February 7- 8, 2020
|
JDL Fast Track - Winston-Salem, NC
|
200m (Flat)
|
Timing: Rhodes Race Timing
ICON KEY: NAIA A NAIA B NJCAA

Women's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Ericka Charles Senior Unattached 1:20.23 1:42.88 1:34.38 1:41.93
2 Kayla O'Connell FR-1 Richmond 1:54.72 1:34.77 1:39.75 1:11.82
3 Bahiyyah Barnes FR-1 BSC-Virginia 1:30.22 1:30.22 1:40.24 1:14.18
4 Franziska Jakobs SO-2 High Point 1:46.25 1:17.92 1:41.19 1:20.96
5 Olive Allen FR-1 High Point 1:32.66 1:50.99 1:41.82 1:50.99
6 Tracy Idugboe FR-1 BSC-Virginia 2:06.30 1:53.06 1:41.85 1:42.87
7 Camryn Harper SO-2 High Point 1:17.48 2:11.51 1:41.94 1:19.52
8 Jada Mundine FR-1 Charlotte 1:31.81 1:29.77 1:42.01 1:44.05
9 Leah Sarkisian SO-2 Davidson 1:52.53 1:14.68 1:42.30 1:13.66
10 Valentina Kenyeres JR-3 Milligan 1:48.51 2:10.00 1:42.36 2:02.84
11 Raygene Minus Senior Unattached 2:03.03 2:09.18 1:42.52 1:11.77
12 Kaelyn Woodrum FR-1 BSC-Virginia 1:30.18 2:00.24 1:43.65 2:12.68
13 Cora Stevens SO-2 Cumberlands 1:52.15 1:37.61 1:43.84 1:12.69
14 Ja'Celyn Barnett FR-1 BSC-Virginia 1:55.38 2:03.69 1:43.94 1:40.83
15 Maddie Orr FR-1 Richmond 1:23.39 1:41.11 1:44.23 1:33.81
16 Rebecca Glover FR-1 Milligan 1:28.65 2:07.24 1:44.29 1:40.12
17 Madison Reynolds SR-4 High Point 2:09.90 2:03.57 1:45.61 1:55.12
18 Julia Sirvinskas SR-4 Davidson 1:59.98 1:16.45 1:46.17 1:45.11
19 Erin Peters FR-1 High Point 1:22.19 1:25.40 1:46.74 1:30.73
20 Andrea Robinson FR-1 High Point 1:25.41 1:52.10 1:46.76 1:58.51
21 Cheyanne Morris FR-1 Davidson 1:34.18 2:07.36 1:47.02 1:49.16
22 Maci Cloninger FR-1 Milligan 1:54.64 1:53.56 1:48.15 1:41.67
23 Earthaiza Watkins SO-2 Tusculum 1:46.52 2:08.26 1:48.69 1:21.52
24 Esther Ekundayo FR-1 Columbia (S.C.) 2:02.33 1:32.84 1:49.22 2:02.33
25 Kiley Wood FR-1 Milligan 1:22.36 1:35.54 1:49.81 2:16.17
26 Jordan Morrison FR-1 High Point 1:29.11 1:41.21 1:50.01 1:36.81
27 Soti Tsilionis SR-4 Columbia Int'l 2:26.64 2:08.16 1:55.46 1:41.61
28 Madison Owings JR-3 UNC-Greensboro 2:23.96 2:12.35 1:56.09 2:12.35
29 Ahok Wol FR-1 Tusculum 2:07.03 2:12.06 2:05.77 2:23.38
30 Gabrielle Huggins FR-1 Columbia (S.C.) 1:56.07 2:36.44 2:06.16 2:17.52
31 Giulianna Hull SR-4 SCAD Atlanta 1:54.73 2:14.06 2:08.90 2:28.24
  Jordyn Singletary FR-1 UNC-Greensboro DNS DNS DNS DNS
  Emily Smith SR-4 Elon DNS DNS DNS DNS
  Sydney Singletary SO-2 Troy DNS DNS DNS DNS
  Alexandria Rankin JR-3 Troy DNS DNS DNS DNS
  Carisha Leonard JR-3 Fayetteville St. DNS DNS DNS DNS
  Kesia Griffith JR-3 Tusculum DNS DNS DNS DNS
  Valeria Bogdanova FR-1 Columbia (S.C.) DNS DNS DNS DNS
  Gabriela Varisco de Oliveira JR-3 Elon DNS DNS DNS DNS
  Charlee Boxall SR-4 Lee (Tenn.) DNS DNS DNS DNS
  Stephanie Lair SO-2 Elon DNS DNS DNS DNS
  Megan McMannon JR-3 Cumberlands DNS DNS DNS DNS
Women's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ericka Charles Senior Unattached 1:34.38
4 Franziska Jakobs SO-2 High Point 1:41.19
7 Camryn Harper SO-2 High Point 1:41.94
  Gabriela Varisco de Oliveira JR-3 Elon DNS
  Alexandria Rankin JR-3 Troy DNS
  Charlee Boxall SR-4 Lee (Tenn.) DNS
Women's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Bahiyyah Barnes FR-1 BSC-Virginia 1:22.20 1:36.23 1:22.20 1:40.24
5 Olive Allen FR-1 High Point 1:42.84 1:44.88 2:00.15 1:41.82
8 Jada Mundine FR-1 Charlotte 1:19.57 1:40.99 1:34.87 1:42.01
11 Raygene Minus Senior Unattached 1:40.47 1:54.83 1:54.83 1:42.52
  Emily Smith SR-4 Elon DNS DNS DNS DNS
  Stephanie Lair SO-2 Elon DNS DNS DNS DNS
Women's 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Kayla O'Connell FR-1 Richmond 1:18.81 1:39.75
10 Valentina Kenyeres JR-3 Milligan 1:45.43 1:42.36
15 Maddie Orr FR-1 Richmond 1:36.94 1:44.23
18 Julia Sirvinskas SR-4 Davidson 2:09.53 1:46.17
23 Earthaiza Watkins SO-2 Tusculum 2:18.04 1:48.69
  Sydney Singletary SO-2 Troy DNS DNS
Women's 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Leah Sarkisian SO-2 Davidson 2:06.86 1:19.80 1:35.14 1:42.30 2:11.97
13 Cora Stevens SO-2 Cumberlands 1:49.04 1:41.77 1:50.07 1:43.84 1:55.27
17 Madison Reynolds SR-4 High Point 1:59.34 2:05.68 2:05.68 1:45.61 1:43.50
  Valeria Bogdanova FR-1 Columbia (S.C.) DNS DNS DNS DNS DNS
  Megan McMannon JR-3 Cumberlands DNS DNS DNS DNS DNS
  Kesia Griffith JR-3 Tusculum DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Rebecca Glover FR-1 Milligan 1:44.29
19 Erin Peters FR-1 High Point 1:46.74
20 Andrea Robinson FR-1 High Point 1:46.76
21 Cheyanne Morris FR-1 Davidson 1:47.02
22 Maci Cloninger FR-1 Milligan 1:48.15
26 Jordan Morrison FR-1 High Point 1:50.01
Women's 600 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
24 Esther Ekundayo FR-1 Columbia (S.C.) 1:39.39 1:21.92 1:38.30 1:49.22 1:21.92 1:31.75 1:56.87
25 Kiley Wood FR-1 Milligan 1:52.01 1:16.87 1:46.52 1:49.81 1:53.11 1:24.56 1:38.83
28 Madison Owings JR-3 UNC-Greensboro 1:37.52 1:39.84 1:29.39 1:56.09 1:54.93 2:26.28 2:08.86
29 Ahok Wol FR-1 Tusculum 2:20.87 2:02.00 1:39.36 2:05.77 2:30.93 2:20.87 1:48.17
30 Gabrielle Huggins FR-1 Columbia (S.C.) 2:15.00 2:32.66 2:26.35 2:06.16 2:33.92 2:22.56 1:59.86
  Jordyn Singletary FR-1 UNC-Greensboro DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 600 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
6 Tracy Idugboe FR-1 BSC-Virginia 1:33.71 1:58.15 1:41.85 2:05.28 1:40.84
12 Kaelyn Woodrum FR-1 BSC-Virginia 1:27.07 1:31.22 1:43.65 2:03.35 1:49.87
14 Ja'Celyn Barnett FR-1 BSC-Virginia 2:10.97 2:14.09 1:43.94 2:04.73 1:53.30
27 Soti Tsilionis SR-4 Columbia Int'l 2:25.48 2:08.16 1:55.46 2:00.08 2:05.86
31 Giulianna Hull SR-4 SCAD Atlanta 1:58.59 1:44.41 2:08.90 2:39.84 2:01.17
  Carisha Leonard JR-3 Fayetteville St. DNS DNS DNS DNS DNS