January 25, 2020
|
JDL Fast Track - Winston-Salem, NC
|
200m (Flat)
|
Timing: Rhodes Race Timing
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Auto NCAA DII Prov Conference Carolinas

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Andrew Pahnke FR-1 Emory 4:25.32 5:13.08 3:34.91
2 Jacob Hedgepeth JR-3 Emory 4:27.29 3:52.55 5:18.08
3 Silas Buckner Sophomore Unattached 4:27.57 4:57.01 4:38.28
4 Liam McGuire SO-2 Emory 4:28.61 5:46.51 4:23.24
5 Jon Marcus SO-2 Emory 4:30.26 3:44.32 5:48.64
6 Andy Shew SO-2 Emory 4:33.51 3:33.34 3:49.75
7 Gary Halverson FR-1 Piedmont 4:40.35 4:57.18 5:36.42
8 Dan Nehnevaj SR-4 WVU Tech 4:45.94 5:11.68 5:20.26
9 Eduardo Leon FR-1 Queens (N.C.) 4:49.49 5:18.44 3:40.02
10 Kennedy Stinson FR-1 Limestone 4:49.62 5:33.07 5:47.55
11 Pablo Martinez Senior Unattached 4:52.65 5:36.55 5:59.96
12 Kevin Sabo Sophomore Unattached 4:59.23 4:26.32 6:20.03
13 Amael Audibert FR-1 Limestone 5:02.62 5:20.78 5:32.89
14 Marcus Vital JR-3 WVU Tech 5:03.47 4:11.88 6:25.41
15 Zack Rezk SO-2 Belmont Abbey 5:04.61 6:26.86 5:16.80
16 Michael Toney JR-3 Livingstone 5:05.89 5:33.42 6:07.07
17 Bayete Chinwendu SR-4 SCAD Atlanta 5:06.88 3:56.30 5:43.71
18 Caleb Patterson FR-1 Claflin 5:07.26 3:35.09 4:05.81
19 Jacob Mullen Junior Unattached 5:09.05 4:16.52 3:48.70
20 Frank Condello SO-2 Belmont Abbey 5:09.35 3:45.83 4:32.23
21 Chris Costin Senior Unattached 5:10.14 3:55.71 4:26.72
22 Daniyil Potapenko FR-1 Belmont Abbey 5:15.42 4:06.03 6:09.05
23 Elijah Eddings FR-1 SCAD Atlanta 5:16.69 6:23.20 4:16.52
24 Joshua Horton Junior Unattached 5:20.53 6:24.64 4:22.84
25 Nick Kolsch Sophomore Unattached 5:25.14 6:52.93 4:55.88
  Cole Elrod SO-2 Piedmont DNS DNS DNS
  Roy walker JR-3 Allen DNS DNS DNS
  Beck Wilkes SO-2 Birmingham-Southern DNS DNS DNS
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Andrew Pahnke FR-1 Emory 5:02.47 4:30.63 4:25.32 3:21.65
2 Jacob Hedgepeth JR-3 Emory 4:03.24 4:51.35 4:27.29 5:47.48
3 Silas Buckner Sophomore Unattached 4:57.01 3:34.06 4:27.57 5:15.74
4 Liam McGuire SO-2 Emory 5:35.77 5:35.77 4:28.61 3:29.52
5 Jon Marcus SO-2 Emory 5:24.32 4:35.67 4:30.26 5:32.42
6 Andy Shew SO-2 Emory 4:58.13 4:52.66 4:33.51 3:11.46
7 Gary Halverson FR-1 Piedmont 4:20.73 5:53.25 4:40.35 5:39.23
8 Dan Nehnevaj SR-4 WVU Tech 6:03.15 4:00.19 4:45.94 3:51.62
10 Kennedy Stinson FR-1 Limestone 5:47.55 4:00.39 4:49.62 6:16.51
11 Pablo Martinez Senior Unattached 6:11.67 5:30.70 4:52.65 6:14.60
12 Kevin Sabo Sophomore Unattached 4:20.33 4:20.33 4:59.23 3:47.42
13 Amael Audibert FR-1 Limestone 4:26.31 4:56.57 5:02.62 3:50.00
18 Caleb Patterson FR-1 Claflin 5:16.48 6:33.30 5:07.26 4:39.61
  Cole Elrod SO-2 Piedmont DNS DNS DNS DNS
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Eduardo Leon FR-1 Queens (N.C.) 4:43.70 4:52.39 5:41.60 4:49.49 5:53.18 4:40.81 5:01.07
14 Marcus Vital JR-3 WVU Tech 5:09.54 6:34.52 5:33.82 5:03.47 5:18.65 5:30.79 6:07.20
15 Zack Rezk SO-2 Belmont Abbey 5:16.80 5:41.17 4:12.83 5:04.61 6:20.77 4:12.83 5:13.75
16 Michael Toney JR-3 Livingstone 5:12.01 3:37.19 6:19.31 5:05.89 5:48.72 5:45.66 4:04.72
17 Bayete Chinwendu SR-4 SCAD Atlanta 4:36.20 4:02.44 6:11.33 5:06.88 5:03.82 6:08.26 5:00.75
19 Jacob Mullen Junior Unattached 4:25.79 5:46.14 4:31.97 5:09.05 5:24.51 4:13.43 4:28.88
20 Frank Condello SO-2 Belmont Abbey 4:19.86 6:14.32 5:55.76 5:09.35 6:42.16 3:36.55 5:52.66
21 Chris Costin Senior Unattached 4:39.13 6:24.58 4:17.42 5:10.14 5:16.35 4:20.52 6:40.08
22 Daniyil Potapenko FR-1 Belmont Abbey 6:12.20 6:43.74 4:43.88 5:15.42 4:43.88 4:28.11 3:50.26
23 Elijah Eddings FR-1 SCAD Atlanta 4:29.19 6:16.87 5:42.03 5:16.69 5:35.70 4:51.36 6:10.53
24 Joshua Horton Junior Unattached 5:17.33 6:31.05 3:44.37 5:20.53 5:36.56 4:35.66 5:20.53
25 Nick Kolsch Sophomore Unattached 6:13.91 5:54.41 6:49.68 5:25.14 4:16.86 5:41.40 4:59.13
  Beck Wilkes SO-2 Birmingham-Southern DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Roy walker JR-3 Allen DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS