January 24-25, 2020
|
Kerr-Cregger Field House - Salem, VA
|
200m (Flat)
|
Timing: SnapTiming
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Men's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Roberto Fajardo SO-2 Lincoln Memorial 1:57.04 3:20.20 2:34.00 2:35.54
2 Alex Windham FR-1 Milligan 2:07.39 1:48.75 2:35.35 2:50.89
3 Mat Maier FR-1 UNC Pembroke 2:09.65 2:19.13 2:38.10 3:00.24
4 Delsin Burkhart FR-1 UNC Pembroke 2:06.84 2:05.26 2:38.55 2:11.60
5 Antonio Alejos JR-3 Tennessee Wesleyan 3:01.63 3:14.37 2:39.32 1:53.12
6 Cooper Neeble FR-1 Roanoke 2:10.74 2:56.97 2:39.43 2:34.65
7 Michael Jakubek SO-2 Lincoln Memorial 2:38.83 3:22.15 2:40.43 3:04.50
8 Jansen Miller FR-1 Eastern Mennonite 2:10.83 2:30.21 2:41.51 2:28.59
9 Mitch Bronstetter SR-4 Milligan 2:23.14 2:47.53 2:42.65 2:54.04
10 Matt Huff FR-1 Milligan 2:32.87 2:04.93 2:44.37 2:14.79
11 Jake Allison FR-1 King 3:14.24 1:59.53 2:46.01 2:47.67
12 Dawson Woodruff FR-1 Eastern Mennonite 2:55.01 2:25.01 2:46.67 2:40.01
13 Payt Bussey FR-1 Tennessee Wesleyan 2:45.48 3:15.57 2:47.15 3:17.24
14 Cody Demalavez JR-3 Tennessee Wesleyan 2:02.38 2:21.08 2:49.97 3:22.27
15 Jared Tinker FR-1 Tennessee Wesleyan 3:22.78 2:07.17 2:51.84 2:26.07
16 Daniel Greene SO-2 Tennessee Wesleyan 3:01.59 2:21.04 2:56.30 2:54.54
17 Turner Jordan JR-3 Roanoke 3:41.60 2:55.51 2:57.28 2:55.51
18 Shane Gray FR-1 Eastern Mennonite 2:52.76 3:52.14 2:59.95 2:09.57
19 Andrew Nord FR-1 Eastern Mennonite 3:27.24 3:01.79 3:01.79 2:38.16
20 Brayden Epperly SO-2 Randolph 2:36.06 3:20.12 3:03.59 2:12.19
21 Austin Eatmon   Bluefield 3:29.18 3:29.18 3:47.36 2:43.70
  Brandon Barker FR-1 Bluefield DNS DNS DNS DNS
  Isaac AndreaS FR-1 Eastern Mennonite DNS DNS DNS DNS
  Micah Moss SO-2 Lincoln Memorial DNS DNS DNS DNS
Men's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Jansen Miller FR-1 Eastern Mennonite 2:10.83 2:10.83 2:04.37 2:35.05 3:25.12 2:41.51
11 Jake Allison FR-1 King 2:55.97 3:09.26 3:24.20 2:52.65 3:22.54 2:46.01
12 Dawson Woodruff FR-1 Eastern Mennonite 2:40.01 2:00.01 2:26.67 3:25.01 3:33.34 2:46.67
16 Daniel Greene SO-2 Tennessee Wesleyan 2:29.86 3:40.38 2:33.39 3:19.22 3:49.19 2:56.30
17 Turner Jordan JR-3 Roanoke 2:53.74 3:39.83 2:37.78 3:04.38 3:07.92 2:57.28
18 Shane Gray FR-1 Eastern Mennonite 2:22.16 3:46.74 2:18.57 2:22.16 2:16.77 2:59.95
19 Andrew Nord FR-1 Eastern Mennonite 2:27.25 2:39.98 2:50.89 3:03.61 2:52.70 3:01.79
20 Brayden Epperly SO-2 Randolph 2:30.55 3:40.31 2:12.19 3:09.10 3:05.43 3:03.59
21 Austin Eatmon   Bluefield 4:53.30 3:58.73 3:06.44 3:38.27 3:10.99 3:47.36
  Isaac AndreaS FR-1 Eastern Mennonite DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Brandon Barker FR-1 Bluefield DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Micah Moss SO-2 Lincoln Memorial DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Roberto Fajardo SO-2 Lincoln Memorial 2:34.00
2 Alex Windham FR-1 Milligan 2:35.35
3 Mat Maier FR-1 UNC Pembroke 2:38.10
4 Delsin Burkhart FR-1 UNC Pembroke 2:38.55
5 Antonio Alejos JR-3 Tennessee Wesleyan 2:39.32
6 Cooper Neeble FR-1 Roanoke 2:39.43
7 Michael Jakubek SO-2 Lincoln Memorial 2:40.43
9 Mitch Bronstetter SR-4 Milligan 2:42.65
10 Matt Huff FR-1 Milligan 2:44.37
13 Payt Bussey FR-1 Tennessee Wesleyan 2:47.15
14 Cody Demalavez JR-3 Tennessee Wesleyan 2:49.97
15 Jared Tinker FR-1 Tennessee Wesleyan 2:51.84