January 25, 2020
|
Nazareth-Golisano Training Facility - Rochester, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: SUNYAC Liberty League ECAC DIII Landmark

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Katelyn Hutchison SO-2 Ithaca 58.55 10
2 Kristin Hardy FR-1 Rochester 59.08 8
3 Anna Flaitz SO-2 SUNY Geneseo 59.12 6
4 Tia Jones FR-1 Ithaca 59.69 5
5 Madison Mulder SO-2 SUNY Geneseo 59.79 4
6 Brenna Johnson SO-2 Nazareth 1:00.48 3
7 Crystal Robinson FR-1 Moravian 1:00.94 2
8 Laura Zopf JR-3 SUNY Geneseo 1:01.39 1
9 Roisin O'Neill JR-3 SUNY Geneseo 1:02.08 -
10 Bridget Bennett SO-2 Cortland St. 1:02.93 -
11 Jesse Correale SR-4 Cortland St. 1:02.93 -
12 Jessica Nischo FR-1 SUNY Geneseo 1:02.93 -
13 Kristina Hoefler SO-2 Ithaca 1:03.08 -
14 Amberlyn Robertson FR-1 St. John Fisher 1:03.19 -
15 Samantha Reed SR-4 Susquehanna 1:03.23 -
16 Madeleine Vogel SO-2 Rochester 1:03.26 -
17 Allyn Madden SO-2 SUNY Geneseo 1:03.35 -
18 Kiersten Abbott SO-2 St. John Fisher 1:03.69 -
19 Elizabeth Liriano FR-1 Cortland St. 1:04.15 -
20 Breanna Lambert SO-2 St. John Fisher 1:04.24 -
21 Lauryn Wilson SO-2 Rochester 1:04.36 -
22 Emily Wells FR-1 Moravian 1:04.53 -
23 Alyssa Lambert SO-2 Moravian 1:04.73 -
24 Morgan Weaver JR-3 Moravian 1:05.17 -
25 Lauren Lobdell SO-2 Ithaca 1:05.60 -
26 Caitlin Henneforth JR-3 Misericordia 1:05.64 -
27 Tess Duignan SO-2 SUNY Geneseo 1:05.72 -
28 Shannon Connelly FR-1 Moravian 1:05.75 -
29 Melissa Barnes SR-4 Stevens Institute 1:05.85 -
30 Katherine Downey FR-1 Ithaca 1:05.87 -
31 Caitlin McHugh SR-4 Hamilton 1:06.01 -
32 Emily Dunetz SO-2 Hamilton 1:06.07 -
33 Kate Koutsourades FR-1 SUNY Geneseo 1:06.55 -
34 Lisa-Marie Koglin FR-1 Hamilton 1:10.43 -
35 Amanda Paglianite SO-2 Misericordia 1:10.57 -
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Lauryn Wilson SO-2 Rochester 1:04.36 -
22 Emily Wells FR-1 Moravian 1:04.53 -
30 Katherine Downey FR-1 Ithaca 1:05.87 -
32 Emily Dunetz SO-2 Hamilton 1:06.07 -
35 Amanda Paglianite SO-2 Misericordia 1:10.57 -
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Elizabeth Liriano FR-1 Cortland St. 1:04.15 -
23 Alyssa Lambert SO-2 Moravian 1:04.73 -
26 Caitlin Henneforth JR-3 Misericordia 1:05.64 -
28 Shannon Connelly FR-1 Moravian 1:05.75 -
29 Melissa Barnes SR-4 Stevens Institute 1:05.85 -
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Breanna Lambert SO-2 St. John Fisher 1:04.24 -
25 Lauren Lobdell SO-2 Ithaca 1:05.60 -
27 Tess Duignan SO-2 SUNY Geneseo 1:05.72 -
33 Kate Koutsourades FR-1 SUNY Geneseo 1:06.55 -
34 Lisa-Marie Koglin FR-1 Hamilton 1:10.43 -
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Roisin O'Neill JR-3 SUNY Geneseo 1:02.08 -
14 Amberlyn Robertson FR-1 St. John Fisher 1:03.19 -
24 Morgan Weaver JR-3 Moravian 1:05.17 -
31 Caitlin McHugh SR-4 Hamilton 1:06.01 -
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Bridget Bennett SO-2 Cortland St. 1:02.93 -
13 Kristina Hoefler SO-2 Ithaca 1:03.08 -
15 Samantha Reed SR-4 Susquehanna 1:03.23 -
17 Allyn Madden SO-2 SUNY Geneseo 1:03.35 -
18 Kiersten Abbott SO-2 St. John Fisher 1:03.69 -
Women's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Crystal Robinson FR-1 Moravian 1:00.94 2
11 Jesse Correale SR-4 Cortland St. 1:02.93 -
16 Madeleine Vogel SO-2 Rochester 1:03.26 -
Women's 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Kristin Hardy FR-1 Rochester 59.08 8
6 Brenna Johnson SO-2 Nazareth 1:00.48 3
8 Laura Zopf JR-3 SUNY Geneseo 1:01.39 1
12 Jessica Nischo FR-1 SUNY Geneseo 1:02.93 -
Women's 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Katelyn Hutchison SO-2 Ithaca 58.55 10
3 Anna Flaitz SO-2 SUNY Geneseo 59.12 6
4 Tia Jones FR-1 Ithaca 59.69 5
5 Madison Mulder SO-2 SUNY Geneseo 59.79 4