January 17, 2020
|
Houston-Yeoman FH (Banked) - Houston, TX
|
200m (Banked)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Destiny Collins SR-4 Texas 4:53.28 3:25.30
2 Hannah Miller SR-4 SMU 4:59.40 5:47.31
3 Claudine Blancaflor JR-3 Texas 5:00.38 5:21.41
4 Jahnavi Schneider   Unattached 5:01.32 4:52.28
5 Isabella West FR-1 Texas 5:05.31 3:36.77
6 Beth Ramos SO-2 Texas 5:05.45 5:20.73
7 Darby Gauntt FR-1 Houston 5:06.28 3:46.65
8 Jaylene Vu SO-2 Texas 5:07.77 4:24.69
9 Meredith Sorensen   Unattached 5:12.11 4:03.45
10 Casey O'Connor FR-1 Florida Atlantic 5:14.45 5:58.48
11 Samantha Shulhan SO-2 Texas 5:15.26 5:56.25
12 Lauren Macon SO-2 Florida Atlantic 5:21.94 5:31.60
13 Hannah Bablak SR-4 Rice 5:21.94 5:50.92
14 Lior Kremer FR-1 SMU 5:22.90 3:58.95
15 Madeline Castleberry SO-2 Houston 5:23.90 5:40.10
16 Maddie Hulcy FR-1 SMU 5:26.31 4:40.63
17 Ruby Watson SO-2 Rice 5:29.15 5:29.15
18 Mary Claire Neal JR-3 Rice 5:30.81 4:21.34
19 Rachel Shoemaker FR-1 Rice 5:31.37 6:37.65
20 Claire Meyer FR-1 Houston 5:32.84 7:06.04
21 Regan Lobodzinski SO-2 Houston 5:33.53 6:43.58
22 Sydney Minor SO-2 Southern 5:34.85 6:41.82
23 Mariana Rodriguez FR-1 Houston 5:39.83 7:18.38
24 Sondos Moursy FR-1 Houston 5:44.70 4:53.00
25 Nina Burgos FR-1 Southern 5:55.84 6:42.10
26 Priscilla Kibet JR-3 Grambling 5:56.37 7:29.03
27 Megan Derouen SO-2 Houston 5:56.38 5:10.05
28 Hannah Barker SO-2 Houston 5:59.71 5:05.76
29 Eve Hoeltgen FR-1 SMU 6:03.39 7:19.71
30 Joan Jelagat SO-2 Grambling 6:39.76 4:59.82
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
12 Lauren Macon SO-2 Florida Atlantic 5:21.94 4:14.34
24 Sondos Moursy FR-1 Houston 5:44.70 5:27.47
25 Nina Burgos FR-1 Southern 5:55.84 5:34.49
26 Priscilla Kibet JR-3 Grambling 5:56.37 4:23.72
28 Hannah Barker SO-2 Houston 5:59.71 5:41.73
29 Eve Hoeltgen FR-1 SMU 6:03.39 6:36.10
30 Joan Jelagat SO-2 Grambling 6:39.76 6:39.76
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
10 Casey O'Connor FR-1 Florida Atlantic 5:45.90 5:14.45 6:11.06 4:24.14
13 Hannah Bablak SR-4 Rice 6:13.45 5:21.94 4:59.41 6:29.55
14 Lior Kremer FR-1 SMU 4:47.39 5:22.90 6:27.48 6:59.77
15 Madeline Castleberry SO-2 Houston 5:23.90 5:23.90 6:38.40 6:41.64
16 Maddie Hulcy FR-1 SMU 3:48.42 5:26.31 5:03.47 5:36.10
17 Ruby Watson SO-2 Rice 6:05.36 5:29.15 5:52.19 5:32.45
18 Mary Claire Neal JR-3 Rice 4:14.73 5:30.81 4:01.50 6:36.98
19 Rachel Shoemaker FR-1 Rice 5:18.12 5:31.37 6:47.59 7:04.16
20 Claire Meyer FR-1 Houston 5:19.53 5:32.84 7:06.04 5:16.20
21 Regan Lobodzinski SO-2 Houston 4:20.16 5:33.53 5:16.86 5:53.55
22 Sydney Minor SO-2 Southern 6:35.13 5:34.85 4:27.88 4:58.02
23 Mariana Rodriguez FR-1 Houston 5:22.84 5:39.83 3:57.88 5:33.04
27 Megan Derouen SO-2 Houston 7:07.66 5:56.38 5:38.57 4:20.16
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Destiny Collins SR-4 Texas 5:54.87 3:31.17 4:53.28 3:31.17
2 Hannah Miller SR-4 SMU 4:29.46 5:38.33 4:59.40 3:35.57
3 Claudine Blancaflor JR-3 Texas 6:15.48 4:18.33 5:00.38 3:51.30
4 Jahnavi Schneider   Unattached 3:58.05 5:31.46 5:01.32 4:13.11
5 Isabella West FR-1 Texas 4:50.05 3:39.83 5:05.31 4:04.25
6 Beth Ramos SO-2 Texas 5:11.56 5:39.05 5:05.45 6:06.54
7 Darby Gauntt FR-1 Houston 5:06.28 3:52.78 5:06.28 5:55.29
8 Jaylene Vu SO-2 Texas 6:37.03 5:07.77 5:07.77 4:30.84
9 Meredith Sorensen   Unattached 4:34.66 4:19.06 5:12.11 4:37.78
11 Samantha Shulhan SO-2 Texas 5:24.72 6:37.23 5:15.26 4:56.35