December 6, 2019
|
Nazareth-Golisano Training Facility - Rochester, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Auto NCAA DII Prov SUNYAC Liberty League

Men's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME
1 Rochester A Wells Coalfleet, Mark Westman, Gabe Lundy, Dokata Kosi Banchale 3:23.98 3:15.82 2:57.47
2 SUNY Geneseo A John Goldszer, Cameron Kane, Ryan Dwyer, Sam Napoli 3:26.78 3:22.65 2:49.56
3 RIT A Jeremy Saluzzi, Matthew Skakal, Zachery Thesier, Chris Tremblay 3:29.51 3:58.85 3:52.56
4 SUNY Geneseo
(C>)
C Alec Andrews, Jack Bohrman, Ben Timmons, Brendan Murphy 3:33.68 2:50.95 4:24.97
5 RIT
(B>)
B Alex Cooley, Braden Cott, Matthew Doerner, Jason Ziskind 3:38.15 4:15.24 2:54.52
6 SUNY Geneseo
(B>)
B Ryan Pinto, Peter Moller, Stephen Hoare, Rory Patterson 3:38.76 2:57.20 2:57.20
7 Rochester
(C>)
C Sean Gublo, Aaron Messina, Evan Botelho, Adam Smith 3:38.80 4:05.06 3:49.74
8 RIT
(C>)
C Kyle Malmstrom, Andrew McPherson, Nick Valenti, Otto Wilson 3:39.59 4:34.49 3:02.26
9 Rochester
(D>)
D Cole Gublo, Sam Kellner, Andres Garcia Coleto, Blaine Doyle 3:40.18 3:31.38 4:06.61
10 Rochester
(B>)
B Jarod Forer, Aidan Kropiwnicki, Alex Opsahl, Joseph Varghese 3:40.36 3:53.59 4:11.21
11 St. John Fisher
(B>)
B Trenton Wynn, Matthew Pennell, Josiah Bowers, Jonah Dean 3:42.45 3:17.98 3:06.86
12 St. John Fisher
(C>)
C Grant Stokoe, Myles Anderson, Keegan Reyome, Ryan Allen 3:42.92 2:51.65 4:07.45
13 Roberts Wesleyan
(B>)
B Matthew Wottawa, Adrian Mazur, Theodore Pintabona, Jacob Wilson 3:45.79 4:39.98 4:19.66
14 Nazareth
(B>)
B Mike Welch, Connor McCauslin, Nathan Bowers, Lucas Sharron 3:46.12 3:05.42 4:17.78
15 Nazareth A Chris Celecki, Josh Tomaka, Jake Suddaby, Michael Brown 3:48.24 2:46.62 3:55.09
16 Roberts Wesleyan A Connor Avery, Deola Koshefobamu, Sajad Mustafa, Jermaine Barber 3:50.03 2:59.43 3:36.23
17 St. John Fisher A Matthew Rogers, Mark Valenti, Maxwell Blowers, Zachary Kennedy 3:57.42 4:04.55 3:00.44
Men's 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
8 RIT
(C>)
Malmstrom, McPherson, Valenti, Wilson 3:50.57 3:39.59 4:12.53
9 Rochester
(D>)
Gublo, Kellner, Garcia Coleto, Doyle 2:42.94 3:40.18 3:20.37
13 Roberts Wesleyan
(B>)
Wottawa, Mazur, Pintabona, Wilson 3:18.70 3:45.79 4:06.12
14 Nazareth
(B>)
Welch, McCauslin, Bowers, Sharron 3:50.65 3:46.12 3:43.86
16 Roberts Wesleyan Avery, Koshefobamu, Mustafa, Barber 3:13.23 3:50.03 4:38.34
Men's 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
4 SUNY Geneseo
(C>)
Andrews, Bohrman, Timmons, Murphy 3:16.59 3:16.59 3:59.33 3:33.68
5 RIT
(B>)
Cooley, Cott, Doerner, Ziskind 4:02.15 3:42.52 4:34.87 3:38.15
6 SUNY Geneseo
(B>)
Pinto, Moller, Hoare, Patterson 3:12.51 2:33.14 3:40.95 3:38.76
7 Rochester
(C>)
Gublo, Messina, Botelho, Smith 3:47.56 3:32.24 2:46.29 3:38.80
10 Rochester
(B>)
Forer, Kropiwnicki, Opsahl, Varghese 2:43.07 4:22.23 2:47.48 3:40.36
15 Nazareth Celecki, Tomaka, Suddaby, Brown 3:41.40 4:20.20 3:23.14 3:48.24
Men's 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
1 Rochester Coalfleet, Westman, Lundy, Banchale 3:48.46 3:23.98 3:40.30 3:34.18
2 SUNY Geneseo Goldszer, Kane, Dwyer, Napoli 2:35.09 3:26.78 4:06.07 3:57.80
3 RIT Saluzzi, Skakal, Thesier, Tremblay 3:00.18 3:29.51 4:30.27 3:08.56
11 St. John Fisher
(B>)
Wynn, Pennell, Bowers, Dean 2:49.07 3:42.45 3:31.33 3:20.21
12 St. John Fisher
(C>)
Stokoe, Anderson, Reyome, Allen 2:47.19 3:42.92 4:02.99 4:05.22
17 St. John Fisher Rogers, Valenti, Blowers, Kennedy 5:06.28 3:57.42 4:14.04 2:58.07