January 18, 2020
|
JDL Fast Track - Winston-Salem, NC
|
200m (Flat)
|
Timing: Rhodes Race Timing

Girls' 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jenna Reiter Senior West Carteret 3:41.08 3:08.95 3:50.52 2:27.39 3:35.41
2 Eva Lindner Senior Covenant Day School 3:27.32 3:10.20 4:01.56 3:55.85 2:53.09
3 Harper Shaw Sophomore Charlotte Country Day 4:08.34 3:12.51 2:24.39 3:14.44 4:10.27
4 Margaret Ann Healy Sophomore Durham School of the Arts 2:49.74 3:12.88 3:57.25 2:18.88 3:12.88
5 Quinn Shanahan Junior Unattached 3:24.02 3:14.30 2:50.99 3:16.25 3:04.59
6 Madeline Scheier Freshman West Forsyth 3:56.16 3:16.80 2:25.64 2:27.60 2:53.19
7 Brenda Gray Senior Myers Park 3:01.82 3:17.63 2:34.16 3:55.18 3:07.75
8 Anna Maynard Sophomore Charlotte Country Day 2:44.74 3:18.48 3:18.48 2:34.82 4:04.13
9 Vanessa Jones Senior North Forsyth 3:01.77 3:24.23 3:34.45 3:20.15 3:18.11
10 Sydney Bolyard Senior Tri-County Early College 3:08.33 3:24.70 3:34.94 3:02.19 3:00.14
11 Addison Pignetti Junior Charlotte Country Day 3:17.63 3:25.86 2:50.87 3:42.33 2:46.75
12 Lily Pareso Sophomore Myers Park 3:45.67 3:27.03 3:33.24 4:20.86 3:00.12
13 Sofia Christofaro Sophomore Myers Park 3:33.91 3:27.68 4:05.07 4:15.45 2:33.69
14 Brooklyn Lester Senior Surry Central 4:21.91 3:27.86 3:23.71 3:56.96 4:09.44
15 Isabelle Lefler Freshman Brevard 3:30.26 3:30.26 3:28.16 2:46.11 3:13.44
16 Sidney Inscoe Freshman Croatan 4:02.06 3:30.48 2:33.65 3:49.43 3:15.75
17 Anne Dancausse Sophomore Providence 2:59.01 3:30.59 2:59.01 4:29.56 4:16.92
18 Avah Beikirch Sophomore Croatan 3:09.78 3:30.86 3:54.06 4:17.25 3:39.30
19 Morgan Mason Junior West Carteret 2:34.39 3:31.49 3:12.46 2:59.77 2:40.74
20 Isabella Linz Senior Providence 4:08.02 3:31.98 4:31.34 4:33.46 2:38.99
21 Tanniya Womack Senior Harding 3:30.72 3:32.84 3:49.87 2:43.89 4:36.70
22 Samantha Hall Freshman Croatan 3:12.58 3:36.38 4:17.50 2:57.44 3:03.93
23 Briana Pratt Junior Mooresville 3:41.86 3:37.51 2:32.26 4:42.77 4:07.97
24 Erin Pike Freshman Providence 3:26.34 3:39.51 2:33.66 3:50.49 3:48.29
25 Reece Burmeister Junior Southwest Guilford 3:24.92 3:40.34 3:18.31 4:13.40 3:09.50
26 Sarah Graham Sophomore Southern Alamance 2:58.75 3:40.67 2:34.47 4:09.36 3:47.29
27 Sarah Morris Junior Unattached 4:20.47 3:40.73 4:00.60 4:00.60 3:51.77
28 Jessica Cook Senior Southwest Guilford 4:04.44 3:44.25 3:21.83 3:30.80 4:29.10
  Yuri Brown Senior Southeast Guilford DNF DNF DNF DNF DNF
  Piper Strong Freshman East Burke DNF DNF DNF DNF DNF
  Catherine McMahon Freshman Enka DNF DNF DNF DNF DNF
  Gen Poore Sophomore Charlotte Country Day DNS DNS DNS DNS DNS
  Isabella Bufalini Junior Unattached DNS DNS DNS DNS DNS
Girls' 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Sidney Inscoe Freshman Croatan 3:30.48
21 Tanniya Womack Senior Harding 3:32.84
22 Samantha Hall Freshman Croatan 3:36.38
23 Briana Pratt Junior Mooresville 3:37.51
24 Erin Pike Freshman Providence 3:39.51
26 Sarah Graham Sophomore Southern Alamance 3:40.67
27 Sarah Morris Junior Unattached 3:40.73
  Yuri Brown Senior Southeast Guilford DNF
  Piper Strong Freshman East Burke DNF
  Catherine McMahon Freshman Enka DNF
  Gen Poore Sophomore Charlotte Country Day DNS
Girls' 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Vanessa Jones Senior North Forsyth 3:24.23 2:39.30 3:46.70 4:03.04 4:19.38
10 Sydney Bolyard Senior Tri-County Early College 3:24.70 2:47.86 3:59.50 3:08.33 2:56.05
11 Addison Pignetti Junior Charlotte Country Day 3:25.86 3:27.92 2:54.99 3:56.74 2:44.69
13 Sofia Christofaro Sophomore Myers Park 3:27.68 3:17.30 4:27.91 4:25.83 3:21.45
14 Brooklyn Lester Senior Surry Central 3:27.86 3:05.00 2:37.98 2:52.53 3:50.73
15 Isabelle Lefler Freshman Brevard 3:30.26 3:51.29 4:22.83 3:42.88 3:23.96
17 Anne Dancausse Sophomore Providence 3:30.59 3:32.70 4:19.03 3:57.97 3:47.44
18 Avah Beikirch Sophomore Croatan 3:30.86 3:03.45 3:41.41 3:18.21 2:46.58
19 Morgan Mason Junior West Carteret 3:31.49 3:54.76 2:59.77 2:42.85 3:56.87
25 Reece Burmeister Junior Southwest Guilford 3:40.34 4:08.99 3:42.55 3:31.53 2:40.85
28 Jessica Cook Senior Southwest Guilford 3:44.25 3:53.22 3:33.04 4:35.83 2:41.46
Girls' 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Jenna Reiter Senior West Carteret 3:07.06 3:08.95
2 Eva Lindner Senior Covenant Day School 2:32.16 3:10.20
3 Harper Shaw Sophomore Charlotte Country Day 2:22.46 3:12.51
4 Margaret Ann Healy Sophomore Durham School of the Arts 2:59.38 3:12.88
5 Quinn Shanahan Junior Unattached 3:35.68 3:14.30
6 Madeline Scheier Freshman West Forsyth 3:18.77 3:16.80
7 Brenda Gray Senior Myers Park 3:35.42 3:17.63
8 Anna Maynard Sophomore Charlotte Country Day 3:14.51 3:18.48
12 Lily Pareso Sophomore Myers Park 2:39.42 3:27.03
20 Isabella Linz Senior Providence 2:47.47 3:31.98
  Isabella Bufalini Junior Unattached DNS DNS