January 13, 2020
|
JDL Fast Track - Winston-Salem, NC
|
200m (Flat)
|
Timing: Big Kahuna Timing

Girls' 500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Gwen Parks Junior Reagan 1:19.99 59.20 56.00 1:42.39 1:17.59 1:27.99 1:08.00 10
2 Hannah Riley Freshman Mount Tabor 1:20.05 1:23.26 1:18.45 1:39.27 1:04.04 59.24 1:28.06 8
3 Katie Brintle Senior Patrick County 1:22.36 57.66 1:45.42 1:05.89 1:39.66 1:02.60 1:24.83 6
4 Tanniya Womack Senior Harding 1:23.83 1:05.39 1:40.60 1:21.32 1:22.16 1:38.92 1:02.88 5
5 Jasmine Smith Sophomore East Mecklenburg 1:24.81 1:25.66 1:45.17 1:13.79 1:23.97 1:39.23 1:07.00 4
6 Samantha Troup Junior Reagan 1:25.24 1:35.47 1:35.47 1:25.24 1:42.29 1:42.29 1:45.70 3
7 Bianca Gonzalez Junior Forbush 1:25.45 1:06.66 1:11.78 59.82 1:06.66 1:28.87 1:26.31 2
8 Raylee Grieco Freshman Leesville Road 1:26.11 1:14.06 1:30.42 1:06.31 1:14.06 1:37.31 1:09.75 1
9 Ohemaah Boateng Junior East Mecklenburg 1:27.11 1:29.73 1:28.86 1:53.25 1:06.21 1:00.98 1:27.11 -
10 Elena Bradley Sophomore Durham School of the Arts 1:27.46 1:24.84 1:45.83 1:07.35 1:08.22 1:09.10 1:53.70 -
11 Nicole Arwood Junior Leesville Road 1:28.74 1:53.59 1:34.07 1:34.07 1:26.08 1:39.39 1:27.86 -
12 Thalia Soule Freshman Mount Tabor 1:29.25 1:20.33 1:37.29 1:11.40 1:42.64 1:34.61 1:16.76 -
13 Sara Scales Freshman Mount Tabor 1:30.42 1:13.24 1:54.84 1:18.67 1:47.60 1:45.80 1:27.71 -
14 Laura Wyrick Senior Forbush 1:32.09 1:24.73 1:36.70 1:56.96 1:15.52 1:52.35 1:09.99 -
15 Josephine Anetrella Sophomore Reagan 1:32.24 1:11.03 1:14.72 1:25.79 1:29.48 1:46.08 1:31.32 -
16 Nadia Attmore Junior West Forsyth 1:32.35 1:40.67 1:40.67 1:13.88 1:07.42 1:46.21 1:46.21 -
17 Aiyana Hale Freshman Atkins 1:33.18 2:00.21 1:42.50 1:36.91 1:33.18 1:51.82 1:49.96 -
18 Noelle Mills-Tarmey Junior Atkins 1:34.12 1:36.01 1:10.59 1:48.24 1:30.36 1:28.48 1:51.07 -
19 Aaliyah Holloway Senior Durham School of the Arts 1:34.71 1:11.98 1:16.72 1:56.50 1:29.03 1:16.72 1:35.66 -
20 Angelica Lugo Freshman Anson 1:35.20 1:17.12 1:56.15 1:57.10 1:08.55 1:45.68 1:54.24 -
21 Kennedy Scales Junior Mount Tabor 1:35.50 1:49.83 1:57.47 1:58.42 1:26.91 1:07.81 1:46.96 -
22 Sajiah Taylor Sophomore Mount Tabor 1:36.09 1:47.62 1:53.39 1:27.45 1:16.88 1:13.99 1:08.23 -
23 Katie Horne Sophomore Anson 1:36.40 1:30.62 1:13.27 1:53.76 1:53.76 1:15.20 1:08.45 -
24 Ryan Conrad Junior West Forsyth 1:36.98 1:09.83 1:27.29 1:49.59 1:24.38 1:59.29 1:45.71 -
25 Ella Perin Freshman Durham School of the Arts 1:37.86 1:52.54 1:16.33 1:57.44 1:55.48 2:03.31 1:18.29 -
26 Chloe Daniel Freshman Durham School of the Arts 1:37.98 1:34.06 2:05.42 1:38.96 1:13.49 1:57.58 1:31.13 -
27 Krystal Gatewood Sophomore Anson 1:38.28 1:34.35 1:23.54 1:27.47 1:23.54 1:09.78 1:42.22 -
28 Rheale May Sophomore Durham School of the Arts 1:39.00 1:59.79 1:26.13 1:16.23 1:50.88 1:40.98 1:39.00 -
29 Karina Macosko Sophomore Reagan 1:39.02 1:24.17 1:31.10 1:39.02 1:35.06 1:19.22 2:01.80 -
30 Rebecca Huntley Sophomore Anson 1:40.88 2:07.11 1:29.79 1:50.97 1:10.62 1:33.82 2:04.09 -
31 Hillary Brown Freshman Leesville Road 1:41.01 1:17.78 1:31.92 1:52.13 2:10.31 1:44.04 1:15.76 -
32 Gracen Edwards Junior Patrick County 1:42.42 1:12.72 1:40.38 1:14.77 1:45.50 2:13.15 2:02.91 -
33 Sydney Logan Sophomore Leesville Road 1:42.82 1:45.91 2:08.53 1:28.43 1:59.28 1:15.06 1:24.32 -
34 Anesha Royster Freshman West Forsyth 1:42.84 1:17.13 1:23.30 2:12.67 1:52.10 1:13.02 1:54.16 -
35 Elleigh Large Junior Patrick County 1:44.27 1:30.72 1:39.06 1:58.87 1:50.53 1:30.72 1:25.51 -
  Skyee McGhee Junior Nash Central DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kayla Autry Senior Anson DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Destiny Okonkwo Junior Reagan DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Chloie Wright Freshman Patrick County DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
20 Angelica Lugo Freshman Anson 1:38.06 1:35.20 -
28 Rheale May Sophomore Durham School of the Arts 1:55.83 1:39.00 -
31 Hillary Brown Freshman Leesville Road 1:54.15 1:41.01 -
32 Gracen Edwards Junior Patrick County 2:05.98 1:42.42 -
33 Sydney Logan Sophomore Leesville Road 2:00.30 1:42.82 -
35 Elleigh Large Junior Patrick County 2:09.30 1:44.27 -
  Kayla Autry Senior Anson DNS DNS   
  Skyee McGhee Junior Nash Central DNS DNS   
Girls' 500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
14 Laura Wyrick Senior Forbush 1:32.09 1:36.70 1:46.83 1:30.25 -
15 Josephine Anetrella Sophomore Reagan 1:32.24 1:18.41 1:46.08 1:28.55 -
16 Nadia Attmore Junior West Forsyth 1:32.35 1:08.34 1:46.21 1:55.44 -
23 Katie Horne Sophomore Anson 1:36.40 1:50.86 1:32.55 1:12.30 -
24 Ryan Conrad Junior West Forsyth 1:36.98 1:36.98 1:43.77 1:49.59 -
26 Chloe Daniel Freshman Durham School of the Arts 1:37.98 2:03.46 1:34.06 1:57.58 -
27 Krystal Gatewood Sophomore Anson 1:38.28 1:54.01 1:58.92 1:20.59 -
30 Rebecca Huntley Sophomore Anson 1:40.88 1:54.00 1:12.64 2:04.09 -
34 Anesha Royster Freshman West Forsyth 1:42.84 1:55.18 1:37.70 1:53.13 -
Girls' 500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Nicole Arwood Junior Leesville Road 1:03.01 1:02.12 1:03.01 1:03.01 1:05.67 1:28.74 -
13 Sara Scales Freshman Mount Tabor 1:51.22 1:05.11 1:18.67 1:03.30 1:11.44 1:30.42 -
17 Aiyana Hale Freshman Atkins 1:10.82 1:22.93 1:48.09 1:53.68 1:12.68 1:33.18 -
18 Noelle Mills-Tarmey Junior Atkins 1:31.30 1:36.95 1:47.30 1:23.77 1:58.60 1:34.12 -
21 Kennedy Scales Junior Mount Tabor 1:59.38 1:51.74 1:33.59 1:19.27 1:14.49 1:35.50 -
25 Ella Perin Freshman Durham School of the Arts 1:35.91 1:43.74 1:58.41 2:03.31 1:16.33 1:37.86 -
29 Karina Macosko Sophomore Reagan 1:14.27 2:03.78 2:00.81 1:22.19 1:24.17 1:39.02 -
  Chloie Wright Freshman Patrick County DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Destiny Okonkwo Junior Reagan DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Jasmine Smith Sophomore East Mecklenburg 1:40.08 1:37.54 1:20.57 1:24.81 1:42.62 1:24.81 4
7 Bianca Gonzalez Junior Forbush 1:18.62 59.82 1:29.73 1:13.49 1:17.76 1:25.45 2
8 Raylee Grieco Freshman Leesville Road 1:03.73 1:12.34 1:03.73 1:09.75 1:34.73 1:26.11 1
9 Ohemaah Boateng Junior East Mecklenburg 1:36.70 1:11.43 1:27.11 1:07.08 1:13.18 1:27.11 -
10 Elena Bradley Sophomore Durham School of the Arts 1:24.84 1:53.70 1:23.97 1:01.23 1:37.96 1:27.46 -
19 Aaliyah Holloway Senior Durham School of the Arts 1:39.45 1:20.51 1:17.67 1:58.39 1:29.03 1:34.71 -
22 Sajiah Taylor Sophomore Mount Tabor 1:36.09 1:47.62 1:53.39 1:38.02 1:26.49 1:36.09 -
Girls' 500 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Gwen Parks Junior Reagan 1:19.19 1:23.19 1:19.99 10
2 Hannah Riley Freshman Mount Tabor 1:35.26 1:43.27 1:20.05 8
3 Katie Brintle Senior Patrick County 1:16.60 1:19.89 1:22.36 6
4 Tanniya Womack Senior Harding 1:38.09 1:00.36 1:23.83 5
6 Samantha Troup Junior Reagan 1:49.11 1:41.44 1:25.24 3
12 Thalia Soule Freshman Mount Tabor 1:21.22 1:39.96 1:29.25 -