January 31-February 1, 2020
|
JDL Fast Track - Winston-Salem, NC
|
200m (Flat)
|
Timing: Rhodes Race Timing

Boys' 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Mark Alkins Senior Unattached 2:35.61 1:50.49 2:44.95 3:02.07
2 Spencer Baldwin Junior Reagan 2:35.94 2:23.47 2:25.03 3:02.45
3 Casper Serrano Senior Panther Creek 2:36.01 2:01.69 2:04.81 2:51.62
4 Reece Collie Senior Unattached 2:37.54 2:47.00 1:55.01 1:50.28
5 Victor Idhammar Junior Cary 2:38.69 1:55.85 2:18.06 2:35.52
6 Evan Padiak Junior Cary 2:38.96 1:56.04 2:21.48 3:18.70
7 Juwuan Torrence Junior Rocky River 2:39.01 2:42.19 2:26.29 1:52.90
8 Mickey Schihl Junior Cuthbertson 2:39.37 2:44.16 2:28.22 2:26.62
9 Steven Sobus Senior Kell, Ardrey 2:39.60 3:09.93 2:02.90 2:04.49
10 Jackson Colling Senior Marvin Ridge 2:40.35 2:57.99 2:56.39 3:26.86
11 Steven Smith Junior Kell, Ardrey 2:40.59 3:06.29 3:17.53 2:19.72
12 Austin Kirkpatrick Senior Unattached 2:40.92 2:39.31 2:02.30 2:42.53
13 Gunner Hogston Senior Marvin Ridge 2:42.00 3:12.78 2:59.82 3:07.92
14 Matthew McKelvey Junior Weddington 2:42.49 2:58.74 3:10.12 2:58.74
15 Tom Fridrich Junior Weddington 2:42.54 2:31.17 1:58.66 3:21.55
16 Curt Verchick Junior Union Pines 2:43.22 2:39.96 2:54.65 2:22.01
17 Garreth Fulcher Sophomore Reagan 2:43.25 3:04.48 2:23.66 2:00.81
18 Ethan Wood Senior Millbrook 2:43.81 3:16.58 2:43.81 3:21.49
19 Joseph Lowther Junior Weddington 2:43.87 2:17.65 2:43.87 3:08.45
20 Jackson Nichols Junior West Forsyth 2:44.07 2:17.82 3:02.12 3:33.30
21 Moheb Ghobrial Junior West Forsyth 2:44.29 3:28.65 3:27.01 2:59.08
22 Elliot Fernandez Senior Millbrook 2:44.34 2:14.76 3:17.21 2:37.77
23 Garrett Rice Junior Providence 2:44.59 2:21.55 2:26.49 2:59.41
24 Nicholas Epps Freshman Unattached 2:45.13 2:48.44 2:02.20 2:26.97
25 Jay Keeley Sophomore Reagan 2:45.26 2:13.86 2:58.48 2:07.25
26 Anthony Baverso Junior South Caldwell 2:45.67 3:25.43 2:04.26 1:55.97
27 Nicholas O'Brien-Pifer Junior Independence 2:46.19 3:12.78 2:41.21 2:17.94
28 Milan Desai Junior Panther Creek 2:46.64 2:43.31 3:31.64 3:26.64
29 Sanjay Kumar Junior Green Hope 2:47.09 2:48.76 2:50.44 2:01.98
30 Jackson Gaydon Senior Southeast Guilford 2:47.33 2:25.58 2:15.54 2:45.66
31 David Kitterman Senior Hopewell 2:47.46 3:36.03 3:07.56 2:02.25
32 Mac Jacobs Senior Leesville Road 2:47.50 2:45.83 2:24.05 3:05.93
33 William Fan Junior NC Science & Math 2:47.54 2:42.52 3:26.08 2:44.19
34 Dalton Falls Sophomore Southeast Guilford 2:47.70 3:38.01 1:59.07 2:49.38
35 Deven Desai Junior Providence 2:47.90 2:22.72 3:03.02 3:31.56
36 Jeffrey Thompson Senior Marvin Ridge 2:48.57 2:50.26 2:58.69 2:48.57
37 Bradley Mayer Senior Mount Tabor 2:48.70 2:28.46 3:19.07 2:06.53
38 Zachary Moore Senior Unattached 2:48.72 3:07.28 3:29.22 3:22.47
39 Mac Barrett Sophomore Mount Tabor 2:49.09 3:21.22 3:21.22 3:29.68
40 Jean-Luc Theard Senior Mount Tabor 2:49.43 2:29.10 3:01.29 2:35.88
41 Gabriel Valverde Senior North Brunswick 2:50.32 3:07.36 3:15.87 2:40.10
42 David Broud Senior Providence 2:50.56 3:41.73 2:18.16 2:04.51
43 William Walsh Junior Cuthbertson 2:50.61 3:23.03 2:14.79 2:25.02
44 Ashton Olmstead Senior Garner 2:50.68 3:02.63 2:38.74 2:33.62
45 Pablo Martinez Senior Mooresville 2:50.83 3:02.79 2:01.29 3:16.46
46 Zachary Clark Senior Cleveland 2:50.98 2:16.79 2:16.79 2:54.40
47 Ian Rouse Freshman Jordan 2:51.32 2:53.04 2:30.77 3:23.87
48 Erik Scheeres Junior Green Hope 2:51.52 2:32.66 3:18.97 2:49.81
49 Owen Klinge Sophomore Green Hope 2:51.77 3:02.08 2:32.88 2:15.70
50 William Hamilton Junior Unattached 2:52.02 2:15.90 3:41.91 2:55.46
51 Nate Drew   Unattached 2:52.06 3:28.20 3:29.92 2:29.70
52 Carter Schenck Senior Independence 2:52.12 3:09.34 2:28.03 3:17.94
53 Jax Ledford Senior Unattached 2:52.23 2:12.62 2:48.79 2:33.29
54 Mosa Aboeid Junior Dudley 2:52.97 3:15.46 2:32.22 3:06.81
55 Tyler Cozart Junior Southern Durham 2:53.26 3:43.51 2:48.07 3:34.85
56 Ryan Wiltshire Senior Lincoln Charter 2:53.56 3:09.18 2:29.27 3:07.45
57 Antwoine Holden Senior Smith, E. E. 2:54.71 2:14.53 2:37.24 3:31.40
58 Thompsen Hoops Senior Unattached 2:55.08 3:47.61 3:42.36 3:03.84
59 Matt Cash Sophomore Leesville Road 2:55.74 2:31.14 3:13.32 2:25.87
60 Ethan Jones Sophomore Forestview 2:56.43 2:28.21 3:21.13 2:29.97
61 Alex Jackson Senior Unattached 2:56.45 2:56.45 2:28.22 3:05.28
62 Evan Bulluck Junior Nash Central 2:56.53 3:47.73 2:19.46 2:19.46
63 Carter Guerrin Junior Lake Norman 2:56.66 3:32.00 3:05.50 3:33.76
64 Max Idler Sophomore Millbrook 2:57.97 2:15.26 2:38.40 3:21.11
65 Tony Harris II Sophomore Unattached 2:59.76 3:37.51 2:25.61 3:12.35
66 Timothy Salicco Freshman Cuthbertson 2:59.85 3:08.85 2:23.88 2:22.09
67 Noah Tharrington Senior Nash Central 3:02.61 3:35.48 3:06.27 2:33.40
68 Grant Harbrecht Junior Unattached 3:04.83 3:01.14 2:42.65 2:11.23
69 Justin Kemper Sophomore Independence 3:16.13 4:03.21 2:34.95 4:07.13
  AJ Chardiet Junior Unattached DNS DNS DNS DNS
Boys' 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
41 Gabriel Valverde Senior North Brunswick 2:50.32 3:03.95 2:58.84 2:31.59 3:20.98
45 Pablo Martinez Senior Mooresville 2:50.83 2:13.25 2:49.13 3:13.04 2:35.46
47 Ian Rouse Freshman Jordan 2:51.32 3:22.16 2:17.06 2:30.77 2:47.90
59 Matt Cash Sophomore Leesville Road 2:55.74 3:48.47 2:24.11 2:06.54 2:59.26
62 Evan Bulluck Junior Nash Central 2:56.53 2:08.87 3:21.25 3:01.83 3:15.95
66 Timothy Salicco Freshman Cuthbertson 2:59.85 2:22.09 2:47.26 2:59.85 2:38.27
67 Noah Tharrington Senior Nash Central 3:02.61 3:24.53 2:37.05 2:48.01 2:16.96
Boys' 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Austin Kirkpatrick Senior Unattached 3:03.45 2:40.92 2:32.88 2:02.30 3:16.33 3:14.72
52 Carter Schenck Senior Independence 3:14.50 2:52.12 3:12.78 2:36.63 2:41.80 3:21.38
55 Tyler Cozart Junior Southern Durham 2:35.94 2:53.26 3:08.86 2:41.14 2:04.75 2:04.75
56 Ryan Wiltshire Senior Lincoln Charter 2:51.83 2:53.56 2:10.17 3:38.69 3:21.33 2:11.91
57 Antwoine Holden Senior Smith, E. E. 3:45.38 2:54.71 3:01.70 3:41.89 2:42.48 3:20.92
58 Thompsen Hoops Senior Unattached 3:45.86 2:55.08 2:46.33 3:37.10 3:19.60 2:04.31
61 Alex Jackson Senior Unattached 2:24.69 2:56.45 3:38.80 2:24.69 2:35.28 2:40.57
63 Carter Guerrin Junior Lake Norman 3:39.06 2:56.66 3:23.16 2:19.57 3:24.93 2:07.20
68 Grant Harbrecht Junior Unattached 2:38.96 3:04.83 3:25.17 2:22.32 2:26.02 3:08.53
69 Justin Kemper Sophomore Independence 2:17.30 3:16.13 3:20.06 2:54.56 3:25.94 3:29.86
  AJ Chardiet Junior Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Boys' 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
23 Garrett Rice Junior Providence 3:14.22 3:20.80 2:52.82 2:39.66 2:57.76 2:44.59
26 Anthony Baverso Junior South Caldwell 3:18.81 2:07.57 3:05.55 2:25.79 2:35.73 2:45.67
29 Sanjay Kumar Junior Green Hope 2:28.71 2:30.39 3:23.85 2:53.78 2:13.68 2:47.09
32 Mac Jacobs Senior Leesville Road 3:14.30 3:31.05 3:26.03 3:19.33 3:19.33 2:47.50
36 Jeffrey Thompson Senior Marvin Ridge 2:50.26 3:32.40 1:58.00 2:28.35 2:09.80 2:48.57
39 Mac Barrett Sophomore Mount Tabor 2:55.86 2:16.97 2:33.88 3:07.69 2:10.20 2:49.09
40 Jean-Luc Theard Senior Mount Tabor 2:49.43 2:30.80 2:59.60 3:14.85 2:49.43 2:49.43
42 David Broud Senior Providence 3:17.85 3:36.62 3:40.03 2:38.62 2:48.86 2:50.56
48 Erik Scheeres Junior Green Hope 2:08.64 2:00.07 2:51.52 2:39.52 2:24.08 2:51.52
54 Mosa Aboeid Junior Dudley 3:44.87 2:35.68 2:09.73 2:28.76 3:24.11 2:52.97
60 Ethan Jones Sophomore Forestview 2:29.97 2:03.50 3:07.02 3:42.31 2:26.44 2:56.43
65 Tony Harris II Sophomore Unattached 3:30.32 3:12.35 3:14.14 2:23.81 3:12.35 2:59.76
Boys' 1000 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
17 Garreth Fulcher Sophomore Reagan 3:22.43 2:10.60 3:15.90 1:55.91 2:43.25 1:54.28
21 Moheb Ghobrial Junior West Forsyth 2:41.01 3:30.30 2:29.51 3:13.87 2:44.29 2:19.65
25 Jay Keeley Sophomore Reagan 2:48.57 2:45.26 3:29.88 2:20.47 2:45.26 3:23.27
31 David Kitterman Senior Hopewell 2:54.16 2:37.42 3:09.23 3:19.28 2:47.46 3:25.98
35 Deven Desai Junior Providence 2:36.15 3:03.02 2:05.93 3:24.84 2:47.90 3:21.48
37 Bradley Mayer Senior Mount Tabor 2:53.77 2:36.90 2:35.21 2:38.58 2:48.70 2:40.27
44 Ashton Olmstead Senior Garner 2:02.89 2:47.27 2:47.27 2:21.67 2:50.68 3:16.29
49 Owen Klinge Sophomore Green Hope 2:31.16 2:43.19 3:07.23 2:56.93 2:51.77 2:43.19
50 William Hamilton Junior Unattached 2:57.18 3:05.79 3:21.27 3:43.63 2:52.02 2:33.10
64 Max Idler Sophomore Millbrook 2:47.30 2:11.70 2:24.16 3:30.01 2:57.97 2:04.58
Boys' 1000 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
10 Jackson Colling Senior Marvin Ridge 2:13.09 2:40.35 2:27.53 2:53.18 2:21.11
16 Curt Verchick Junior Union Pines 2:41.59 2:43.22 1:55.89 3:32.19 3:28.93
18 Ethan Wood Senior Millbrook 2:32.35 2:43.81 3:10.02 2:42.18 2:06.14
20 Jackson Nichols Junior West Forsyth 2:27.67 2:44.07 3:15.25 2:22.74 2:57.20
24 Nicholas Epps Freshman Unattached 2:50.09 2:45.13 3:11.55 2:02.20 2:26.97
30 Jackson Gaydon Senior Southeast Guilford 3:15.78 2:47.33 2:13.87 2:08.85 3:25.82
33 William Fan Junior NC Science & Math 3:36.13 2:47.54 3:11.00 3:09.32 2:25.76
43 William Walsh Junior Cuthbertson 2:42.08 2:50.61 3:34.97 2:23.32 2:25.02
46 Zachary Clark Senior Cleveland 1:59.69 2:50.98 2:16.79 2:39.02 3:37.15
51 Nate Drew   Unattached 2:15.93 2:52.06 2:41.74 2:26.26 2:38.30
Boys' 1000 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Mickey Schihl Junior Cuthbertson 3:09.65 2:58.50 2:13.87 2:12.28 2:17.06 2:39.37
11 Steven Smith Junior Kell, Ardrey 2:21.32 2:42.20 1:54.02 1:57.23 1:55.63 2:40.59
13 Gunner Hogston Senior Marvin Ridge 2:09.60 2:48.48 2:46.86 2:37.14 2:03.12 2:42.00
14 Matthew McKelvey Junior Weddington 2:39.24 2:27.87 3:27.99 3:06.87 3:19.87 2:42.49
15 Tom Fridrich Junior Weddington 2:39.29 2:11.66 2:32.79 3:06.92 3:13.43 2:42.54
19 Joseph Lowther Junior Weddington 1:56.35 3:28.12 2:17.65 1:59.63 3:00.26 2:43.87
22 Elliot Fernandez Senior Millbrook 1:56.69 2:22.98 2:59.13 1:58.33 2:21.34 2:44.34
28 Milan Desai Junior Panther Creek 2:04.98 3:33.30 3:03.31 3:34.97 3:04.97 2:46.64
34 Dalton Falls Sophomore Southeast Guilford 2:44.35 2:56.09 3:29.63 3:34.66 2:14.16 2:47.70
53 Jax Ledford Senior Unattached 3:14.62 2:45.34 3:14.62 2:41.90 3:24.96 2:52.23
Boys' 1000 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Mark Alkins Senior Unattached 2:02.94 2:29.39 2:35.61 3:22.30 2:43.39
2 Spencer Baldwin Junior Reagan 2:54.66 2:53.10 2:35.94 3:14.93 2:09.43
3 Casper Serrano Senior Panther Creek 3:11.90 3:16.58 2:36.01 3:22.82 3:21.26
4 Reece Collie Senior Unattached 2:15.49 1:51.86 2:37.54 2:32.82 2:43.85
5 Victor Idhammar Junior Cary 2:16.48 2:02.20 2:38.69 2:00.61 2:57.74
6 Evan Padiak Junior Cary 1:51.28 2:56.45 2:38.96 3:13.94 2:10.35
7 Juwuan Torrence Junior Rocky River 3:09.23 2:18.34 2:39.01 2:35.83 2:56.51
9 Steven Sobus Senior Kell, Ardrey 3:00.35 2:20.45 2:39.60 3:09.93 3:24.29
27 Nicholas O'Brien-Pifer Junior Independence 2:17.94 2:12.96 2:46.19 2:06.31 2:12.96
38 Zachary Moore Senior Unattached 2:55.47 2:40.29 2:48.72 3:00.53 2:16.67