4:59.78 4:50.79 4:44.79 -
11 Thor Erikson JR Key West 4:22.93 5:50.57 5:02.21 6:17.77 5:38.48 -
12 Leonardo Tornes JR Monarch 4:21.48 4:45.80 5:04.04 5:04.04 5:28.37 -
13 Brandon Britos SR South Dade 6:29.69 4:30.96 5:04.44 6:35.78 4:03.56 -
14 Leighton Peart FR Coral Springs 4:42.16 6:36.88 5:10.06 5:28.67 6:30.68 -
15 Ben Smith SR Archbishop McCarthy 4:51.48 4:14.27 5:10.08 4:57.68 4:51.48 -
16 Nathan Pinto SO South Fork 6:08.53 4:59.82 5:12.31 6:33.51 3:44.87 -
17 Vince Zaccheo SO South Fork 5:51.54 3:39.71 5:13.87 4:45.63 6:16.65 -
18 Caleb Cea SO Monarch 4:29.87 4:23.52 5:17.49 5:55.59 4:29.87 -
19 Max Lipsky JR NSU University School 6:36.11 4:44.31 5:19.44 6:00.97 4:18.75 -
20 Sebastian Gerber JR Somerset Canyons 5:10.48 5:04.08 5:20.08 6:43.30 3:47.26 -
21 jeremiah gauthier JR Everglades 6:21.99 4:12.51 5:23.72 3:56.32 6:54.37 -
22 Owen Johnston FR Archbishop McCarthy 4:41.44 4:11.99 5:27.25 6:09.80 5:23.98 -
23 Ali Milline JR Miami Carol City 3:56.29 6:23.97 5:28.18 4:42.24 6:30.54 -
24 Anthony Yero JR Immaculata-LaSalle 4:30.02 4:10.26 5:29.29 6:35.15 5:55.64 -
25 Jeovany Castillo SO South Dade 4:33.23 4:33.23 5:33.20 5:26.54 3:56.58 -
26 Nabil Hardanian SR Coral Springs 4:34.56 4:54.65 5:34.82 6:04.96 6:18.35 -
27 Cole Castro SR Archbishop McCarthy 5:46.30 5:56.49 5:39.51 4:41.80 5:15.75 -
28 Dominic Allen FR Flanagan 6:00.91 6:24.75 5:40.48 7:15.82 6:17.94 -
29 Chase Johnson FR Nova 7:09.36 6:21.66 5:40.76 6:14.84 6:48.92 -
30 Noah Coronado JR Immaculata-LaSalle 5:20.06 7:30.19 5:51.71 4:44.89 4:48.41 -
31 Antariolon Weston FR Miami Carol City 5:15.53 5:26.16 5:54.52 4:15.26 6:22.89 -
32 Taylor Johnson FR Somerset Canyons 4:29.69 6:13.13 6:09.43 5:43.57 5:54.66 -
33 Kaleb Chester FR Somerset Canyons 5:40.18 6:10.41 6:17.97 4:28.36 8:11.37 -
34 Samuel Shearer SO NSU University School 5:30.05 7:26.78 6:42.50 6:50.55 7:38.85 -
35 Daniel Singh FR Somerset Academy (PP) 7:31.12 8:19.45 6:42.78 6:02.51 5:54.45 -
  David Koch SO Cardinal Newman DNS DNS DNS DNS DNS   
  Bo Triggs FR Cardinal Newman DNS DNS DNS DNS DNS   
  Helmuth Andre Beteta Leiva JR Key West DNS DNS DNS DNS DNS   
  Anthony Rodriguez SO South Dade DNS DNS DNS DNS DNS   
  Gabriel Rodriguez Senior St. Brendan DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jonathan Greenip JR NSU University School DNS DNS DNS DNS DNS   
  David Brubeck SO Franklin Academy DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Thomas Weiler SR South Fork 4:24.58 10
2 Robert Pedroza SR Key West 4:24.62 8
3 Tomas Esber SR Ransom Everglades 4:46.91 6
4 Diego Diaz JR Monarch 4:47.83 5
5 randy smith FR Everglades 4:50.91 4
6 Gian Valentin SO Flanagan 4:51.74 3
7 Anthony Gomez JR Nova 4:53.65 2
8 Jeremiah Oscar SO Nova 4:53.89 1
9 Alex Dray JR Ransom Everglades 4:59.56 -
11 Thor Erikson JR Key West 5:02.21 -
12 Leonardo Tornes JR Monarch 5:04.04 -
16 Nathan Pinto SO South Fork 5:12.31 -
17 Vince Zaccheo SO South Fork 5:13.87 -
19 Max Lipsky JR NSU University School 5:19.44 -
21 jeremiah gauthier JR Everglades 5:23.72 -
  Gabriel Rodriguez Senior St. Brendan DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
10 Ryan Arfa FR Flanagan 3:35.85 5:02.78 4:59.78 -
13 Brandon Britos SR South Dade 6:11.42 4:00.51 5:04.44 -
14 Leighton Peart FR Coral Springs 3:43.25 5:00.76 5:10.06 -
15 Ben Smith SR Archbishop McCarthy 5:13.18 6:36.91 5:10.08 -
18 Caleb Cea SO Monarch 5:23.84 6:46.39 5:17.49 -
20 Sebastian Gerber JR Somerset Canyons 3:50.46 4:44.88 5:20.08 -
22 Owen Johnston FR Archbishop McCarthy 6:39.25 3:52.35 5:27.25 -
24 Anthony Yero JR Immaculata-LaSalle 5:42.47 7:01.50 5:29.29 -
27 Cole Castro SR Archbishop McCarthy 4:07.85 5:08.96 5:39.51 -
30 Noah Coronado JR Immaculata-LaSalle 6:58.54 7:33.71 5:51.71 -
  Jonathan Greenip JR NSU University School DNS DNS DNS   
  Helmuth Andre Beteta Leiva JR Key West DNS DNS DNS   
  Bo Triggs FR Cardinal Newman DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
23 Ali Milline JR Miami Carol City 4:09.42 7:03.36 5:28.18 5:28.18 5:08.49 5:57.72 -
25 Jeovany Castillo SO South Dade 5:09.88 4:16.57 5:29.87 5:33.20 5:36.54 4:46.56 -
26 Nabil Hardanian SR Coral Springs 5:24.78 7:15.27 5:24.78 5:34.82 4:51.30 5:04.69 -
28 Dominic Allen FR Flanagan 6:00.91 5:13.25 4:08.55 5:40.48 5:47.29 4:22.17 -
29 Chase Johnson FR Nova 5:40.76 7:19.58 4:22.39 5:40.76 4:25.80 5:23.73 -
31 Antariolon Weston FR Miami Carol City 5:19.07 6:47.70 4:08.17 5:54.52 6:05.16 5:29.71 -
32 Taylor Johnson FR Somerset Canyons 7:56.57 8:00.26 4:29.69 6:09.43 5:54.66 4:18.61 -
33 Kaleb Chester FR Somerset Canyons 7:29.79 4:35.92 7:37.35 6:17.97 7:10.89 6:06.63 -
34 Samuel Shearer SO NSU University School 4:57.85 6:18.35 8:43.25 6:42.50 6:50.55 4:45.78 -
35 Daniel Singh FR Somerset Academy (PP) 5:06.12 6:26.67 7:39.17 6:42.78 7:51.26 7:59.31 -
  David Brubeck SO Franklin Academy DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Anthony Rodriguez SO South Dade DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  David Koch SO Cardinal Newman DNS DNS DNS DNS DNS DNS