January 24-25, 2020
|
Kerr-Cregger Field House - Salem, VA
|
200m (Flat)
|
Timing: SnapTiming
ICON KEY: NAIA A NAIA B ECAC DIII

Women's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Mysteree Bottorff SR-4 Tennessee Wesleyan 3:07.32 2:16.75
2 Florence Fields JR-3 St. Augustine's 3:09.85 2:24.29
3 Bekah Owen SO-2 Milligan 3:10.08 2:47.27
4 Maria Chellah FR-1 Lincoln Memorial 3:12.03 3:17.79
5 Avery DeWolf SO-2 Milligan 3:12.20 3:50.64
6 Caitlin Dominy FR-1 Milligan 3:13.35 2:36.62
7 Skylar Moreno SO-2 UNC Pembroke 3:16.08 3:18.04
8 Rosa Cisneros SR-4 Tennessee Wesleyan 3:17.13 2:49.54
9 Maci Cloninger FR-1 Milligan 3:18.45 3:30.36
10 Rachel Gallison SR-4 Tennessee Wesleyan 3:19.12 3:33.06
11 Hailey Polillo JR-3 Tennessee Wesleyan 3:20.39 2:24.28
12 Chloe Harp JR-3 Lincoln Memorial 3:20.99 3:00.90
13 Rebecca Glover FR-1 Milligan 3:22.22 3:34.36
14 Valary Samoei FR-1 UNC Pembroke 3:24.82 4:20.13
15 Corrine Weaver FR-1 Meredith 3:24.92 2:23.45
16 Unique Earley JR-3 Lincoln Memorial 3:28.07 3:03.11
17 Micah Welborn FR-1 Pfeiffer 3:28.62 2:59.42
18 Madison Guider JR-3 Tennessee Wesleyan 3:29.36 3:23.08
19 Parker Avery FR-1 Tennessee Wesleyan 3:32.96 4:36.85
20 Malika Reviere JR-3 Tennessee Wesleyan 3:34.04 2:57.66
21 Kaelin Sanderford FR-1 Meredith 3:44.30 2:41.50
22 Sarah Laruence FR-1 Tennessee Wesleyan 4:09.48 5:09.36
23 Olivia Richards FR-1 Randolph 4:16.10 3:32.57
24 Isabelle Pasley SO-2 Meredith 4:16.25 5:07.50
  Aylin Knopf SO-2 Tennessee Wesleyan DNS DNS
Women's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
14 Valary Samoei FR-1 UNC Pembroke 3:24.82 3:41.21 4:01.69 2:41.81 3:43.26
15 Corrine Weaver FR-1 Meredith 3:24.92 3:08.53 3:43.37 4:24.35 4:03.86
16 Unique Earley JR-3 Lincoln Memorial 3:28.07 3:01.02 4:07.61 3:15.59 4:24.25
17 Micah Welborn FR-1 Pfeiffer 3:28.62 3:45.31 3:26.54 3:53.66 3:49.49
18 Madison Guider JR-3 Tennessee Wesleyan 3:29.36 4:07.05 3:27.27 3:23.08 3:35.64
19 Parker Avery FR-1 Tennessee Wesleyan 3:32.96 2:35.46 4:15.56 3:39.35 2:50.37
20 Malika Reviere JR-3 Tennessee Wesleyan 3:34.04 3:10.50 3:46.89 3:27.62 4:25.41
21 Kaelin Sanderford FR-1 Meredith 3:44.30 3:06.17 3:26.36 4:15.71 2:39.26
22 Sarah Laruence FR-1 Tennessee Wesleyan 4:09.48 5:21.83 3:17.09 3:47.03 4:46.91
23 Olivia Richards FR-1 Randolph 4:16.10 4:13.54 3:22.32 4:18.67 4:41.71
24 Isabelle Pasley SO-2 Meredith 4:16.25 3:37.82 4:16.25 3:55.75 3:37.82
  Aylin Knopf SO-2 Tennessee Wesleyan DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Mysteree Bottorff SR-4 Tennessee Wesleyan 2:42.97 3:54.15 3:39.17 3:54.15 3:07.32 3:44.79 3:22.31
2 Florence Fields JR-3 St. Augustine's 3:09.85 3:13.65 3:06.06 2:18.59 3:09.85 3:02.26 2:14.80
3 Bekah Owen SO-2 Milligan 3:23.39 3:53.80 3:55.70 2:58.68 3:10.08 3:38.60 2:43.47
4 Maria Chellah FR-1 Lincoln Memorial 3:40.84 3:48.52 3:37.00 2:43.23 3:12.03 4:03.88 4:03.88
5 Avery DeWolf SO-2 Milligan 3:10.28 4:02.18 3:25.66 2:26.08 3:12.20 3:33.35 2:14.54
6 Caitlin Dominy FR-1 Milligan 3:28.82 3:50.09 3:40.42 3:07.55 3:13.35 4:09.43 3:23.02
7 Skylar Moreno SO-2 UNC Pembroke 4:05.10 2:42.75 3:29.81 3:08.24 3:16.08 4:09.03 3:02.36
8 Rosa Cisneros SR-4 Tennessee Wesleyan 3:56.56 2:47.56 2:23.91 3:28.96 3:17.13 2:55.45 2:49.54
9 Maci Cloninger FR-1 Milligan 2:34.80 3:32.35 4:16.00 3:32.35 3:18.45 3:34.33 2:22.89
10 Rachel Gallison SR-4 Tennessee Wesleyan 4:06.91 2:45.27 4:08.90 2:55.23 3:19.12 2:33.33 3:54.97
11 Hailey Polillo JR-3 Tennessee Wesleyan 3:12.38 3:34.42 3:50.45 4:14.50 3:20.39 2:48.33 2:48.33
12 Chloe Harp JR-3 Lincoln Memorial 2:50.85 4:07.22 3:45.11 3:18.98 3:20.99 3:29.03 2:50.85
13 Rebecca Glover FR-1 Milligan 2:45.82 2:33.69 3:14.14 4:14.80 3:22.22 3:58.62 3:32.34