January 31-February 1, 2020
|
JDL Fast Track - Winston-Salem, NC
|
200m (Flat)
|
Timing: Rhodes Race Timing

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
1 Weddington Krystopher Durham, Matthew McKelvey, Peter deJong, Jake Toomey 3:31.47 3:04.52 3:52.20 3:27.32 4:27.45
2 Cuthbertson Aidan McNally , Ryan Kobziak , Jacob Koerner , Zach Ross 2:39.70 3:54.37 3:35.70 3:27.40 4:00.59
3 Millbrook Dillon Leacock, Elliot Fernandez, Dominique Alexander, Ethan Wood 4:17.19 2:48.65 2:27.57 3:30.81 2:27.57
4 Marvin Ridge Colin Headrick, Colin Ferris, Bobby Savage, Gunner Hogston 2:35.38 3:17.95 3:03.06 3:32.85 2:54.54
5 Reagan Tazhae Woods, Xavier Hahn, Shavon Revels, Spencer Baldwin 3:31.87 4:10.40 2:42.65 3:34.01 3:34.01
6 Hopewell Tyler Wagner, David Kitterman, Elijah Stephens, Marcus Crumpler 4:10.47 2:42.70 2:49.12 3:34.07 3:57.62
7 Southeast Guilford Josh King, Ervin McAllister, Jackson Gaydon, Dalton Falls 4:15.75 3:37.06 2:36.89 3:34.91 4:13.60
8 Olympic Josiah Harris, Albert Fleming, Terrell Ford, Jaryen Little 4:39.44 2:45.52 3:02.71 3:34.95 3:11.31
9 Garner Ashton Olmstead, Riley Willcox, Teyquez Wilkins, Andrew Robinson 3:54.91 3:37.67 4:07.84 3:35.51 3:11.81
10 Mooresville Jake Trantham, Treyvon Birchett, Isaiah Ryle, Joseph Lee 4:02.05 4:02.05 4:15.01 3:36.11 2:48.57
11 Western Guilford Stephen Bara-Hart, Corey Ritter, Mamadou Demba, Keyshaun Jackson 4:03.00 4:00.83 4:18.19 3:36.96 4:07.34
12 Dudley Tyler Moore, Jacobe McRae, Jaylin Waddell, Larry Monroe 3:13.24 2:49.36 2:42.84 3:37.12 3:24.10
13 East Mecklenburg Jordan Grant, Lee Cambell, Donovan Woods, Marcus Panky 3:06.86 3:13.38 4:14.22 3:37.28 2:38.62
14 Croatan Jacob Johnson, James Wallace, Oscar Irizarry, Thomas McCabe 4:19.42 4:28.14 3:38.00 3:38.00 3:22.74
15 North Lincoln Landon Beard, Samuel Brady, Alex Wulfurst, Jason Thomson 4:31.96 3:17.39 4:36.35 3:39.32 3:21.78
16 Green Hope Owen Klinge, Riley Troiano, Michael Taylor, Garrett Grimes 4:42.58 3:03.23 4:31.54 3:40.76 4:40.37
17 Southern Lee Tanoah Lockley, Emmanuel Martin, Elijah Donaldson, Elijah Foxx 4:06.10 4:26.06 2:37.42 3:41.71 2:48.50
18 Smith, E. E. Antwoine Holden, Tyree Johnson, Shawn Kirk, Randy Franklin 4:32.33 3:40.99 3:23.13 3:43.22 3:07.51
19 Lincoln Charter Thomas Cruz, Jordan Hudson, Cutter Law, Darrian Bonilla 3:41.55 4:21.83 3:39.31 3:43.78 2:47.84
  Lee County Nick Benefield, Noah Johns, Jason Berdecia, Ervin Almanzar DQ DQ DQ DQ DQ
  Leesville Road Fabian Calderon-Rios, Jaleal Baker, Ja'Bralle Sutton, Ian Miller DQ DQ DQ DQ DQ
  Independence Joshua Drivers, Xavier Williams, Elijah Purando, Chi Wheeler DNS DNS DNS DNS DNS
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
15 North Lincoln Beard, Brady, Wulfurst, Thomson 3:41.52 3:39.32
18 Smith, E. E. Holden, Johnson, Kirk, Franklin 3:34.30 3:43.22
19 Lincoln Charter Cruz, Hudson, Law, Bonilla 4:46.44 3:43.78
  Leesville Road Calderon-Rios, Baker, Sutton, Miller DQ DQ
  Lee County Benefield, Johns, Berdecia, Almanzar DQ DQ
  Independence Drivers, Williams, Purando, Wheeler DNS DNS
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
5 Reagan Woods, Hahn, Revels, Baldwin 3:34.01
9 Garner Olmstead, Willcox, Wilkins, Robinson 3:35.51
10 Mooresville Trantham, Birchett, Ryle, Lee 3:36.11
11 Western Guilford Bara-Hart, Ritter, Demba, Jackson 3:36.96
14 Croatan Johnson, Wallace, Irizarry, McCabe 3:38.00
17 Southern Lee Lockley, Martin, Donaldson, Foxx 3:41.71
Boys' 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
4 Marvin Ridge Headrick, Ferris, Savage, Hogston 3:43.50 3:32.85
6 Hopewell Wagner, Kitterman, Stephens, Crumpler 3:21.23 3:34.07
8 Olympic Harris, Fleming, Ford, Little 3:15.61 3:34.95
12 Dudley Moore, McRae, Waddell, Monroe 2:42.84 3:37.12
13 East Mecklenburg Grant, Cambell, Woods, Panky 3:54.67 3:37.28
Boys' 4 x 400 Relay Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
1 Weddington Durham, McKelvey, deJong, Toomey 3:25.25 4:21.23 3:27.32 2:54.15 2:27.20
2 Cuthbertson McNally , Kobziak , Koerner , Ross 3:46.07 4:27.55 3:27.40 3:04.59 4:15.11
3 Millbrook Leacock, Fernandez, Alexander, Wood 2:40.22 4:00.33 3:30.81 3:45.57 2:50.76
7 Southeast Guilford King, McAllister, Gaydon, Falls 3:00.53 2:34.74 3:34.91 4:07.15 4:28.64
16 Green Hope Klinge, Troiano, Taylor, Grimes 3:03.23 4:09.46 3:40.76 2:45.57 3:40.76