February 1, 2020
|
Ohio Northern-King Horn Sports Center - Ada, OH
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCCAA NCAA DII Auto NCAA DII Prov NCAC OAC HCAC

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Hunter Moore SO-2 Otterbein 4:18.07 10
2 Alex Weber SR-4 Cedarville 4:19.52 8
3 Jacob Thompson SR-4 Otterbein 4:21.84 6
4 Patrick McGuire SR-4 John Carroll 4:23.03 5
5 Joseph Jaster FR-1 Case Western 4:24.04 4
6 Ethan Gatchell   Unattached 4:24.12 -
7 David Drushal SO-2 Heidelberg 4:25.33 3
8 Alex Phillip FR-1 John Carroll 4:26.37 2
9 Russell Schultz SO-2 Cedarville 4:26.76 1
10 Trevor Cross FR-1 Cedarville 4:28.71 -
11 Ian Pierson SO-2 John Carroll 4:28.89 -
12 Caleb Pendleton JR-3 Cedarville 4:29.20 -
13 Gage Beireis SO-2 Otterbein 4:29.22 -
14 Jordan Green JR-3 Ohio Northern 4:30.33 -
15 Isaiah Kelly FR-1 Cedarville 4:30.39 -
16 Andrew Shelton SR-4 Ohio Northern 4:31.15 -
17 Daniel Grasing JR-3 Case Western 4:31.33 -
18 Spencer Strohm SO-2 Otterbein 4:32.38 -
19 Seth Vipperman SR-4 Otterbein 4:32.69 -
20 Enrique Salazar FR-1 Manchester 4:36.81 -
21 Nathan Thobe FR-1 Ohio Northern 4:37.75 -
22 Kevin Gideon SR-4 Cedarville 4:39.53 -
23 Luke Bredeson SR-4 Cedarville 4:39.68 -
24 Kyle Neff SR-4 Ohio Northern 4:40.18 -
25 Ryan Zimmerman SO-2 Wittenberg 4:42.06 -
26 Nathan Craft FR-1 Otterbein 4:44.32 -
27 Gabe Ernest SO-2 John Carroll 4:46.91 -
28 Clay Bowden FR-1 Heidelberg 4:47.29 -
29 Thomas Williamson FR-1 Ohio Northern 4:47.94 -
30 Caden Sauerbrey SO-2 Ohio Northern 4:48.88 -
31 Adam Klauck FR-1 Cedarville 4:49.04 -
32 Bryan Peck SR-4 Ohio Northern 4:51.59 -
33 Dawson Block SO-2 Cedarville 4:54.93 -
34 Austin Hernandez SO-2 Bluffton 4:57.11 -
35 Dakota Frost SR-4 Bluffton 4:59.97 -
36 Kole Kelley JR-3 Manchester 5:15.42 -
37 Payton Chatfield FR-1 Otterbein 5:18.55 -
38 Benjamin Miles FR-1 Manchester 5:18.77 -
39 Nick O'Bryant SO-2 Heidelberg 5:26.41 -
  Patrick Kunkel   Unattached DNF -
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Luke Bredeson SR-4 Cedarville 4:39.68 -
26 Nathan Craft FR-1 Otterbein 4:44.32 -
28 Clay Bowden FR-1 Heidelberg 4:47.29 -
29 Thomas Williamson FR-1 Ohio Northern 4:47.94 -
31 Adam Klauck FR-1 Cedarville 4:49.04 -
32 Bryan Peck SR-4 Ohio Northern 4:51.59 -
33 Dawson Block SO-2 Cedarville 4:54.93 -
34 Austin Hernandez SO-2 Bluffton 4:57.11 -
36 Kole Kelley JR-3 Manchester 5:15.42 -
37 Payton Chatfield FR-1 Otterbein 5:18.55 -
38 Benjamin Miles FR-1 Manchester 5:18.77 -
39 Nick O'Bryant SO-2 Heidelberg 5:26.41 -
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
7 David Drushal SO-2 Heidelberg 5:18.40 4:06.76 4:25.33 3
9 Russell Schultz SO-2 Cedarville 4:58.78 3:57.42 4:26.76 1
10 Trevor Cross FR-1 Cedarville 3:26.91 3:48.41 4:28.71 -
14 Jordan Green JR-3 Ohio Northern 4:30.33 3:57.89 4:30.33 -
15 Isaiah Kelly FR-1 Cedarville 4:38.51 5:48.81 4:30.39 -
16 Andrew Shelton SR-4 Ohio Northern 3:28.79 4:17.60 4:31.15 -
18 Spencer Strohm SO-2 Otterbein 5:26.86 5:15.96 4:32.38 -
19 Seth Vipperman SR-4 Otterbein 5:49.05 3:13.61 4:32.69 -
20 Enrique Salazar FR-1 Manchester 4:09.13 5:48.78 4:36.81 -
21 Nathan Thobe FR-1 Ohio Northern 5:13.86 5:08.31 4:37.75 -
24 Kyle Neff SR-4 Ohio Northern 3:49.75 4:51.39 4:40.18 -
25 Ryan Zimmerman SO-2 Wittenberg 5:07.45 4:27.96 4:42.06 -
30 Caden Sauerbrey SO-2 Ohio Northern 5:37.99 4:17.11 4:48.88 -
35 Dakota Frost SR-4 Bluffton 4:08.98 5:59.97 4:59.97 -
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Hunter Moore SO-2 Otterbein 4:18.07 10
2 Alex Weber SR-4 Cedarville 4:19.52 8
3 Jacob Thompson SR-4 Otterbein 4:21.84 6
4 Patrick McGuire SR-4 John Carroll 4:23.03 5
5 Joseph Jaster FR-1 Case Western 4:24.04 4
6 Ethan Gatchell   Unattached 4:24.12 -
8 Alex Phillip FR-1 John Carroll 4:26.37 2
11 Ian Pierson SO-2 John Carroll 4:28.89 -
12 Caleb Pendleton JR-3 Cedarville 4:29.20 -
13 Gage Beireis SO-2 Otterbein 4:29.22 -
17 Daniel Grasing JR-3 Case Western 4:31.33 -
22 Kevin Gideon SR-4 Cedarville 4:39.53 -
27 Gabe Ernest SO-2 John Carroll 4:46.91 -
  Patrick Kunkel   Unattached DNF -