February 14, 2020
|
Indiana-Gladstein FH - Bloomington, IN
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAC HCAC

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Andy Bayer   Nike 7:44.86 7:40.16 5:47.47 9:32.86 7:49.55 10:01.03
2 Kyle Mau SR-4 Indiana 7:54.93 6:02.07 6:44.39 5:43.26 7:50.22 7:40.82
3 Ben Veatch JR-3 Indiana 8:45.87 6:47.43 6:28.48 7:20.59 7:53.75 6:37.95
4 Zak Kirk SO-2 Eastern Kentucky 10:09.31 6:21.44 6:46.21 8:20.33 8:15.37 10:34.08
5 Ryan Ford SR-4 Tennessee-Martin 7:21.56 10:10.24 5:47.30 8:11.17 8:16.13 5:47.30
6 Keeton Thornsberry FR-1 Eastern Kentucky 7:49.99 7:49.99 8:09.99 6:25.00 8:19.99 7:39.99
7 Ben Miller FR-1 Indiana 8:50.53 10:10.61 8:45.53 9:15.56 8:20.50 6:40.40
8 Logan McKenzie SR-4 Berea 8:19.65 8:54.98 6:33.66 6:53.85 8:24.69 7:39.27
9 Reese Jordan SO-2 Indiana 7:50.07 8:55.78 8:05.24 8:40.62 8:25.45 6:49.42
10 Keelan Grant FR-1 Indiana 11:10.39 10:13.66 10:39.45 8:46.00 8:35.68 8:20.21
11 Colin Murphy FR-1 Indiana 10:56.95 10:56.95 8:37.28 10:10.39 8:37.28 10:00.05
12 Alexzander Schell JR-3 Tennessee-Martin 9:44.12 6:31.15 7:12.87 9:28.47 8:41.53 10:46.70
13 Sam Henthorn SR-4 Wabash 11:13.87 6:42.24 7:39.70 10:00.74 8:42.38 9:08.50
14 Ben Ewert SO-2 Louisville 6:27.46 8:33.12 8:38.36 9:15.01 8:43.59 9:09.77
15 Alex Livernois   I.U. Run Club 10:05.41 8:56.97 10:10.67 10:52.79 8:46.44 8:25.39
16 Austin Burt SO-2 Earlham 9:40.57 8:16.13 10:54.46 9:35.30 8:47.79 11:10.30
17 Sair Salgado SO-2 Berea 7:30.80 9:16.87 10:09.91 6:11.25 8:50.35 9:32.78
18 John Green JR-3 Tennessee-Martin 6:54.46 10:00.43 6:59.77 6:43.83 8:51.35 8:08.85
19 Fred Kanda SR-4 Eastern Kentucky 8:41.47 10:11.93 10:11.93 10:59.82 8:52.11 7:32.30
20 Ethan Breen FR-1 Indiana State 8:52.16 10:11.99 10:49.24 7:37.66 8:52.16 8:25.56
21 Chris Durr JR-3 SE Missouri 11:15.29 9:44.18 6:20.52 8:55.94 8:55.94 6:36.60
22 Avery Fair FR-1 Berea 9:42.71 6:50.05 10:25.87 8:00.19 8:59.54 11:36.01
23 Curtis Reed SR-4 SE Missouri 6:18.06 7:06.67 7:22.87 6:45.06 9:00.08 9:16.29
24 Mitchell Hopf FR-1 Indiana State 7:31.34 8:31.16 10:47.10 7:53.09 9:03.78 8:47.47
25 Noah Scherf JR-3 Earlham 11:55.76 6:36.42 11:33.73 7:53.50 9:10.58 10:05.64
26 Dawson Hood JR-3 Evansville 12:29.00 7:03.86 12:29.00 11:54.17 9:40.62 9:23.21
  Teddy Browning JR-3 Indiana DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Andy Bayer   Nike 7:49.55
2 Kyle Mau SR-4 Indiana 7:50.22
3 Ben Veatch JR-3 Indiana 7:53.75
4 Zak Kirk SO-2 Eastern Kentucky 8:15.37
5 Ryan Ford SR-4 Tennessee-Martin 8:16.13
6 Keeton Thornsberry FR-1 Eastern Kentucky 8:19.99
7 Ben Miller FR-1 Indiana 8:20.50
8 Logan McKenzie SR-4 Berea 8:24.69
9 Reese Jordan SO-2 Indiana 8:25.45
10 Keelan Grant FR-1 Indiana 8:35.68
14 Ben Ewert SO-2 Louisville 8:43.59
  Teddy Browning JR-3 Indiana DNF
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
11 Colin Murphy FR-1 Indiana 9:29.01 9:44.53 9:39.36 8:16.59 8:37.28
12 Alexzander Schell JR-3 Tennessee-Martin 11:02.35 7:33.74 6:36.37 10:57.13 8:41.53
13 Sam Henthorn SR-4 Wabash 10:37.31 7:29.25 7:18.80 9:08.50 8:42.38
15 Alex Livernois   I.U. Run Club 9:28.56 8:25.39 6:24.31 6:55.89 8:46.44
16 Austin Burt SO-2 Earlham 11:15.58 6:14.73 9:56.41 10:38.63 8:47.79
17 Sair Salgado SO-2 Berea 9:00.96 10:04.60 11:24.16 10:36.42 8:50.35
18 John Green JR-3 Tennessee-Martin 8:24.79 6:17.26 7:21.02 7:31.65 8:51.35
19 Fred Kanda SR-4 Eastern Kentucky 7:53.58 7:00.37 7:21.66 7:58.90 8:52.11
20 Ethan Breen FR-1 Indiana State 9:18.77 7:27.02 11:10.53 6:28.48 8:52.16
21 Chris Durr JR-3 SE Missouri 9:06.66 8:55.94 7:40.91 10:10.98 8:55.94
22 Avery Fair FR-1 Berea 7:49.40 7:44.01 9:42.71 6:17.68 8:59.54
23 Curtis Reed SR-4 SE Missouri 11:04.30 11:04.30 9:05.48 10:21.10 9:00.08
24 Mitchell Hopf FR-1 Indiana State 8:47.47 10:25.35 6:26.09 11:03.42 9:03.78
25 Noah Scherf JR-3 Earlham 8:21.03 8:21.03 6:30.92 8:26.54 9:10.58
26 Dawson Hood JR-3 Evansville 9:23.21 7:15.47 11:30.94 12:17.39 9:40.62