December 21, 2019
|
JDL Fast Track - Winston-Salem, NC
|
200m (Flat)
|
Timing: Rhodes Race Timing

Boys' 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jason Thomson Senior North Lincoln 3:05.30 2:30.65 2:17.10 2:29.15 2:45.72
2 Logan Ellis Senior Alexander Central 2:31.65 2:39.63 1:59.73 3:27.52 2:58.79
3 Gunner Hogston Senior Marvin Ridge 2:10.79 2:41.46 2:38.23 2:15.63 2:28.55
4 Spencer Baldwin Junior Reagan 2:50.21 2:42.10 3:12.90 2:01.58 2:55.07
5 Khari Johnson Senior North Lincoln 3:03.37 2:42.27 3:00.12 2:03.33 2:04.95
6 Nicholas O'Brien-Pifer Junior Independence 3:27.24 2:43.18 3:07.66 3:01.13 2:12.18
7 Juwuan Torrence Junior Rocky River 3:19.36 2:43.41 1:57.66 3:06.29 2:48.32
8 Damien Gonzalez Senior Mooresville 3:10.88 2:44.55 2:18.23 2:44.55 2:29.74
9 Jacob Adkins Junior West Stokes 2:33.08 2:44.60 2:21.56 2:57.77 3:02.71
10 Nicholas Epps Freshman Unattached 2:38.50 2:45.10 1:58.88 2:20.34 1:57.22
11 Aaron Friel Senior Asheville 3:13.68 2:46.96 2:10.23 2:35.28 2:25.26
12 Deven Desai Junior Providence 2:34.18 2:47.58 2:05.69 3:02.67 2:00.66
13 Zachary Clark Senior Cleveland 2:06.10 2:48.13 3:33.53 3:28.49 2:36.36
14 Jahdiel Dinarte Senior Eastern Alamance 2:40.54 2:48.99 3:24.48 3:17.72 2:11.82
15 Jalen Davis Senior Richlands 3:40.13 2:49.33 2:25.63 2:17.16 2:51.03
16 Jay Keeley Sophomore Reagan 2:37.96 2:49.85 3:03.44 2:05.69 3:11.93
17 Luke Elliott Junior East Burke 1:58.93 2:49.89 3:37.46 3:13.68 2:19.31
18 Garreth Fulcher Sophomore Reagan 2:40.11 2:50.33 2:52.04 1:59.24 2:17.97
19 William Allen Senior Charlotte Country Day 2:33.60 2:50.66 2:02.88 2:55.78 3:35.04
20 Jacob Laney Freshman Porter Ridge 2:06.32 2:50.70 3:00.95 2:40.46 3:21.43
21 Corban Brusso Senior North Lincoln 3:19.80 2:50.77 2:30.28 2:47.36 2:04.67
22 Joey Quilla Junior North Lincoln 2:39.75 2:51.77 3:41.59 3:20.97 3:15.82
23 David Broud Senior Providence 2:34.63 2:51.81 2:50.10 2:38.07 2:27.76
24 Eli Bonham Senior Enka 2:16.71 2:53.05 3:06.90 2:02.87 2:09.79
25 Michael Broud Senior Providence 2:06.74 2:53.61 3:33.54 3:05.77 3:24.86
26 Kamden Payne Junior South View 3:18.04 2:53.72 3:38.89 2:31.14 2:05.08
27 Jeffrey Thompson Senior Marvin Ridge 3:21.84 2:54.00 2:52.26 2:50.52 3:13.14
28 Najier Torrence Junior South Garner 2:50.74 2:54.22 2:05.44 3:23.84 2:12.41
29 Jackson Colling Senior Marvin Ridge 3:32.70 2:54.34 3:32.70 2:54.34 3:17.01
30 Jeremiah Ivory Junior Unattached 2:02.87 2:55.52 2:46.75 3:34.14 3:35.89
31 Armelius Haynes Junior South View 3:06.09 2:55.55 3:27.15 3:14.86 3:09.60
32 Logan Shuford Senior East Burke 2:06.56 2:55.77 3:44.99 2:31.17 3:41.47
33 Tyler Cozart Junior Southern Durham 3:33.11 2:56.12 2:45.56 3:19.02 2:05.05
34 Nate Brooks Junior Davie County 3:46.04 2:56.59 3:01.89 3:12.49 2:10.68
35 Antwoine Holden Senior Smith, E. E. 2:49.63 2:56.69 2:24.89 3:35.57 2:12.52
36 Caleb Roesch Freshman South Mecklenburg 2:23.74 3:01.95 3:56.54 3:38.34 3:41.98
37 Kevin Stegall Junior Brown, A. L. 2:49.31 3:04.03 3:33.48 2:27.23 2:54.83
38 Owen Sulecki Freshman Davie County 3:37.41 3:04.24 3:20.83 3:59.52 2:23.71
39 Sam Warner Freshman Davie County 3:21.53 3:04.89 3:34.48 2:27.92 2:18.67
40 Taky Sheridan Sophomore Parkland 2:32.06 3:05.44 2:32.06 3:18.42 3:01.74
41 Elijah Terry Junior Independence 2:44.67 3:07.12 3:55.78 3:44.55 2:44.67
42 Robert Page Sophomore South Garner 2:11.27 3:07.52 2:37.52 4:03.78 3:00.02
43 Caleb Nocton Senior Pinecrest 3:54.99 3:07.99 2:37.92 3:58.75 2:26.64
44 Jesse Brohan Junior West Rowan 2:42.28 3:08.69 3:35.11 3:12.47 4:03.41
45 Benjamin Creed Sophomore Pinecrest 4:03.59 3:08.83 3:57.93 2:44.29 3:29.61
46 Omer Jamil Senior Trinity 3:18.40 3:10.77 3:39.39 3:52.74 3:37.48
47 Jesus Garcia-Benavides Freshman Parkland 3:03.68 3:11.33 2:38.81 3:28.55 3:38.12
48 Alexander Aguilar Sophomore Richlands 3:20.46 3:12.75 2:18.78 2:14.93 3:55.16
49 Lionel West Freshman Charlotte Country Day 4:02.89 3:14.31 2:58.77 2:43.22 2:54.88
50 Rylan Rubendall Freshman Richlands 3:26.76 3:20.73 3:28.76 3:50.84 4:14.93
51 Ian Roland Junior South Caldwell 3:03.39 3:21.52 3:23.54 3:07.42 3:55.78
52 Chase Houston Junior South Caldwell 4:12.72 3:43.64 3:52.59 4:19.43 3:57.06
53 Michael Hawkins Sophomore South Caldwell 3:05.57 3:49.09 4:02.84 4:25.75 4:02.84
  Troye Curtin Senior Pinecrest DNS DNS DNS DNS DNS
  David Pavlyuk Sophomore Porter Ridge DNS DNS DNS DNS DNS
  Gristen Ruckel Senior South View DNS DNS DNS DNS DNS
Boys' 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Juwuan Torrence Junior Rocky River 2:48.32 2:23.80 2:43.41 3:12.83 3:04.66 3:30.80 3:14.46
17 Luke Elliott Junior East Burke 3:25.57 3:03.49 2:49.89 3:22.17 2:32.90 2:24.41 3:22.17
32 Logan Shuford Senior East Burke 2:57.53 2:08.32 2:55.77 3:18.62 3:16.87 3:11.59 2:41.71
44 Jesse Brohan Junior West Rowan 3:03.03 2:21.52 3:08.69 3:48.32 3:38.88 2:40.39 2:49.83
46 Omer Jamil Senior Trinity 3:50.84 2:47.88 3:10.77 2:17.36 3:08.87 2:13.54 3:08.87
47 Jesus Garcia-Benavides Freshman Parkland 3:15.16 2:57.94 3:11.33 2:13.94 2:34.98 4:02.99 3:55.34
48 Alexander Aguilar Sophomore Richlands 3:53.23 2:45.77 3:12.75 3:47.45 3:37.81 3:28.17 3:30.10
49 Lionel West Freshman Charlotte Country Day 3:53.18 3:49.29 3:14.31 3:51.23 3:24.03 3:33.75 2:27.68
50 Rylan Rubendall Freshman Richlands 2:20.52 2:40.59 3:20.73 3:34.79 4:10.92 4:00.88 3:30.77
51 Ian Roland Junior South Caldwell 3:39.66 3:35.63 3:21.52 3:29.58 2:37.19 3:57.80 2:59.36
52 Chase Houston Junior South Caldwell 3:14.57 3:41.41 3:43.64 4:12.72 3:39.17 4:03.77 2:54.44
53 Michael Hawkins Sophomore South Caldwell 4:14.29 3:33.06 3:49.09 4:16.58 4:00.55 3:33.06 2:54.11
Boys' 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
26 Kamden Payne Junior South View 2:01.61 3:19.78 2:53.72 2:10.29
30 Jeremiah Ivory Junior Unattached 2:04.62 3:32.38 2:55.52 3:46.42
33 Tyler Cozart Junior Southern Durham 2:26.18 2:17.38 2:56.12 3:06.69
36 Caleb Roesch Freshman South Mecklenburg 3:29.25 2:16.47 3:01.95 3:16.51
38 Owen Sulecki Freshman Davie County 3:13.46 2:16.34 3:04.24 2:43.98
39 Sam Warner Freshman Davie County 3:30.78 2:35.31 3:04.89 3:30.78
40 Taky Sheridan Sophomore Parkland 2:33.92 3:38.82 3:05.44 2:19.08
41 Elijah Terry Junior Independence 2:54.03 3:12.74 3:07.12 3:35.19
43 Caleb Nocton Senior Pinecrest 3:45.59 2:17.24 3:07.99 3:28.67
45 Benjamin Creed Sophomore Pinecrest 3:12.61 2:59.39 3:08.83 2:14.07
  David Pavlyuk Sophomore Porter Ridge DNS DNS DNS DNS
  Gristen Ruckel Senior South View DNS DNS DNS DNS
Boys' 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Deven Desai Junior Providence 2:59.31 2:09.04 3:16.07 3:19.42 2:47.58 2:05.69 2:45.91
14 Jahdiel Dinarte Senior Eastern Alamance 2:08.44 2:27.03 2:08.44 2:59.13 2:48.99 2:10.13 1:58.30
15 Jalen Davis Senior Richlands 2:57.80 2:20.55 2:08.69 3:21.51 2:49.33 2:59.49 2:08.69
16 Jay Keeley Sophomore Reagan 2:48.16 2:49.85 3:05.14 2:10.79 2:49.85 2:44.76 2:49.85
18 Garreth Fulcher Sophomore Reagan 2:12.86 2:55.44 2:02.64 3:41.43 2:50.33 3:07.37 2:21.38
19 William Allen Senior Charlotte Country Day 2:59.20 2:57.49 2:47.25 3:17.97 2:50.66 3:09.44 3:14.56
24 Eli Bonham Senior Enka 2:30.56 3:29.39 3:17.28 3:08.63 2:53.05 3:36.32 3:24.20
31 Armelius Haynes Junior South View 2:25.71 3:07.84 3:23.64 2:25.71 2:55.55 2:52.04 3:16.62
35 Antwoine Holden Senior Smith, E. E. 3:10.83 3:19.66 3:33.80 2:17.82 2:56.69 3:01.99 2:53.16
37 Kevin Stegall Junior Brown, A. L. 3:31.64 3:57.40 3:22.44 2:54.83 3:04.03 3:15.08 3:53.72
42 Robert Page Sophomore South Garner 2:52.52 2:50.65 2:58.15 3:48.78 3:07.52 4:00.03 2:52.52
  Troye Curtin Senior Pinecrest DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Boys' 1000 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Spencer Baldwin Junior Reagan 2:42.10 3:27.49 3:25.87 3:04.80 3:03.18 2:27.52
11 Aaron Friel Senior Asheville 2:46.96 3:10.34 2:06.89 2:26.93 3:03.66 2:16.91
20 Jacob Laney Freshman Porter Ridge 2:50.70 2:55.83 2:14.86 2:13.15 2:45.58 2:28.51
21 Corban Brusso Senior North Lincoln 2:50.77 3:12.97 3:38.59 3:38.59 2:01.25 2:55.90
22 Joey Quilla Junior North Lincoln 2:51.77 2:19.14 3:33.00 3:29.56 2:01.96 3:27.85
23 David Broud Senior Providence 2:51.81 2:07.14 3:31.33 2:31.20 2:27.76 2:20.89
25 Michael Broud Senior Providence 2:53.61 3:16.18 3:05.77 3:37.02 3:14.45 2:55.35
27 Jeffrey Thompson Senior Marvin Ridge 2:54.00 2:40.08 3:16.62 2:50.52 2:24.42 2:55.74
28 Najier Torrence Junior South Garner 2:54.22 3:44.75 3:23.84 2:47.26 3:09.90 3:34.29
34 Nate Brooks Junior Davie County 2:56.59 2:56.59 3:00.13 2:53.06 2:03.62 2:05.38
Boys' 1000 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jason Thomson Senior North Lincoln 2:30.65 2:59.28 2:27.64 2:20.11 3:00.78 2:53.25
2 Logan Ellis Senior Alexander Central 2:39.63 2:57.19 2:42.83 2:28.46 2:58.79 2:04.52
3 Gunner Hogston Senior Marvin Ridge 2:41.46 2:41.46 3:23.44 3:15.37 3:15.37 2:49.54
5 Khari Johnson Senior North Lincoln 2:42.27 3:06.61 2:35.78 2:43.90 3:03.37 3:21.22
6 Nicholas O'Brien-Pifer Junior Independence 2:43.18 1:59.13 2:30.13 3:23.98 3:17.45 3:22.35
8 Damien Gonzalez Senior Mooresville 2:44.55 2:54.43 3:28.98 3:15.82 2:16.58 3:10.88
9 Jacob Adkins Junior West Stokes 2:44.60 3:07.65 3:07.65 2:33.08 3:32.34 2:44.60
10 Nicholas Epps Freshman Unattached 2:45.10 2:13.74 3:18.12 3:18.12 2:30.25 2:02.18
13 Zachary Clark Senior Cleveland 2:48.13 2:31.32 3:31.85 2:38.05 2:44.77 2:16.19
29 Jackson Colling Senior Marvin Ridge 2:54.34 2:31.68 2:21.22 3:23.98 3:25.73 2:38.65