February 14-15, 2020
|
Monmouth-Multi-Purpose AC - West Long Branch, NJ
|
200m (Flat)
ICON KEY: NJCAA CUNYAC IC4A/ECAC ECAC DIII

Women's 60 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Evelina Sloboh SR-4 Wesley 7.83 9.71
2 Iyanna Jenkins SR-4 Monmouth 8.01 5.69
2 Madison Hackman SO-2 Lehigh 8.01 6.81
4 Vernetta Gosier FR-1 St. Peter's 8.01 7.13
5 Avery Maillet JR-3 CCNY 8.02 8.83
6 Ohunene Albert SR-4 St. Peter's 8.11 8.52
7 Brett DeWeese JR-3 Lehigh 8.12 9.26
8 Indya Hunter FR-1 Maryland-Eastern Shore 8.14 10.59
9 Alexis Peterson FR-1 St. Peter's 8.19 7.37
10 Sydney Squier FR-1 Monmouth 8.22 8.14
11 Victoria St. John SR-4 St. Peter's 8.30 8.06
12 Tiyanna Jenkins SR-4 Monmouth 8.32 8.49
13 Lorretta Owoh FR-1 St. Peter's 8.32 9.16
14 Ashley Griesmeyer FR-1 Lehigh 8.35 6.68
15 Chidinma Anunagba FR-1 CCNY 8.61 8.36
16 Djazmina Jean-Pierre SR-4 Dominican (N.Y.) 8.67 7.55
17 Makayla Handy FR-1 Maryland-Eastern Shore 8.72 10.03
18 maya short FR-1 Harcum 9.06 9.61
19 Jada Hammond SO-2 Dominican (N.Y.) 9.08 6.72
20 Andrenae Jones FR-1 NYU 9.16 9.07
21 victoria familia FR-1 Harcum 9.20 10.95
22 Sherly Quezada Santana JR-3 Hunter 9.35 7.11
23 taniya craft FR-1 Harcum 9.40 11.85
24 Yasiris Ortiz FR-1 CCNY 9.41 11.58
25 Iesha Jackson SO-2 Hunter 9.62 11.26
26 Chelsea Perez FR-1 CCNY 9.77 7.33
27 Judy Auguste SR-4 Dominican (N.Y.) 9.78 7.44
28 Gabrielle Rios FR-1 Manhattanville 9.81 9.81
29 Caitlyn Behan SO-2 Gwynedd-Mercy 9.83 12.78
30 Altyn Garadashly FR-1 Manhattanville 11.07 10.52
Women's 60 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Evelina Sloboh SR-4 Wesley 7.44 7.83 9.01 5.64 8.77 5.56 9.40
2 Iyanna Jenkins SR-4 Monmouth 6.41 8.01 5.85 6.17 8.25 7.13 5.61
5 Avery Maillet JR-3 CCNY 9.55 8.02 6.26 7.22 5.70 7.62 5.78
6 Ohunene Albert SR-4 St. Peter's 7.95 8.11 8.68 8.52 10.14 9.09 6.90
7 Brett DeWeese JR-3 Lehigh 9.18 8.12 7.07 9.26 9.91 8.77 8.61
9 Alexis Peterson FR-1 St. Peter's 8.69 8.19 9.91 7.95 6.06 8.11 7.29
Women's 60 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Madison Hackman SO-2 Lehigh 10.02 8.01 9.46
4 Vernetta Gosier FR-1 St. Peter's 9.06 8.01 5.77
8 Indya Hunter FR-1 Maryland-Eastern Shore 9.45 8.14 10.34
10 Sydney Squier FR-1 Monmouth 7.98 8.22 6.66
12 Tiyanna Jenkins SR-4 Monmouth 7.16 8.32 6.58
13 Lorretta Owoh FR-1 St. Peter's 9.82 8.32 8.49
Women's 60 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
11 Victoria St. John SR-4 St. Peter's 8.39 8.64 10.13 8.30 7.06
14 Ashley Griesmeyer FR-1 Lehigh 7.18 8.69 8.52 8.35 10.02
16 Djazmina Jean-Pierre SR-4 Dominican (N.Y.) 10.93 7.20 9.19 8.67 10.41
17 Makayla Handy FR-1 Maryland-Eastern Shore 9.33 6.72 8.55 8.72 7.76
Women's 60 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
15 Chidinma Anunagba FR-1 CCNY 8.61 6.89 7.58 9.39 8.53
19 Jada Hammond SO-2 Dominican (N.Y.) 9.08 10.36 9.81 7.72 8.63
20 Andrenae Jones FR-1 NYU 9.16 6.78 8.34 10.81 7.97
22 Sherly Quezada Santana JR-3 Hunter 9.35 7.86 8.14 10.94 10.48
24 Yasiris Ortiz FR-1 CCNY 9.41 8.00 6.87 9.04 8.47
Women's 60 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
18 maya short FR-1 Harcum 6.44 9.79 9.06
23 taniya craft FR-1 Harcum 11.28 10.81 9.40
25 Iesha Jackson SO-2 Hunter 9.05 9.82 9.62
27 Judy Auguste SR-4 Dominican (N.Y.) 10.86 10.08 9.78
29 Caitlyn Behan SO-2 Gwynedd-Mercy 9.15 9.44 9.83
Women's 60 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
21 victoria familia FR-1 Harcum 8.28 8.47 9.20
26 Chelsea Perez FR-1 CCNY 11.73 11.92 9.77
28 Gabrielle Rios FR-1 Manhattanville 11.38 12.07 9.81
30 Altyn Garadashly FR-1 Manhattanville 8.97 8.97 11.07