December 6- 7, 2019
|
Kerr-Cregger Field House - Salem, VA
|
200m (Flat)
|
Timing: SnapTiming
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Women's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Valeria Bogdanova FR-1 Columbia (S.C.) 2:04.68 1:32.71 1:48.70 1:43.37 1:46.56 2:16.40
2 Josea Smith JR-3 Concord 2:11.78 1:48.01 1:46.93 2:16.10 1:48.01 1:59.90
3 Rhianna Reddinger FR-1 Radford 1:21.39 1:30.07 2:18.90 1:33.32 1:48.51 1:44.17
4 Esther Ekundayo FR-1 Columbia (S.C.) 2:15.02 1:39.89 1:59.65 2:05.14 1:49.77 1:35.50
5 Destiny Gibbs SO-2 Lincoln Memorial 1:25.80 1:29.10 2:07.59 1:37.90 1:49.99 1:58.79
6 Makayla Hollifield FR-1 Columbia (S.C.) 2:01.10 2:11.38 2:13.66 2:12.52 1:54.24 2:22.80
7 Quinland Musgrove   Mary Baldwin University 1:40.96 2:26.85 1:24.90 2:01.61 1:54.72 1:51.28
8 Grace Wright FR-1 Columbia (S.C.) 1:27.82 1:46.56 2:32.22 1:51.24 1:57.09 1:32.51
9 Lauren Henson FR-1 Roanoke 2:31.14 1:23.19 1:51.31 1:38.42 1:57.16 2:19.42
10 Fredrika Timmons JR-3 Columbia (S.C.) 2:02.74 1:37.72 1:36.52 2:20.61 1:59.16 1:59.16
11 Briana Parsons SO-2 Concord 1:53.56 2:36.29 1:34.02 2:24.08 2:02.10 2:02.10
12 Aija Wall SO-2 Columbia (S.C.) 1:33.58 1:29.88 1:33.58 2:03.12 2:03.12 1:45.89
13 Chasmere Washington FR-1 Columbia (S.C.) 1:59.73 1:28.22 2:42.58 1:57.21 2:06.03 1:30.75
14 Kaillee Philleo JR-3 Roanoke 2:10.02 1:44.53 1:56.00 1:31.78 2:07.47 1:36.88
15 Gabrielle Huggins FR-1 Columbia (S.C.) 2:31.74 1:45.05 2:22.66 2:05.80 2:09.69 2:12.29
16 Taylor Mixon FR-1 Emory & Henry 1:55.84 2:18.47 1:49.18 2:03.82 2:13.14 2:11.81
17 Jesed Pando FR-1 Methodist 2:59.90 2:30.89 2:57.00 2:41.04 2:25.08 1:48.81
18 Mary Akoko FR-1 Methodist 2:17.23 2:56.64 2:14.31 2:56.64 2:25.98 2:01.17
  Ayanah Howard SO-2 Columbia (S.C.) DQ DQ DQ DQ DQ DQ
  Ellie Look JR-3 Radford DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Grace Mathis SO-2 Lincoln Memorial DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Heather Woolard SO-2 Columbia (S.C.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Grace Wright FR-1 Columbia (S.C.) 2:27.54 2:18.17 1:57.09 2:18.17 2:09.97 1:43.04
13 Chasmere Washington FR-1 Columbia (S.C.) 1:57.21 2:16.12 2:06.03 1:48.39 2:12.34 2:12.34
14 Kaillee Philleo JR-3 Roanoke 1:31.78 2:21.50 2:07.47 1:59.83 1:54.73 1:59.83
15 Gabrielle Huggins FR-1 Columbia (S.C.) 2:12.29 1:47.65 2:09.69 1:39.87 1:34.68 2:27.85
18 Mary Akoko FR-1 Methodist 2:56.64 2:36.20 2:25.98 2:59.56 2:36.20 2:08.47
Women's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
7 Quinland Musgrove   Mary Baldwin University 1:54.72 2:02.75
9 Lauren Henson FR-1 Roanoke 1:57.16 1:58.34
16 Taylor Mixon FR-1 Emory & Henry 2:13.14 2:49.09
17 Jesed Pando FR-1 Methodist 2:25.08 2:03.32
  Ayanah Howard SO-2 Columbia (S.C.) DQ DQ
Women's 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Destiny Gibbs SO-2 Lincoln Memorial 2:13.09 1:23.60 1:49.99
6 Makayla Hollifield FR-1 Columbia (S.C.) 1:35.97 1:43.96 1:54.24
10 Fredrika Timmons JR-3 Columbia (S.C.) 1:30.57 2:13.46 1:59.16
11 Briana Parsons SO-2 Concord 1:29.14 2:35.07 2:02.10
12 Aija Wall SO-2 Columbia (S.C.) 2:38.83 1:34.81 2:03.12
  Heather Woolard SO-2 Columbia (S.C.) DNS DNS DNS
Women's 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Valeria Bogdanova FR-1 Columbia (S.C.) 1:46.56 1:51.89 1:31.65 1:47.63 1:57.22 2:01.48
2 Josea Smith JR-3 Concord 1:48.01 1:27.49 2:02.06 1:39.37 1:55.57 2:03.14
3 Rhianna Reddinger FR-1 Radford 1:48.51 1:45.26 1:47.43 1:20.30 1:22.47 2:18.90
4 Esther Ekundayo FR-1 Columbia (S.C.) 1:49.77 2:02.95 1:39.89 1:39.89 2:17.22 2:05.14
  Ellie Look JR-3 Radford DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Grace Mathis SO-2 Lincoln Memorial DNS DNS DNS DNS DNS DNS