February 15, 2020
|
Haverford College-Alumni FH - Haverford, PA
|
200m (Flat)
|
ICON KEY: ECAC DIII Landmark

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Angelica Howell JR-3 Widener 56.56 57.17 1:01.47
2 O'livia McIntosh JR-3 Elizabethtown 50.43 1:03.66 1:03.03
3 Claire Burkert SR-4 Widener 1:07.77 53.83 1:03.33
4 Averi Rine SO-2 Misericordia 1:19.03 1:01.68 1:04.25
5 Thandiwe McMillan SR-4 Swarthmore 1:13.68 1:13.04 1:04.63
6 Carly Lownes FR-1 Widener 1:11.16 56.93 1:04.69
7 Natalie Shearer SO-2 Elizabethtown 1:11.28 1:15.17 1:04.80
8 Hailey Colabelli FR-1 Misericordia 48.60 1:03.51 1:04.80
9 Amber Hackenberg FR-1 Misericordia 1:06.93 1:15.38 1:04.98
10 Abigail Sheerer SR-4 Widener 1:23.91 1:00.31 1:05.55
11 Rachel Parr   Unattached 1:07.89 1:23.05 1:05.91
12 Shelbi Jones SR-4 Misericordia 1:26.44 1:17.80 1:06.49
13 Nicole Tampone SR-4 TCNJ 51.59 1:08.33 1:06.99
14 Marly Banatte JR-3 Haverford 54.93 48.83 1:07.81
15 Kathryn Mackel SR-4 Widener 1:24.30 1:20.22 1:07.98
16 Kelsey Hadsall SR-4 Misericordia 1:15.11 1:04.19 1:08.28
17 Karly Kaminsky SR-4 Marywood 1:31.23 53.04 1:10.72
18 Joy Campbell SR-4 Albright 1:32.16 58.05 1:12.56
  Gabriella Rene FR-1 Albright DNS DNS DNS
  Maryam Hamidi FR-1 Marywood DNS DNS DNS
  Sophie Schleifer SO-2 Haverford DNS DNS DNS
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Angelica Howell JR-3 Widener 46.72 1:12.54 57.17 1:01.47 54.10
3 Claire Burkert SR-4 Widener 57.63 1:22.33 1:03.33 1:03.33 1:05.23
8 Hailey Colabelli FR-1 Misericordia 1:24.24 55.08 1:06.10 1:04.80 1:04.16
12 Shelbi Jones SR-4 Misericordia 1:12.48 55.19 1:24.45 1:06.49 1:21.12
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 O'livia McIntosh JR-3 Elizabethtown 1:08.08 1:03.03 1:14.38 1:16.90 55.47
4 Averi Rine SO-2 Misericordia 1:11.96 1:04.25 1:10.04 1:08.75 1:20.96
6 Carly Lownes FR-1 Widener 1:00.17 1:04.69 1:06.63 1:11.16 1:22.81
9 Amber Hackenberg FR-1 Misericordia 50.04 1:04.98 1:16.03 48.74 1:20.58
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Thandiwe McMillan SR-4 Swarthmore 1:11.74 1:04.63 1:19.50 1:13.68 59.46 1:18.85 1:00.76
7 Natalie Shearer SO-2 Elizabethtown 1:06.10 1:04.80 1:22.30 1:23.60 1:06.75 1:22.30 53.79
10 Abigail Sheerer SR-4 Widener 1:10.80 1:05.55 1:03.59 1:20.63 58.34 59.65 53.76
13 Nicole Tampone SR-4 TCNJ 1:15.70 1:06.99 1:24.41 1:19.05 1:02.97 1:18.38 54.94
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Rachel Parr   Unattached 1:05.91
14 Marly Banatte JR-3 Haverford 1:07.81
  Sophie Schleifer SO-2 Haverford DNS
  Maryam Hamidi FR-1 Marywood DNS
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
15 Kathryn Mackel SR-4 Widener 1:07.98 1:12.06 56.43 59.15
16 Kelsey Hadsall SR-4 Misericordia 1:08.28 1:24.67 1:01.46 1:10.33
17 Karly Kaminsky SR-4 Marywood 1:10.72 57.29 1:00.12 1:12.14
18 Joy Campbell SR-4 Albright 1:12.56 1:24.17 1:07.48 1:23.45
  Gabriella Rene FR-1 Albright DNS DNS DNS DNS