February 21, 2020
|
Nazareth-Golisano Training Facility - Rochester, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: SUNYAC Liberty League ECAC DIII

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Eileen Reinhardt JR-3 SUNY Geneseo 8:09.09 11:54.82 10:27.03
2 Riley Crissman SR-4 PSU-Behrend 7:25.22 13:02.31 10:36.02
3 Taylor Domico SO-2 RIT 9:28.42 12:57.49 10:53.35
4 Mariellen Penzer JR-3 SUNY Geneseo 8:50.53 12:46.32 10:54.97
5 Danielle Wallace JR-3 RIT 11:59.29 12:32.60 11:06.01
6 Sarah Tingley JR-3 Brockport St. 14:25.18 14:11.77 11:10.68
7 Grace VanGorder JR-3 Rochester 9:07.83 13:04.55 11:16.33
8 Samantha Mauser JR-3 Rochester 10:16.15 10:09.38 11:17.08
9 Jackie Barreca SO-2 SUNY Geneseo 9:44.57 11:33.33 11:19.73
10 Samantha Padula SO-2 SUNY Geneseo 13:56.95 13:50.14 11:20.44
11 Kassidy Manke JR-3 Buffalo State 11:15.68 10:34.73 11:22.50
12 Sydney Steger SR-4 Brockport St. 10:35.12 12:31.22 11:22.92
13 Laura Jackson SO-2 SUNY Geneseo 12:18.98 13:41.09 11:24.24
14 Victoria Padula SO-2 SUNY Geneseo 9:21.62 13:14.49 11:24.90
15 Helena Winkler FR-1 Rochester 10:37.82 10:17.02 11:33.28
16 Katie Adams JR-3 Brockport St. 8:34.97 12:10.70 11:35.90
17 Morgan Bremer JR-3 RIT 10:07.29 13:01.80 11:38.03
18 MaryClaire Haseley JR-3 Fredonia 14:20.68 13:59.51 11:45.47
19 Katie Jacobs FR-1 RIT 12:53.90 8:38.30 11:50.00
20 Abbey Naylor SR-4 Houghton 12:06.12 13:10.19 11:51.88
21 Kyra Sandercock FR-1 Rochester 9:56.04 10:31.94 11:58.11
22 Amanda Adams SO-2 Rochester 10:32.12 12:21.11 12:06.57
23 Elsa Cole FR-1 Houghton 14:27.35 15:33.50 12:15.04
24 Caroline Stockwell SO-2 Rochester 11:16.25 9:32.21 12:23.13
25 Emily Jason FR-1 Buffalo State 10:08.45 15:20.28 12:40.56
  Kristin Daino JR-3 Utica DNF DNF DNF
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Eileen Reinhardt JR-3 SUNY Geneseo 11:42.28 10:33.30 10:27.03 8:34.17 12:07.36
2 Riley Crissman SR-4 PSU-Behrend 9:06.98 9:38.78 10:36.02 9:32.42 13:34.11
3 Taylor Domico SO-2 RIT 8:42.68 9:28.42 10:53.35 8:55.75 11:52.16
4 Mariellen Penzer JR-3 SUNY Geneseo 12:26.67 14:11.47 10:54.97 10:35.32 9:10.18
5 Danielle Wallace JR-3 RIT 13:59.18 10:39.37 11:06.01 8:32.83 11:59.29
6 Sarah Tingley JR-3 Brockport St. 10:57.27 14:11.77 11:10.68 12:51.29 14:18.47
7 Grace VanGorder JR-3 Rochester 8:34.01 12:57.78 11:16.33 13:31.60 14:18.94
10 Samantha Padula SO-2 SUNY Geneseo 8:57.55 10:32.81 11:20.44 14:17.36 12:08.07
11 Kassidy Manke JR-3 Buffalo State 10:07.43 13:25.35 11:22.50 11:02.03 11:29.33
12 Sydney Steger SR-4 Brockport St. 10:28.29 14:06.82 11:22.92 8:11.71 14:47.80
14 Victoria Padula SO-2 SUNY Geneseo 9:42.17 9:49.02 11:24.90 11:11.21 10:50.66
16 Katie Adams JR-3 Brockport St. 12:45.49 8:34.97 11:35.90 11:49.82 14:29.88
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Samantha Mauser JR-3 Rochester 13:46.04 11:17.08 14:40.21 12:58.65 9:08.44 8:41.36 13:25.73
9 Jackie Barreca SO-2 SUNY Geneseo 10:52.54 11:19.73 14:36.86 10:18.56 8:56.99 13:35.68 10:25.36
13 Laura Jackson SO-2 SUNY Geneseo 8:33.18 11:24.24 12:53.20 13:41.09 9:55.29 13:34.25 12:53.20
15 Helena Winkler FR-1 Rochester 9:00.76 11:33.28 11:33.28 9:56.22 10:37.82 11:12.49 12:01.02
17 Morgan Bremer JR-3 RIT 14:39.52 11:38.03 12:54.82 14:46.50 11:10.11 10:14.27 11:24.07
18 MaryClaire Haseley JR-3 Fredonia 9:17.33 11:45.47 12:27.80 12:41.91 11:38.42 12:56.02 8:13.83
19 Katie Jacobs FR-1 RIT 11:14.50 11:50.00 11:57.10 10:53.20 13:29.40 13:15.20 8:59.60
20 Abbey Naylor SR-4 Houghton 9:50.86 11:51.88 11:02.05 9:01.03 14:07.14 13:38.67 13:38.67
21 Kyra Sandercock FR-1 Rochester 13:09.93 11:58.11 15:04.82 11:22.21 11:36.57 11:50.93 11:29.39
22 Amanda Adams SO-2 Rochester 13:41.03 12:06.57 9:26.73 12:21.11 9:12.20 12:13.84 11:37.51
23 Elsa Cole FR-1 Houghton 12:37.10 12:15.04 9:03.93 8:56.58 14:20.00 12:00.34 9:11.28
24 Caroline Stockwell SO-2 Rochester 14:14.60 12:23.13 12:08.27 11:01.39 14:51.76 12:38.00 12:45.43
25 Emily Jason FR-1 Buffalo State 13:56.62 12:40.56 16:21.13 15:12.68 12:40.56 15:20.28 15:50.70
  Kristin Daino JR-3 Utica DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF