January 18, 2020
|
JDL Fast Track - Winston-Salem, NC
|
200m (Flat)
|
Timing: Rhodes Race Timing

Boys' 500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Braxton Ware Senior West Forsyth 1:06.57
2 Korey Pratt Junior Hillside 1:06.78
3 Trey Franks Senior Durham School of the Arts 1:08.73
4 Marcus Crumpler Senior Hopewell 1:08.74
5 Payton Barnes Senior Wakefield 1:09.05
6 Nickolis Anderson Senior Richlands 1:09.13
7 Lee Cambell Junior East Mecklenburg 1:09.26
8 Rigoberto Bueno Senior Cleveland 1:09.48
9 Murphy Harmon Senior Garinger 1:09.87
10 Jacob Johnson Senior Croatan 1:09.91
11 Xavier Williams Senior Independence 1:10.08
12 KaiMosheh Brooks Senior Unattached 1:10.18
13 Jonathan Stocks Senior Butler 1:10.30
14 Andrew Robinson Junior Garner 1:10.30
15 Keyshaun Jackson Senior Western Guilford 1:10.65
16 Noel Meza Junior Grimsley 1:10.89
17 Evan Hofland Senior Providence 1:10.98
18 Dalton Falls Sophomore Southeast Guilford 1:10.99
19 Christian Gore Sophomore Cummings 1:11.55
20 Jeffryn Jimenez Senior Garinger 1:11.67
21 Joshua Mai Junior Grimsley 1:12.08
22 Ethan Eisner Junior Reynolds, R. J. 1:12.16
23 Riley Willcox Junior Garner 1:12.17
24 Damarr Harvey Junior Farmville Central 1:12.20
25 Raymond Collado-Matos Senior Garner 1:12.25
26 Aman Tsegay Junior Southwest Guilford 1:12.39
27 Clifton Davis Freshman Walter M. Williams 1:12.84
28 Jalen Davis Senior Richlands 1:12.97
29 Richard Peterson Senior Farmville Central 1:13.05
30 Omung Chhina Freshman Roberson, T. C. 1:13.18
31 Matthew Radin Freshman Lincoln Charter 1:13.38
32 Jeffrey Walker Senior West Forsyth 1:13.45
33 Corey Ritter Senior Western Guilford 1:13.61
34 Elijah Graham Senior Hillside 1:14.14
35 Thomas Cruz Senior Lincoln Charter 1:14.32
36 Isaac Sutton Junior East Forsyth 1:14.41
37 Jaiden Bittle Junior Harding 1:14.45
38 Jackson Gaydon Senior Southeast Guilford 1:14.50
39 Delani Bascombe Senior Hoke 1:14.60
40 Ethan Fulford Sophomore Unattached 1:14.81
41 Anthony Skelly Senior Hopewell 1:14.90
42 Joshua Drivers Junior Independence 1:14.91
43 Jamison Glass-Fraser Senior Pine Forest 1:14.98
44 Landon Williams Junior Unattached 1:15.22
45 Jack Beckerman Freshman Porter Ridge 1:15.27
46 Lachen Streeby Junior Unattached 1:15.43
47 Kennedy Green Senior Pine Forest 1:15.78
48 Tiyun Turnage   Farmville Central 1:15.91
49 Shane Diaz Junior Durham School of the Arts 1:16.01
50 Ha’Mir Hampton Sophomore Hillside 1:16.14
51 Sebastian Lascola Senior Unattached 1:16.29
52 Thompson Hoops Senior Charlotte Country Day 1:16.38
53 Oswaldo Prieto-Rosas Junior Southern Durham 1:17.19
54 Jerron Copper Freshman Southern Guilford 1:17.33
55 Michael Slocum Senior Aycock, C. B. 1:17.66
56 Keen Cruz Senior Garinger 1:17.97
57 Dakota Dunlap Freshman Rocky River 1:18.16
58 Brighton Alexander Sophomore Unattached 1:18.45
59 Evan Swaney Senior Roberson, T. C. 1:18.56
60 Shawn Stinson Sophomore Reidsville 1:20.50
61 Amani Castillo Junior Independence 1:20.93
62 Rafa Ford Freshman Reynolds, R. J. 1:21.57
63 Lin Henderson Sophomore Vance County 1:22.25
64 Kaleb Chisholm Junior Southern Guilford 1:22.45
65 Marcus Gardiner Senior Rocky River 1:22.93
66 Qwinton Hemphill Freshman East Burke 1:24.52
67 Bryson Barrow-Davis Sophomore Vance County 1:25.50
68 Chase McCall Senior Reidsville 1:26.53
69 Michael Johnson Senior Durham School of the Arts 1:27.21
70 Elijah Shoffner Sophomore Cummings 1:29.23
71 Sam Velasquez Junior South Caldwell 1:30.72
72 Michael Hawkins Sophomore South Caldwell 1:32.79
  Donovan Walker Freshman Southeast Guilford NT
  Brandon Benitez Sophomore Porter Ridge DNS
  Kumari McCoy Freshman Wakefield DNS
Boys' 500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
30 Omung Chhina Freshman Roberson, T. C. 1:13.18
57 Dakota Dunlap Freshman Rocky River 1:18.16
60 Shawn Stinson Sophomore Reidsville 1:20.50
66 Qwinton Hemphill Freshman East Burke 1:24.52
Boys' 500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
47 Kennedy Green Senior Pine Forest 1:15.78
61 Amani Castillo Junior Independence 1:20.93
67 Bryson Barrow-Davis Sophomore Vance County 1:25.50
70 Elijah Shoffner Sophomore Cummings 1:29.23
71 Sam Velasquez Junior South Caldwell 1:30.72
Boys' 500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
42 Joshua Drivers Junior Independence 1:14.91
43 Jamison Glass-Fraser Senior Pine Forest 1:14.98
64 Kaleb Chisholm Junior Southern Guilford 1:22.45
65 Marcus Gardiner Senior Rocky River 1:22.93
68 Chase McCall Senior Reidsville 1:26.53
72 Michael Hawkins Sophomore South Caldwell 1:32.79
Boys' 500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
44 Landon Williams Junior Unattached 1:15.22
54 Jerron Copper Freshman Southern Guilford 1:17.33
58 Brighton Alexander Sophomore Unattached 1:18.45
62 Rafa Ford Freshman Reynolds, R. J. 1:21.57
63 Lin Henderson Sophomore Vance County 1:22.25
  Donovan Walker Freshman Southeast Guilford NT
Boys' 500 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
36 Isaac Sutton Junior East Forsyth 1:14.41
41 Anthony Skelly Senior Hopewell 1:14.90
48 Tiyun Turnage   Farmville Central 1:15.91
53 Oswaldo Prieto-Rosas Junior Southern Durham 1:17.19
56 Keen Cruz Senior Garinger 1:17.97
  Kumari McCoy Freshman Wakefield DNS
Boys' 500 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
33 Corey Ritter Senior Western Guilford 1:13.61
35 Thomas Cruz Senior Lincoln Charter 1:14.32
37 Jaiden Bittle Junior Harding 1:14.45
46 Lachen Streeby Junior Unattached 1:15.43
49 Shane Diaz Junior Durham School of the Arts 1:16.01
52 Thompson Hoops Senior Charlotte Country Day 1:16.38
Boys' 500 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Christian Gore Sophomore Cummings 1:11.55
29 Richard Peterson Senior Farmville Central 1:13.05
31 Matthew Radin Freshman Lincoln Charter 1:13.38
32 Jeffrey Walker Senior West Forsyth 1:13.45
40 Ethan Fulford Sophomore Unattached 1:14.81
59 Evan Swaney Senior Roberson, T. C. 1:18.56
Boys' 500 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Payton Barnes Senior Wakefield 1:09.05
27 Clifton Davis Freshman Walter M. Williams 1:12.84
39 Delani Bascombe Senior Hoke 1:14.60
45 Jack Beckerman Freshman Porter Ridge 1:15.27
51 Sebastian Lascola Senior Unattached 1:16.29
55 Michael Slocum Senior Aycock, C. B. 1:17.66
Boys' 500 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Andrew Robinson Junior Garner 1:10.30
15 Keyshaun Jackson Senior Western Guilford 1:10.65
20 Jeffryn Jimenez Senior Garinger 1:11.67
28 Jalen Davis Senior Richlands 1:12.97
34 Elijah Graham Senior Hillside 1:14.14
50 Ha’Mir Hampton Sophomore Hillside 1:16.14
Boys' 500 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Murphy Harmon Senior Garinger 1:09.87
16 Noel Meza Junior Grimsley 1:10.89
21 Joshua Mai Junior Grimsley 1:12.08
25 Raymond Collado-Matos Senior Garner 1:12.25
26 Aman Tsegay Junior Southwest Guilford 1:12.39
69 Michael Johnson Senior Durham School of the Arts 1:27.21
Boys' 500 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Jacob Johnson Senior Croatan 1:09.91
11 Xavier Williams Senior Independence 1:10.08
12 KaiMosheh Brooks Senior Unattached 1:10.18
17 Evan Hofland Senior Providence 1:10.98
22 Ethan Eisner Junior Reynolds, R. J. 1:12.16
23 Riley Willcox Junior Garner 1:12.17
Boys' 500 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Braxton Ware Senior West Forsyth 1:06.57
8 Rigoberto Bueno Senior Cleveland 1:09.48
13 Jonathan Stocks Senior Butler 1:10.30
18 Dalton Falls Sophomore Southeast Guilford 1:10.99
24 Damarr Harvey Junior Farmville Central 1:12.20
38 Jackson Gaydon Senior Southeast Guilford 1:14.50
Boys' 500 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Korey Pratt Junior Hillside 1:06.78
3 Trey Franks Senior Durham School of the Arts 1:08.73
4 Marcus Crumpler Senior Hopewell 1:08.74
6 Nickolis Anderson Senior Richlands 1:09.13
7 Lee Cambell Junior East Mecklenburg 1:09.26
  Brandon Benitez Sophomore Porter Ridge DNS