February 1, 2020
|
Ohio Northern-King Horn Sports Center - Ada, OH
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCCAA NCAA DII Auto NCAA DII Prov OAC HCAC

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Nick Miller   Unattached 2:24.10 1:59.90 1:42.60 2:11.42 1:27.62 1:55.28 -
2 Cameron Cooper   Unattached 1:56.88 1:23.32 2:06.14 1:48.78 2:15.40 1:55.72 -
3 Ben Hulbert FR-1 Cedarville 1:38.74 2:21.05 1:29.33 2:12.82 1:52.84 1:57.54 10
4 Andrew Sholl SR-4 Cedarville 1:35.54 2:10.92 2:03.84 2:27.43 2:07.38 1:57.94 8
5 Connor Gulick SR-4 Bluffton 2:01.41 2:30.25 1:28.95 2:03.81 1:34.96 2:00.20 6
6 Mitchell McClain JR-3 Otterbein 2:00.73 1:47.45 2:28.50 2:18.84 2:09.19 2:00.73 5
7 Cal Yackin FR-1 Otterbein 1:55.15 1:33.34 2:31.52 1:30.91 2:25.46 2:01.21 4
8 Cooper Hanson SO-2 Hanover 2:18.47 2:17.25 2:16.04 2:22.11 1:37.17 2:01.46 3
9 Taton Bertsch SO-2 Wilmington (Ohio) 1:33.54 1:34.75 2:35.49 1:34.75 2:17.27 2:01.47 2
10 Stephen Mattingly FR-1 Cedarville 2:16.18 1:53.08 1:39.71 1:42.14 2:11.32 2:01.59 1
11 Sam Krabacher JR-3 Ohio Northern 1:48.36 1:27.66 2:04.19 2:07.84 1:38.62 2:01.75 -
12 Alan Dravenstott SO-2 Ohio Northern 2:12.77 2:15.20 2:23.73 2:34.69 2:00.59 2:01.80 -
13 Braedon Killion FR-1 Cedarville 2:23.06 2:21.82 1:48.53 2:00.86 2:16.89 2:03.32 -
14 Robert Hoegeman FR-1 Hanover 2:13.42 1:53.47 2:25.89 1:59.71 1:45.99 2:04.69 -
15 Trevor Cross FR-1 Cedarville 2:35.11 2:18.71 2:27.54 2:08.63 1:50.97 2:06.10 -
16 Connor Lamison FR-1 Ohio Northern 2:26.64 1:42.40 2:26.64 1:48.72 2:08.94 2:06.41 -
17 Alex Tramontano JR-3 Ohio Northern 2:36.15 2:43.77 1:31.41 2:31.07 2:06.95 2:06.95 -
18 Dakota Freeman SR-4 Heidelberg 1:47.94 2:36.76 1:33.80 1:36.37 2:40.62 2:08.49 -
19 Wes York   Unattached 2:44.55 1:42.84 2:40.69 1:37.70 2:27.84 2:08.55 -
20 Luke Bredeson SR-4 Cedarville 1:35.83 2:19.85 2:05.61 2:14.67 2:04.31 2:09.49 -
21 Morgan Adams FR-1 Bluffton 2:10.87 1:52.55 1:42.08 1:44.70 1:55.17 2:10.87 -
22 Ryan Bosworth SO-2 Otterbein 2:04.39 1:39.51 2:09.62 1:32.96 2:44.98 2:10.93 -
23 Adam Klauck FR-1 Cedarville 1:51.71 1:37.25 2:07.48 1:32.00 1:46.45 2:11.42 -
24 Will Bakeman SO-2 Bluffton 2:41.96 1:36.12 2:01.14 1:53.24 2:23.52 2:11.67 -
25 Austin Hernandez SO-2 Bluffton 1:50.63 2:27.51 2:01.17 2:43.31 2:45.95 2:11.70 -
26 Dawson Block SO-2 Cedarville 2:27.22 2:29.88 2:52.42 2:12.63 2:45.79 2:12.63 -
27 Jake Delahanty FR-1 Otterbein 2:26.11 2:48.89 2:38.17 1:49.92 2:46.21 2:14.04 -
28 Kevin Gideon SR-4 Cedarville 2:44.39 2:44.39 2:18.79 1:53.19 2:26.87 2:14.74 -
29 Dakota Frost SR-4 Bluffton 2:28.90 2:01.83 2:34.31 2:38.38 1:56.41 2:15.36 -
30 Tyler Reinhard SO-2 Cedarville 3:05.92 2:35.93 1:58.45 2:41.93 3:14.91 2:29.93 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
18 Dakota Freeman SR-4 Heidelberg 2:27.77 2:39.33 2:22.63 2:08.49 2:40.62 -
21 Morgan Adams FR-1 Bluffton 2:33.12 2:35.74 1:46.01 2:10.87 2:05.64 -
23 Adam Klauck FR-1 Cedarville 2:25.88 2:03.54 1:34.63 2:11.42 1:46.45 -
24 Will Bakeman SO-2 Bluffton 2:11.67 2:20.89 2:03.77 2:11.67 2:40.64 -
25 Austin Hernandez SO-2 Bluffton 1:33.51 2:11.70 1:42.73 2:11.70 1:37.46 -
26 Dawson Block SO-2 Cedarville 1:35.50 1:52.74 2:02.02 2:12.63 2:00.70 -
27 Jake Delahanty FR-1 Otterbein 2:27.45 2:51.58 2:26.11 2:14.04 1:53.94 -
29 Dakota Frost SR-4 Bluffton 2:20.78 1:42.88 2:32.96 2:15.36 2:51.91 -
30 Tyler Reinhard SO-2 Cedarville 3:04.42 2:19.44 3:01.42 2:29.93 2:16.44 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Cal Yackin FR-1 Otterbein 2:01.21 4
10 Stephen Mattingly FR-1 Cedarville 2:01.59 1
12 Alan Dravenstott SO-2 Ohio Northern 2:01.80 -
13 Braedon Killion FR-1 Cedarville 2:03.32 -
14 Robert Hoegeman FR-1 Hanover 2:04.69 -
15 Trevor Cross FR-1 Cedarville 2:06.10 -
16 Connor Lamison FR-1 Ohio Northern 2:06.41 -
17 Alex Tramontano JR-3 Ohio Northern 2:06.95 -
20 Luke Bredeson SR-4 Cedarville 2:09.49 -
22 Ryan Bosworth SO-2 Otterbein 2:10.93 -
28 Kevin Gideon SR-4 Cedarville 2:14.74 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Nick Miller   Unattached 1:24.16 1:50.67 1:23.01 1:58.74 2:14.88 1:55.28 1:29.92 -
2 Cameron Cooper   Unattached 2:24.65 1:27.95 1:24.48 2:17.71 1:55.72 1:55.72 2:02.67 -
3 Ben Hulbert FR-1 Cedarville 1:34.04 2:08.12 2:12.82 1:22.28 2:16.35 1:57.54 2:09.30 10
4 Andrew Sholl SR-4 Cedarville 2:16.81 1:34.36 1:23.74 2:05.02 2:01.48 1:57.94 1:59.12 8
5 Connor Gulick SR-4 Bluffton 2:36.26 2:24.24 2:24.24 2:24.24 2:21.84 2:00.20 1:27.75 6
6 Mitchell McClain JR-3 Otterbein 2:27.29 1:52.28 1:55.90 1:26.93 2:26.09 2:00.73 2:07.98 5
8 Cooper Hanson SO-2 Hanover 1:56.61 2:09.97 1:57.82 1:39.60 2:34.26 2:01.46 2:16.04 3
9 Taton Bertsch SO-2 Wilmington (Ohio) 2:13.62 1:27.46 1:35.97 1:49.33 1:45.68 2:01.47 1:55.40 2
11 Sam Krabacher JR-3 Ohio Northern 1:38.62 1:56.88 1:47.14 2:00.54 1:30.10 2:01.75 2:29.76 -
19 Wes York   Unattached 2:11.13 2:34.26 2:09.84 2:04.70 1:46.70 2:08.55 2:26.55 -