January 24-25, 2020
|
Kerr-Cregger Field House - Salem, VA
|
200m (Flat)
|
Timing: SnapTiming
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Women's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Davia Smith SR-4 St. Augustine's 1:18.92 1:39.89
2 Katy Neubert FR-1 King 1:26.36 1:40.41
3 Maria Chellah FR-1 Lincoln Memorial 1:52.77 1:42.51
4 Jaria Hoyte SO-2 St. Augustine's 2:11.56 1:42.78
5 Mysteree Bottorff SR-4 Tennessee Wesleyan 1:23.62 1:43.23
6 Erica Stone SR-4 Milligan 1:44.59 1:43.55
7 Valeria Bogdanova FR-1 Columbia (S.C.) 2:11.02 1:44.81
8 Rebecca Glover FR-1 Milligan 2:10.84 1:45.51
9 Chloe Harp JR-3 Lincoln Memorial 1:17.13 1:47.12
10 Kiley Wood FR-1 Milligan 1:24.06 1:47.76
11 Unique Earley JR-3 Lincoln Memorial 1:23.09 1:47.90
12 Josea Smith JR-3 Concord 1:20.91 1:49.33
13 Rosa Cisneros SR-4 Tennessee Wesleyan 2:07.52 1:50.88
14 Meg Davis SO-2 King 2:13.40 1:51.16
15 Caitlin Dominy FR-1 Milligan 1:30.37 1:51.56
16 Hailey Polillo JR-3 Tennessee Wesleyan 2:24.25 1:51.82
17 Kaitlin Rivera SR-4 King 1:33.16 1:53.60
18 Lauren Henson FR-1 Roanoke 1:37.33 1:57.26
19 Parker Avery FR-1 Tennessee Wesleyan 2:12.62 1:58.41
20 Malika Reviere JR-3 Tennessee Wesleyan 1:55.11 1:58.67
21 Taylor Mixon FR-1 Emory & Henry 2:43.63 2:13.03
22 Sarah Laruence FR-1 Tennessee Wesleyan 1:44.27 2:20.90
23 Isabelle Pasley SO-2 Meredith 1:52.56 2:22.47
  Madeline Allred SO-2 Meredith DNS DNS
  Jada Strachan SO-2 Concord DNS DNS
  Aylin Knopf SO-2 Tennessee Wesleyan DNS DNS
  Ayanah Howard SO-2 Columbia (S.C.) DNS DNS
Women's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
19 Parker Avery FR-1 Tennessee Wesleyan 1:41.84 1:58.41 2:24.46 1:25.26 1:34.73 1:33.55
22 Sarah Laruence FR-1 Tennessee Wesleyan 2:13.86 2:20.90 3:00.36 2:27.95 3:01.77 2:54.72
Women's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
21 Taylor Mixon FR-1 Emory & Henry 2:42.30 2:13.03 1:42.44
23 Isabelle Pasley SO-2 Meredith 2:49.54 2:22.47 2:19.62
  Ayanah Howard SO-2 Columbia (S.C.) DNS DNS DNS
  Aylin Knopf SO-2 Tennessee Wesleyan DNS DNS DNS
  Madeline Allred SO-2 Meredith DNS DNS DNS
Women's 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
10 Kiley Wood FR-1 Milligan 1:32.68 1:47.76 1:33.76
14 Meg Davis SO-2 King 2:02.28 1:51.16 1:50.05
17 Kaitlin Rivera SR-4 King 2:07.24 1:53.60 1:57.01
18 Lauren Henson FR-1 Roanoke 1:49.06 1:57.26 2:04.30
20 Malika Reviere JR-3 Tennessee Wesleyan 1:33.75 1:58.67 1:33.75
Women's 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Rebecca Glover FR-1 Milligan 1:17.03 2:08.73 1:28.63 1:49.73 1:45.51 2:12.95
11 Unique Earley JR-3 Lincoln Memorial 1:33.88 1:17.69 1:15.53 2:11.64 1:47.90 2:01.93
12 Josea Smith JR-3 Concord 1:52.61 1:37.31 2:11.20 1:47.15 1:49.33 1:50.43
13 Rosa Cisneros SR-4 Tennessee Wesleyan 1:51.99 2:13.06 1:44.23 1:33.14 1:50.88 1:34.25
  Jada Strachan SO-2 Concord DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Katy Neubert FR-1 King 1:40.41 1:34.39
3 Maria Chellah FR-1 Lincoln Memorial 1:42.51 2:12.24
7 Valeria Bogdanova FR-1 Columbia (S.C.) 1:44.81 2:13.11
9 Chloe Harp JR-3 Lincoln Memorial 1:47.12 1:34.27
16 Hailey Polillo JR-3 Tennessee Wesleyan 1:51.82 1:40.64
Women's 600 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Davia Smith SR-4 St. Augustine's 2:07.86 1:39.89 1:39.89 2:09.86 2:04.87 1:27.91 1:22.91
4 Jaria Hoyte SO-2 St. Augustine's 1:51.01 1:49.98 1:42.78 1:48.95 1:32.51 1:21.20 2:02.31
5 Mysteree Bottorff SR-4 Tennessee Wesleyan 2:12.14 1:49.43 1:43.23 1:25.68 1:24.65 1:22.59 2:03.88
6 Erica Stone SR-4 Milligan 1:48.73 2:04.26 1:43.55 2:08.41 2:14.62 1:41.48 1:53.91
15 Caitlin Dominy FR-1 Milligan 1:40.41 2:01.60 1:51.56 1:28.14 1:53.80 2:10.53 1:57.14