February 14-15, 2020
|
Monmouth-Multi-Purpose AC - West Long Branch, NJ
|
200m (Flat)
ICON KEY: IC4A/ECAC ECAC DIII

Men's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Micah Wood FR-1 Monmouth 2:49.03 2:04.47 2:33.66 2:45.96 2:21.37 2:55.18
2 Ryan Paradise SR-4 Lehigh 3:04.56 2:16.89 2:33.80 3:01.49 2:29.19 2:36.88
3 Armani Rivera SR-4 Gwynedd-Mercy 2:39.97 2:48.05 2:41.58 2:44.82 3:07.44 2:27.04
4 Andrew Massaro FR-1 Lafayette 2:23.00 2:11.62 2:42.49 3:10.12 2:27.87 3:18.24
5 Corey McKenna JR-3 Manhattanville 2:16.90 2:12.01 2:42.97 2:00.60 2:15.27 2:41.34
6 Robert Novo FR-1 Hunter 3:17.76 2:13.53 2:49.02 2:15.22 2:30.43 2:16.91
7 Dayshawn Siranaula JR-3 Manhattanville 2:12.32 3:40.52 2:49.63 3:30.35 3:23.56 3:28.65
8 Anthony Crocco SO-2 Manhattanville 2:51.00 3:38.59 2:56.28 2:49.23 2:29.84 3:31.54
9 Edy Morales FR-1 CCNY 2:16.14 3:28.63 2:56.80 2:10.84 3:00.34 2:55.04
10 Jeffry Guerrero SR-4 Hunter 3:13.84 2:07.43 2:59.48 3:22.82 3:21.02 2:21.79
11 Fabrice Pierre-Paul SR-4 York (N.Y.) 2:47.92 3:02.37 3:00.56 2:22.65 2:13.62 2:47.92
12 Jimmy Ascencio FR-1 Manhattanville 3:13.90 2:57.44 3:02.92 2:53.78 2:35.49 2:19.02
13 Kevin Goehl SO-2 Manhattanville 2:34.67 4:03.32 3:08.62 3:27.49 4:03.32 3:33.14
14 Kevin Johnston FR-1 Gwynedd-Mercy 3:17.49 2:46.20 3:15.53 3:54.64 2:54.03 3:50.73
15 Joshua Goslee SO-2 Maryland-Eastern Shore 4:03.49 2:40.35 3:17.96 3:47.66 4:17.35 3:19.94
16 Rex Chege SR-4 Wesley 4:01.59 4:22.41 3:28.26 2:57.03 4:09.92 4:12.00
17 Amilcar Alfaro-Martell FR-1 CCNY 3:11.30 2:37.67 3:30.22 3:17.61 2:52.38 3:40.74
18 Thomas Hopkins SR-4 Manhattanville 4:43.21 4:04.07 3:50.25 4:17.88 4:52.42 3:20.32
Men's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Micah Wood FR-1 Monmouth 2:33.66
2 Ryan Paradise SR-4 Lehigh 2:33.80
3 Armani Rivera SR-4 Gwynedd-Mercy 2:41.58
4 Andrew Massaro FR-1 Lafayette 2:42.49
5 Corey McKenna JR-3 Manhattanville 2:42.97
6 Robert Novo FR-1 Hunter 2:49.02
7 Dayshawn Siranaula JR-3 Manhattanville 2:49.63
Men's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
8 Anthony Crocco SO-2 Manhattanville 2:56.28 2:24.55
10 Jeffry Guerrero SR-4 Hunter 2:59.48 3:12.05
12 Jimmy Ascencio FR-1 Manhattanville 3:02.92 2:37.32
13 Kevin Goehl SO-2 Manhattanville 3:08.62 3:40.69
14 Kevin Johnston FR-1 Gwynedd-Mercy 3:15.53 2:57.94
18 Thomas Hopkins SR-4 Manhattanville 3:50.25 2:59.60
Men's 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Edy Morales FR-1 CCNY 3:05.64 3:19.79 2:05.53 2:56.80 3:02.11 3:49.84
11 Fabrice Pierre-Paul SR-4 York (N.Y.) 2:55.15 2:13.62 3:27.65 3:00.56 2:22.65 2:44.31
15 Joshua Goslee SO-2 Maryland-Eastern Shore 4:13.39 3:08.07 2:30.45 3:17.96 2:42.33 2:36.39
16 Rex Chege SR-4 Wesley 4:07.83 3:30.35 2:38.28 3:28.26 3:55.34 3:47.01
17 Amilcar Alfaro-Martell FR-1 CCNY 2:31.36 3:42.84 3:30.22 3:30.22 3:02.90 3:40.74