January 25, 2020
|
Nazareth-Golisano Training Facility - Rochester, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: NEICAAA SUNYAC Liberty League ECAC DIII Landmark

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Lucas Wright JR-3 Hamilton 1:58.16 2:21.56 1:56.99 2:11.03 2:16.88 10
2 Brendan Murphy JR-3 SUNY Geneseo 1:34.86 2:12.33 1:57.10 2:25.21 1:29.00 8
3 Grant Stokoe SO-2 St. John Fisher 2:12.80 1:50.47 1:57.52 2:02.22 2:26.90 6
4 Dokata Kosi Banchale SO-2 Rochester 1:57.66 2:30.61 1:57.66 1:55.31 1:41.19 5
5 Zach Wachs SO-2 Ithaca 2:11.43 2:10.24 1:58.40 2:17.35 2:33.92 4
6 Ezra Ruggles FR-1 SUNY Geneseo 2:28.27 1:57.43 1:58.61 1:51.50 1:51.50 3
7 Nico Bellavia SO-2 SUNY Geneseo 1:48.08 1:31.46 1:58.77 1:42.15 2:03.52 2
8 Nolan Vest SR-4 Cortland St. 1:39.83 2:21.42 1:58.84 2:01.22 2:30.93 1
9 Peter Gingrich JR-3 Moravian 2:33.31 1:46.96 1:58.84 2:03.60 1:27.95 -
10 Kieran Sheridan SO-2 SUNY Geneseo 2:23.95 2:29.89 1:58.96 1:37.55 2:21.57 -
11 Ryan Konotopskyj SR-4 Cortland St. 1:33.21 1:41.58 1:59.50 2:05.48 2:00.70 -
12 Bryan Ivey SO-2 SUNY Geneseo 1:57.28 1:34.54 1:59.67 1:33.35 2:12.84 -
13 Clayton Santiago SO-2 Cortland St. 1:29.88 1:39.47 1:59.84 2:25.01 1:53.85 -
14 Cameron Szabo FR-1 Cortland St. 2:26.33 1:31.16 1:59.94 1:51.55 1:40.75 -
15 Collin Gwilt SR-4 Rochester 2:26.71 1:32.60 2:00.25 2:30.32 1:54.24 -
16 Justin Hoelzl SR-4 SUNY Geneseo 1:56.73 1:32.67 2:00.34 1:48.31 2:01.55 -
17 Sam Napoli SR-4 SUNY Geneseo 2:10.00 1:29.08 2:00.37 1:42.32 2:22.04 -
18 Leo Orsini SR-4 Rochester 2:04.06 2:13.69 2:00.44 2:01.65 2:30.55 -
19 Sam Schraver SO-2 Williams 2:28.33 2:15.06 2:00.59 1:36.48 1:34.06 -
20 Trevor LaDue SO-2 Stevens Institute 1:46.48 1:24.70 2:00.99 2:11.88 1:25.91 -
21 Alex Whatley FR-1 Ithaca 2:30.64 2:06.34 2:01.48 2:30.64 1:42.05 -
22 Tim Cook SO-2 Ithaca 1:49.85 1:26.66 2:02.05 2:33.79 2:05.72 -
23 Jeff Montgomery JR-3 Ithaca 1:52.57 2:24.38 2:02.35 2:20.71 1:35.44 -
24 Fred Owen JR-3 St. John Fisher 2:33.83 1:54.45 2:03.06 1:29.84 2:31.37 -
25 Oliver Hall FR-1 Williams 1:34.92 1:41.09 2:03.27 2:00.81 2:08.20 -
26 Jett Ballantyne SO-2 Williams 1:48.78 2:11.03 2:03.61 1:37.66 2:35.75 -
27 Ryan Allen SO-2 St. John Fisher 1:50.92 2:32.04 2:04.62 1:35.96 1:44.68 -
28 Thomas Nafash SO-2 Stevens Institute 2:23.88 1:52.60 2:05.11 1:32.59 1:30.08 -
29 Vincent Schlenker SO-2 Stevens Institute 2:39.08 2:05.26 2:05.26 2:42.84 2:15.28 -
30 Myles Anderson FR-1 St. John Fisher 2:14.27 2:09.25 2:05.48 1:54.19 2:02.97 -
31 Justin Beasley-Turner SR-4 Moravian 1:56.86 1:58.12 2:05.65 2:08.17 2:14.45 -
32 Victor Kilel FR-1 Williams 2:06.40 1:58.74 2:07.67 1:33.20 1:56.18 -
33 Alec Hofer JR-3 Ithaca 2:28.11 2:43.43 2:07.68 1:35.76 1:54.92 -
34 Ronnie Melao FR-1 Stevens Institute 2:21.93 2:30.88 2:07.86 2:32.16 1:48.69 -
35 Ryan English SO-2 St. John Fisher 2:01.68 1:56.56 2:08.08 1:38.63 1:55.28 -
36 Mathieu Acquard FR-1 St. John Fisher 1:37.63 2:21.31 2:08.46 1:32.50 2:03.33 -
37 Henry Goca FR-1 SUNY Geneseo 2:10.42 2:07.83 2:09.12 1:45.88 2:28.49 -
38 James Reynolds SR-4 Hamilton 2:48.28 2:48.28 2:09.44 1:55.21 2:40.51 -
39 Ryan Driscoll SO-2 St. John Fisher 2:32.67 1:50.56 2:11.61 2:01.09 1:54.50 -
40 Peter Moller FR-1 SUNY Geneseo 1:57.21 1:54.57 2:11.69 2:44.62 1:38.77 -
41 Andrew Zuckerman FR-1 Hamilton 2:01.41 2:18.75 2:13.41 2:18.75 2:41.43 -
42 Brendan MaGill FR-1 Hamilton 1:53.57 2:43.01 2:13.61 1:34.87 2:39.00 -
43 Keegan Reyome FR-1 St. John Fisher 2:06.12 2:26.25 2:14.17 1:48.68 2:38.32 -
44 Cory Philippe SO-2 Stevens Institute 1:45.60 2:46.52 2:15.38 2:18.09 1:59.14 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
34 Ronnie Melao FR-1 Stevens Institute 2:07.86 1:51.24 1:38.46 1:51.24 -
36 Mathieu Acquard FR-1 St. John Fisher 2:08.46 2:22.59 2:36.73 2:40.58 -
37 Henry Goca FR-1 SUNY Geneseo 2:09.12 2:19.45 2:47.86 2:34.95 -
38 James Reynolds SR-4 Hamilton 2:09.44 1:48.73 1:55.21 2:19.80 -
39 Ryan Driscoll SO-2 St. John Fisher 2:11.61 1:51.87 2:27.41 2:01.09 -
41 Andrew Zuckerman FR-1 Hamilton 2:13.41 1:44.06 2:49.43 2:04.08 -
42 Brendan MaGill FR-1 Hamilton 2:13.61 1:37.54 2:00.25 1:45.56 -
43 Keegan Reyome FR-1 St. John Fisher 2:14.17 2:27.59 1:39.29 2:45.03 -
44 Cory Philippe SO-2 Stevens Institute 2:15.38 1:36.12 2:43.81 2:31.63 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
12 Bryan Ivey SO-2 SUNY Geneseo 1:59.67 2:22.41 1:59.67 -
14 Cameron Szabo FR-1 Cortland St. 2:17.93 2:26.33 1:59.94 -
21 Alex Whatley FR-1 Ithaca 2:19.71 1:46.91 2:01.48 -
22 Tim Cook SO-2 Ithaca 2:25.24 2:25.24 2:02.05 -
24 Fred Owen JR-3 St. John Fisher 2:06.76 1:28.61 2:03.06 -
26 Jett Ballantyne SO-2 Williams 1:56.20 1:36.42 2:03.61 -
27 Ryan Allen SO-2 St. John Fisher 2:09.61 2:38.27 2:04.62 -
28 Thomas Nafash SO-2 Stevens Institute 2:40.14 2:22.63 2:05.11 -
29 Vincent Schlenker SO-2 Stevens Institute 2:37.83 2:31.57 2:05.26 -
30 Myles Anderson FR-1 St. John Fisher 2:11.76 1:51.68 2:05.48 -
32 Victor Kilel FR-1 Williams 1:47.25 1:58.74 2:07.67 -
35 Ryan English SO-2 St. John Fisher 1:47.59 1:33.50 2:08.08 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
3 Grant Stokoe SO-2 St. John Fisher 1:22.27 1:57.52 6
5 Zach Wachs SO-2 Ithaca 1:38.28 1:58.40 4
9 Peter Gingrich JR-3 Moravian 1:25.57 1:58.84 -
10 Kieran Sheridan SO-2 SUNY Geneseo 1:58.96 1:58.96 -
11 Ryan Konotopskyj SR-4 Cortland St. 1:46.36 1:59.50 -
13 Clayton Santiago SO-2 Cortland St. 1:47.86 1:59.84 -
15 Collin Gwilt SR-4 Rochester 2:03.86 2:00.25 -
16 Justin Hoelzl SR-4 SUNY Geneseo 2:35.24 2:00.34 -
19 Sam Schraver SO-2 Williams 2:13.86 2:00.59 -
23 Jeff Montgomery JR-3 Ithaca 2:28.05 2:02.35 -
25 Oliver Hall FR-1 Williams 2:24.23 2:03.27 -
33 Alec Hofer JR-3 Ithaca 1:56.19 2:07.68 -
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Lucas Wright JR-3 Hamilton 1:59.33 1:23.07 1:40.62 1:56.99 2:12.20 10
2 Brendan Murphy JR-3 SUNY Geneseo 1:46.56 1:37.20 2:26.38 1:57.10 1:25.49 8
4 Dokata Kosi Banchale SO-2 Rochester 1:37.66 2:02.37 2:10.61 1:57.66 1:48.25 5
6 Ezra Ruggles FR-1 SUNY Geneseo 1:56.24 1:51.50 1:36.08 1:58.61 2:10.48 3
7 Nico Bellavia SO-2 SUNY Geneseo 1:58.77 1:57.59 2:26.09 1:58.77 1:24.33 2
8 Nolan Vest SR-4 Cortland St. 1:46.96 2:17.86 1:24.38 1:58.84 2:22.61 1
17 Sam Napoli SR-4 SUNY Geneseo 2:32.87 1:36.30 2:12.41 2:00.37 1:56.76 -
18 Leo Orsini SR-4 Rochester 2:00.44 2:07.67 2:25.74 2:00.44 1:30.33 -
20 Trevor LaDue SO-2 Stevens Institute 2:17.93 2:03.41 2:31.24 2:00.99 1:30.75 -
31 Justin Beasley-Turner SR-4 Moravian 1:56.86 2:33.30 1:32.99 2:05.65 2:10.68 -
40 Peter Moller FR-1 SUNY Geneseo 2:39.35 2:41.98 2:31.45 2:11.69 2:49.88 -