February 21, 2020
|
Nazareth-Golisano Training Facility - Rochester, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: SUNYAC Liberty League ECAC DIII

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ryley Robinson SR-4 Rochester 11:06.49 11:39.00 8:02.26 7:51.42 9:01.86
2 Andrew Korts FR-1 Rochester 11:08.23 11:41.10 8:40.35 9:13.21 9:07.73
3 Aidan Pollard SR-4 Fredonia 11:15.05 7:41.01 8:24.92 7:30.04 9:08.82
4 Alec Glazier SO-2 Rochester 8:15.71 10:33.41 10:05.87 9:27.32 9:10.79
5 Griffin Weiner FR-1 Rochester 9:21.82 10:16.90 9:05.30 11:34.01 9:10.80
6 Oliver Kelley FR-1 Rochester 10:51.31 8:11.24 10:45.79 7:54.68 9:11.95
7 Sam Trawick JR-3 Rochester 10:02.13 9:17.94 9:23.46 10:51.85 9:12.41
8 Noah Watkins JR-3 Fredonia 9:52.28 8:51.39 10:47.63 10:03.35 9:13.53
9 Scott Sikorski FR-1 Rochester 10:59.31 7:06.61 11:32.55 7:45.40 9:14.04
10 Chris Celecki JR-3 Nazareth 7:31.04 9:22.40 10:29.22 11:13.77 9:16.83
11 Nathaniel Brunacini SO-2 Rochester 8:56.87 8:56.87 10:20.76 6:31.47 9:19.24
12 Nolan DeFreitas FR-1 RIT 8:58.33 10:51.66 6:53.67 7:50.33 9:26.66
13 Kevin Murnock SR-4 Buffalo State 8:32.44 10:54.78 6:38.56 8:38.13 9:29.37
14 Kyle Campbell SO-2 Fredonia 6:44.46 10:20.92 6:55.85 8:21.30 9:29.65
15 Nathan Ballay FR-1 RIT 9:07.56 7:36.30 7:47.71 12:15.78 9:30.37
16 James O'Brien SO-2 Brockport St. 11:04.43 10:47.25 8:58.42 11:50.25 9:32.78
17 Sebastian Moreano JR-3 RIT 11:11.53 9:39.69 8:30.82 10:19.87 9:33.95
18 Thomas (TJ) Praschunus FR-1 RIT 7:11.60 9:00.94 11:30.56 10:56.03 9:35.46
19 Brandon Nicosia FR-1 St. John Fisher 10:28.98 8:56.65 11:49.76 8:50.88 9:37.04
20 Kyle Egan SR-4 Fredonia 7:30.63 8:11.07 6:50.19 8:28.41 9:37.73
21 Bogdan Rozvora FR-1 St. John Fisher 8:23.57 9:21.45 12:09.30 10:42.48 9:38.81
22 Zachary Eckhardt FR-1 RIT 11:23.70 10:54.23 10:01.18 12:22.64 9:49.39
23 Evan Miller JR-3 Houghton 10:51.48 7:30.11 10:21.87 12:49.93 9:52.25
24 Kevin Havens FR-1 St. John Fisher 9:09.13 12:49.98 9:27.04 6:57.82 9:56.88
25 Seth Greene FR-1 Houghton 7:36.84 13:04.03 9:46.48 9:15.61 10:17.34
26 Nick Post SO-2 PSU-Behrend 12:35.04 7:31.79 10:31.26 7:56.54 10:18.88
  Ryan Dunning JR-3 Fredonia DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Ryley Robinson SR-4 Rochester 11:17.33 9:01.86
2 Andrew Korts FR-1 Rochester 10:51.80 9:07.73
3 Aidan Pollard SR-4 Fredonia 8:02.97 9:08.82
4 Alec Glazier SO-2 Rochester 11:28.49 9:10.79
5 Griffin Weiner FR-1 Rochester 8:37.76 9:10.80
6 Oliver Kelley FR-1 Rochester 8:22.28 9:11.95
7 Sam Trawick JR-3 Rochester 7:44.03 9:12.41
8 Noah Watkins JR-3 Fredonia 8:45.86 9:13.53
9 Scott Sikorski FR-1 Rochester 10:03.91 9:14.04
10 Chris Celecki JR-3 Nazareth 8:37.86 9:16.83
14 Kyle Campbell SO-2 Fredonia 12:09.16 9:29.65
16 James O'Brien SO-2 Brockport St. 6:46.68 9:32.78
20 Kyle Egan SR-4 Fredonia 7:19.08 9:37.73
  Ryan Dunning JR-3 Fredonia DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Nathaniel Brunacini SO-2 Rochester 8:45.69 8:28.91 9:19.24 8:28.91 9:19.24 12:01.42
12 Nolan DeFreitas FR-1 RIT 6:59.33 9:26.66 7:05.00 9:43.66 9:26.66 6:36.67
13 Kevin Murnock SR-4 Buffalo State 10:26.31 12:20.19 7:12.73 9:00.91 9:29.37 9:29.37
15 Nathan Ballay FR-1 RIT 10:27.41 7:59.11 7:30.60 11:01.63 9:30.37 9:24.67
17 Sebastian Moreano JR-3 RIT 9:51.17 11:23.00 7:21.95 8:53.78 9:33.95 9:51.17
18 Thomas (TJ) Praschunus FR-1 RIT 9:00.94 7:40.37 12:16.59 11:36.31 9:35.46 9:12.45
19 Brandon Nicosia FR-1 St. John Fisher 7:01.24 7:30.10 10:34.75 9:25.50 9:37.04 9:37.04
21 Bogdan Rozvora FR-1 St. John Fisher 9:50.39 8:58.30 6:56.75 9:44.60 9:38.81 7:08.32
22 Zachary Eckhardt FR-1 RIT 8:44.56 11:11.91 7:57.41 10:48.33 9:49.39 7:04.36
23 Evan Miller JR-3 Houghton 10:27.79 9:34.49 8:23.42 9:10.80 9:52.25 11:03.32
24 Kevin Havens FR-1 St. John Fisher 12:44.01 9:44.95 9:21.07 8:09.45 9:56.88 12:08.20
25 Seth Greene FR-1 Houghton 9:15.61 11:56.12 11:06.73 7:30.66 10:17.34 12:45.51
26 Nick Post SO-2 PSU-Behrend 7:31.79 7:44.16 7:56.54 12:10.28 10:18.88 9:17.00