November 26, 2019
|
JDL Fast Track - Winston-Salem, NC
|
200m (Flat)
|
Timing: Big Kahuna Timing

Boys' 55 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Justin Miles Junior Parkland 7.47 6.73 10
2 Jaedon Barnett Senior Page 6.33 6.73 8
3 Malik Faust Senior Harding 5.04 6.81 6
4 Jonathan Crosson Sophomore Northwest Guilford 7.05 6.84 5
5 Jinsung Hur Sophomore Green Level 5.20 6.84 3.5
5 Christian Bowden Junior West Stanly 4.93 6.84 3.5
7 Yu'Neeke Payne Junior Lexington 6.11 6.86 2
8 Samuel Bowers Senior Parkland 8.08 6.96 1
9 Jeremiah Wallace Junior Lexington 5.95 6.99 -
10 Elijah Dawes Freshman Northwest Guilford 6.32 7.02 -
11 Kyree Faust Sophomore Harding 6.98 7.05 -
12 DeWayne Johnson Junior Northwest Guilford 9.34 7.18 -
13 Tracy Clay Junior Glenn 5.55 7.20 -
14 Deterion Caldwell Junior Harding 8.58 7.21 -
15 Jackson Heath Senior North Stokes 7.59 7.22 -
16 Dylan Short Freshman Ashe County 9.40 7.23 -
17 Josh Westmoreland Freshman Davie County 8.99 7.25 -
18 Ye Liu Freshman Green Level 5.31 7.27 -
19 Torin Potter Senior Ashe County 8.53 7.29 -
20 Taylor Peterson Freshman Green Level 8.81 7.34 -
21 Michee Muanza Junior Harding 9.27 7.35 -
22 Ethan Smith Junior Northwest Guilford 7.01 7.37 -
23 Robby Leon Junior Northwest Guilford 6.05 7.47 -
24 Brendan Blalock Sophomore Central Davidson 8.57 7.58 -
25 Trent Trivette Sophomore Ashe County 6.84 7.59 -
26 Asher Fleury Freshman Green Level 9.87 7.59 -
27 Cody Rakes Sophomore West Stokes 7.22 7.60 -
28 Eli Lyons Sophomore Watauga 8.82 7.60 -
29 Chance Hailey Senior Central Davidson 9.54 7.63 -
30 Andrew Worley Sophomore Ashe County 7.07 7.68 -
31 Aaron Mayorquin Sophomore Lexington 9.01 7.70 -
32 Blake Deringer Freshman Davie County 8.05 7.74 -
33 Bradley Blalock Sophomore Central Davidson 6.79 7.80 -
34 Ben Knotts Sophomore Ashe County 7.91 7.83 -
35 Caleb McDaniel Freshman Davie County 6.89 7.91 -
36 Haliym Shackelford Senior Parkland 7.53 7.92 -
37 Zyon Black Freshman Parkland 7.49 7.96 -
38 Houston Robertson Junior West Stokes 5.67 7.98 -
39 Addison Webster Junior Central Davidson 6.87 8.08 -
40 Jordan Vaspory Senior Parkland 7.62 8.28 -
41 Tyler Glanousky Senior West Davidson 6.35 8.58 -
42 Joey Colwell Freshman Central Davidson 7.36 8.97 -
  Xavier Fenner Freshman Glenn DNS DNS   
  Baylor R. Stewart Junior Davie County DNS DNS   
  Mark Plymale Junior West Stokes DNS DNS   
  Douglas Callihan Freshman West Stokes DNS DNS   
Boys' 55 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Justin Miles Junior Parkland 8.55 6.73 8.75 10
2 Jaedon Barnett Senior Page 8.35 6.73 5.66 8
3 Malik Faust Senior Harding 5.04 6.81 8.58 6
5 Christian Bowden Junior West Stanly 5.07 6.84 7.66 3.5
7 Yu'Neeke Payne Junior Lexington 5.70 6.86 5.22 2
8 Samuel Bowers Senior Parkland 7.10 6.96 6.20 1
9 Jeremiah Wallace Junior Lexington 6.78 6.99 8.18 -
36 Haliym Shackelford Senior Parkland 8.56 7.92 5.55 -
Boys' 55 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
27 Cody Rakes Sophomore West Stokes 9.05 7.83 5.86 8.14 5.32 5.86 7.60 -
28 Eli Lyons Sophomore Watauga 8.29 5.48 8.74 9.58 7.07 7.91 7.60 -
29 Chance Hailey Senior Central Davidson 7.71 5.73 9.62 7.48 8.55 7.63 7.63 -
31 Aaron Mayorquin Sophomore Lexington 8.24 6.86 8.40 8.70 7.24 8.55 7.70 -
35 Caleb McDaniel Freshman Davie County 7.60 6.41 9.58 8.63 8.78 6.25 7.91 -
38 Houston Robertson Junior West Stokes 7.98 9.02 7.03 8.22 8.94 8.78 7.98 -
41 Tyler Glanousky Senior West Davidson 10.47 10.73 8.16 8.84 10.56 8.84 8.58 -
  Baylor R. Stewart Junior Davie County DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 55 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
12 DeWayne Johnson Junior Northwest Guilford 5.03 8.98 7.18 6.83 -
13 Tracy Clay Junior Glenn 5.84 7.64 7.20 7.85 -
17 Josh Westmoreland Freshman Davie County 5.22 5.22 7.25 8.20 -
18 Ye Liu Freshman Green Level 8.29 9.16 7.27 9.46 -
23 Robby Leon Junior Northwest Guilford 5.68 6.80 7.47 8.89 -
30 Andrew Worley Sophomore Ashe County 5.69 6.22 7.68 5.61 -
  Xavier Fenner Freshman Glenn DNS DNS DNS DNS   
Boys' 55 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Deterion Caldwell Junior Harding 6.57 5.99 7.57 5.05 7.79 7.21 -
15 Jackson Heath Senior North Stokes 7.87 9.32 6.57 7.51 6.36 7.22 -
25 Trent Trivette Sophomore Ashe County 6.76 8.58 5.70 7.29 8.43 7.59 -
32 Blake Deringer Freshman Davie County 6.20 7.43 7.51 6.66 8.13 7.74 -
37 Zyon Black Freshman Parkland 7.65 6.29 7.65 10.03 6.13 7.96 -
39 Addison Webster Junior Central Davidson 10.27 9.22 7.03 5.90 6.55 8.08 -
40 Jordan Vaspory Senior Parkland 8.86 6.38 6.63 6.13 8.45 8.28 -
  Mark Plymale Junior West Stokes DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 55 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Dylan Short Freshman Ashe County 9.33 8.97 8.32 7.23 5.86 7.60 9.11 -
19 Torin Potter Senior Ashe County 9.12 7.88 8.02 7.29 8.68 6.42 5.69 -
20 Taylor Peterson Freshman Green Level 6.61 8.00 5.66 7.34 9.40 9.47 9.55 -
21 Michee Muanza Junior Harding 9.34 7.50 5.44 7.35 8.68 6.25 6.33 -
22 Ethan Smith Junior Northwest Guilford 8.48 6.78 6.64 7.37 8.33 6.86 6.78 -
26 Asher Fleury Freshman Green Level 6.30 5.77 6.30 7.59 9.87 7.67 8.81 -
34 Ben Knotts Sophomore Ashe County 7.36 7.36 5.88 7.83 7.91 7.21 5.64 -
42 Joey Colwell Freshman Central Davidson 6.64 6.37 9.78 8.97 11.22 10.05 7.54 -
Boys' 55 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
4 Jonathan Crosson Sophomore Northwest Guilford 7.39 6.16 6.84 5
5 Jinsung Hur Sophomore Green Level 4.79 7.73 6.84 3.5
10 Elijah Dawes Freshman Northwest Guilford 6.11 7.02 7.02 -
11 Kyree Faust Sophomore Harding 7.76 7.20 7.05 -
24 Brendan Blalock Sophomore Central Davidson 7.05 9.10 7.58 -
33 Bradley Blalock Sophomore Central Davidson 9.68 5.62 7.80 -
  Douglas Callihan Freshman West Stokes DNS DNS DNS   

Boys' 300 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Josh Hardin Senior Ashe County 44.54 35.92 10
2 Dekerius Thompson Senior Harding 41.69 36.57 8
3 Justin Miles Junior Parkland 32.81 37.28 6
4 Jeremiah Wallace Junior Lexington 27.31 37.93 5
5 Jinsung Hur Sophomore Green Level 42.15 38.31 4
6 Christian Bowden Junior West Stanly 29.58 38.91 3
7 Drew Lingerfelt Senior West Davidson 33.62 39.09 2
8 Yu'Neeke Payne Junior Lexington 34.42 39.11 1
9 Jackson Heath Senior North Stokes 34.80 39.54 -
10 Samuel Bowers Senior Parkland 48.30 39.59 -
11 Devin Bradshaw Junior Northwest Guilford 31.39 39.73 -
12 Deterion Caldwell Junior Harding 30.63 39.77 -
13 Ethan Pennington Junior Ashe County 46.21 40.18 -
14 Tyler Gentle Junior West Davidson 48.33 40.61 -
15 Robert Brown Junior Harding 41.09 40.68 -
16 Josiah Moore Freshman Page 42.75 40.71 -
17 Ty Jones Sophomore Northwest Guilford 29.49 40.95 -
18 Jacob Adkins Junior West Stokes 40.19 41.01 -
19 Nehemiah Braxton Freshman Page 46.45 41.10 -
20 Logan Garmon Senior Central Davidson 34.57 41.15 -
21 Josh Westmoreland Freshman Davie County 44.05 41.16 -
22 Michee Muanza Junior Harding 45.41 41.28 -
23 Cosie Pagano Junior Northwest Guilford 46.68 41.31 -
24 Zander Festa Junior North Stokes 44.31 41.41 -
25 Josiah Pasteris Freshman Green Level 52.07 41.65 -
26 Ta'Vohn Lewis Junior West Davidson 37.53 41.69 -
27 Taylor Peterson Freshman Green Level 48.98 42.22 -
28 Cody Rakes Sophomore West Stokes 42.67 42.24 -
29 Nick Tuttle Senior Central Davidson 54.39 42.49 -
30 Eli Lyons Sophomore Watauga 46.83 42.57 -
31 Max Valdez Senior Central Davidson 43.44 42.58 -
32 Adam Smith Sophomore Davie County 39.85 42.85 -
33 Matthew Tarlenton Senior West Davidson 54.97 42.94 -
34 Garrett Hampton Sophomore Watauga 46.38 42.94 -
35 Blake Semonco Senior Central Davidson 33.63 43.11 -
36 Aaron Mayorquin Sophomore Lexington 37.29 43.35 -
37 Daniel Hansen Senior West Stanly 49.07 43.42 -
38 Asher Fleury Freshman Green Level 37.81 43.45 -
39 Tracy Clay Junior Glenn 36.23 43.64 -
40 Carlton Alexander Freshman Harding 38.42 43.66 -
41 Brian Osorio Freshman West Stanly 34.08 44.25 -
42 Chance Hailey Senior Central Davidson 58.06 44.66 -
43 Haliym Shackelford Senior Parkland 52.39 45.16 -
44 Houston Robertson Junior West Stokes 38.48 45.26 -
45 Ben Knotts Sophomore Ashe County 51.75 45.39 -
46 Dylan Carpenter Freshman Ashe County 41.00 46.06 -
47 Jordan Vaspory Senior Parkland 56.78 51.15 -
  Dylan Short Freshman Ashe County DNS DNS   
  Blake Deringer Freshman Davie County DNS DNS   
  Xavier Fenner Freshman Glenn DNS DNS   
  Max Silverstein Freshman Green Level DNS DNS   
  Douglas Callihan Freshman West Stokes DNS DNS   
  Baylor R. Stewart Junior Davie County DNS DNS   
  Cameron Louya Senior West Davidson DNS DNS   
  Caleb McDaniel Freshman Davie County DNS DNS   
Boys' 300 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Josh Hardin Senior Ashe County 26.58 43.11 29.82 35.92 34.49 10
2 Dekerius Thompson Senior Harding 41.69 36.94 39.50 36.57 30.72 8
3 Justin Miles Junior Parkland 45.11 35.42 29.83 37.28 29.83 6
4 Jeremiah Wallace Junior Lexington 48.18 42.49 40.97 37.93 28.45 5
8 Yu'Neeke Payne Junior Lexington 43.03 27.77 33.64 39.11 37.94 1
Boys' 300 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Christian Bowden Junior West Stanly 38.91 43.97 28.41 30.74 37.75 33.86 35.41 3
7 Drew Lingerfelt Senior West Davidson 39.09 33.23 30.10 48.48 44.18 35.19 39.48 2
12 Deterion Caldwell Junior Harding 39.77 34.21 28.64 44.15 27.84 30.23 45.34 -
16 Josiah Moore Freshman Page 40.71 51.30 46.41 35.83 47.23 43.16 44.79 -
19 Nehemiah Braxton Freshman Page 41.10 34.53 29.19 44.39 45.63 43.57 38.64 -
Boys' 300 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Samuel Bowers Senior Parkland 28.11 35.64 36.03 48.30 40.78 39.59 -
28 Cody Rakes Sophomore West Stokes 52.38 48.58 40.55 38.02 44.36 42.24 -
30 Eli Lyons Sophomore Watauga 44.28 51.51 33.21 48.11 36.61 42.57 -
33 Matthew Tarlenton Senior West Davidson 43.37 55.40 35.21 31.78 46.81 42.94 -
36 Aaron Mayorquin Sophomore Lexington 56.36 42.49 32.52 46.82 40.32 43.35 -
Boys' 300 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Jackson Heath Senior North Stokes 39.54 -
24 Zander Festa Junior North Stokes 41.41 -
34 Garrett Hampton Sophomore Watauga 42.94 -
43 Haliym Shackelford Senior Parkland 45.16 -
  Baylor R. Stewart Junior Davie County DNS   
Boys' 300 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Devin Bradshaw Junior Northwest Guilford 32.98 41.72 49.27 35.76 39.73 -
18 Jacob Adkins Junior West Stokes 36.50 42.65 51.27 50.45 41.01 -
40 Carlton Alexander Freshman Harding 44.97 35.37 37.12 50.21 43.66 -
42 Chance Hailey Senior Central Davidson 39.30 52.26 55.83 44.66 44.66 -
44 Houston Robertson Junior West Stokes 41.19 53.41 39.38 57.48 45.26 -
  Cameron Louya Senior West Davidson DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 300 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Robert Brown Junior Harding 45.57 36.62 40.68 44.35 39.87 41.90 -
39 Tracy Clay Junior Glenn 32.73 51.50 43.64 43.21 42.77 45.39 -
46 Dylan Carpenter Freshman Ashe County 38.23 45.14 46.06 46.06 34.55 52.51 -
  Douglas Callihan Freshman West Stokes DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Blake Deringer Freshman Davie County DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 300 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
5 Jinsung Hur Sophomore Green Level 36.40 30.65 38.31 4
14 Tyler Gentle Junior West Davidson 31.27 30.87 40.61 -
20 Logan Garmon Senior Central Davidson 31.69 34.98 41.15 -
37 Daniel Hansen Senior West Stanly 46.03 37.35 43.42 -
38 Asher Fleury Freshman Green Level 41.72 46.93 43.45 -
  Xavier Fenner Freshman Glenn DNS DNS DNS   
Boys' 300 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Ty Jones Sophomore Northwest Guilford 35.63 36.86 43.82 36.45 40.95 -
22 Michee Muanza Junior Harding 42.11 36.74 44.59 48.30 41.28 -
26 Ta'Vohn Lewis Junior West Davidson 51.28 30.02 31.27 42.94 41.69 -
41 Brian Osorio Freshman West Stanly 55.32 36.29 31.86 44.25 44.25 -
45 Ben Knotts Sophomore Ashe County 54.02 39.95 42.22 56.74 45.39 -
  Caleb McDaniel Freshman Davie County DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 300 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Ethan Pennington Junior Ashe County 37.37 52.24 34.96 39.38 47.42 51.84 40.18 -
23 Cosie Pagano Junior Northwest Guilford 46.68 43.38 35.12 40.49 52.47 28.92 41.31 -
25 Josiah Pasteris Freshman Green Level 29.16 37.49 49.15 46.24 34.99 43.32 41.65 -
27 Taylor Peterson Freshman Green Level 29.98 50.67 44.34 51.51 46.45 46.87 42.22 -
35 Blake Semonco Senior Central Davidson 54.32 46.99 31.47 34.49 32.77 56.05 43.11 -
  Dylan Short Freshman Ashe County DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 300 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
21 Josh Westmoreland Freshman Davie County 30.46 41.16 -
29 Nick Tuttle Senior Central Davidson 40.37 42.49 -
31 Max Valdez Senior Central Davidson 40.45 42.58 -
32 Adam Smith Sophomore Davie County 33.86 42.85 -
47 Jordan Vaspory Senior Parkland 40.41 51.15 -
  Max Silverstein Freshman Green Level DNS DNS   

Boys' 500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Michael Redfern Junior Harding 1:13.99 1:28.05 10
2 Emmett Yacouba Senior Page 1:14.50 1:04.07 8
3 Nicholas Hamilton Sophomore Northwest Guilford 1:14.54 1:18.27 6
4 Logan Garmon Senior Central Davidson 1:14.99 1:06.75 5
5 Asa Markus Junior Watauga 1:15.62 56.72 4
6 Josh Jones Junior Harding 1:15.71 1:26.31 3
7 Jaiden Bittle Junior Harding 1:16.06 53.25 2
8 Michael Mitchum Junior Page 1:17.38 1:22.03 1
9 Advaith Cheruvu Freshman Green Level 1:17.66 1:06.02 -
10 Michael DaCosta Senior Page 1:18.93 1:33.14 -
11 Kamari Davis Freshman Parkland 1:19.10 1:12.78 -
12 Seth Thuong Freshman Lexington 1:19.14 1:40.51 -
13 Noah Farmer Freshman Ashe County 1:19.14 1:07.27 -
14 Taky Sheridan Sophomore Parkland 1:19.61 1:39.52 -
15 Rohan Salwekar Freshman Green Level 1:19.81 1:01.46 -
16 Rohith Varadaraju Freshman Green Level 1:20.07 1:31.28 -
17 Amarie Harris Junior Harding 1:20.93 1:09.60 -
18 Andrew Worley Sophomore Ashe County 1:21.58 1:08.53 -
19 Austin DeGeorge Freshman Central Davidson 1:22.05 1:29.44 -
20 Archit Tamboli Freshman Green Level 1:22.21 1:04.95 -
21 Jacob Jarrett Sophomore Northwest Guilford 1:22.35 1:43.77 -
22 Jackson Heath Senior North Stokes 1:22.70 1:14.43 -
23 Cooper Ellis Sophomore Northwest Guilford 1:22.73 1:44.24 -
24 Neal Pate Junior Ashe County 1:22.83 1:36.92 -
25 Bradley Blalock Sophomore Central Davidson 1:23.24 1:04.93 -
26 Adam Smith Sophomore Davie County 1:23.66 1:01.91 -
27 Quentin Frost Sophomore Davie County 1:23.74 1:11.18 -
28 Greg Potter Junior Northwest Guilford 1:24.07 1:34.16 -
29 Brian Reyes Sophomore Davie County 1:24.51 1:43.11 -
30 Dylan Carpenter Freshman Ashe County 1:25.25 1:06.50 -
31 Gabe Powers Sophomore Ashe County 1:25.28 1:41.49 -
32 Ian Henderson Junior Central Davidson 1:27.22 1:16.76 -
33 Sergio Morena Freshman Page 1:27.33 1:14.23 -
34 Blake Spears Freshman Central Davidson 1:28.28 1:03.57 -
35 Ian Franco Freshman Parkland 1:28.78 1:10.14 -
36 Nathan Bishop Freshman Watauga 1:31.22 1:09.33 -
37 Oliver Rupp Freshman Watauga 1:31.96 1:44.84 -
  Drew Lingerfelt Senior West Davidson DNS DNS   
  Steven Knight Freshman Watauga DNS DNS   
  Xavier Fenner Freshman Glenn DNS DNS   
  Chandler Dowell Senior Parkland DNS DNS   
  Jaedon Barnett Senior Page DNS DNS   
Boys' 500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Michael Redfern Junior Harding 1:13.99 10
2 Emmett Yacouba Senior Page 1:14.50 8
5 Asa Markus Junior Watauga 1:15.62 4
11 Kamari Davis Freshman Parkland 1:19.10 -
12 Seth Thuong Freshman Lexington 1:19.14 -
  Jaedon Barnett Senior Page DNS   
  Drew Lingerfelt Senior West Davidson DNS   
  Chandler Dowell Senior Parkland DNS   
Boys' 500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
3 Nicholas Hamilton Sophomore Northwest Guilford 1:22.74 1:14.54 54.42 6
8 Michael Mitchum Junior Page 1:17.38 1:17.38 1:05.78 1
10 Michael DaCosta Senior Page 1:12.62 1:18.93 1:12.62 -
14 Taky Sheridan Sophomore Parkland 1:41.90 1:19.61 1:17.23 -
21 Jacob Jarrett Sophomore Northwest Guilford 1:14.12 1:22.35 1:15.77 -
24 Neal Pate Junior Ashe County 1:02.95 1:22.83 1:11.24 -
33 Sergio Morena Freshman Page 1:52.66 1:27.33 1:46.55 -
35 Ian Franco Freshman Parkland 1:42.99 1:28.78 1:48.32 -
Boys' 500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Jaiden Bittle Junior Harding 1:32.04 1:33.56 1:35.08 1:35.08 1:31.28 1:16.06 2
9 Advaith Cheruvu Freshman Green Level 1:37.86 1:07.57 1:24.65 56.70 1:04.46 1:17.66 -
19 Austin DeGeorge Freshman Central Davidson 1:29.44 1:20.41 1:42.57 1:23.70 1:31.08 1:22.05 -
22 Jackson Heath Senior North Stokes 1:23.53 1:27.67 1:12.78 1:31.80 1:40.07 1:22.70 -
25 Bradley Blalock Sophomore Central Davidson 1:42.39 1:40.72 1:07.43 1:18.25 1:48.22 1:23.24 -
26 Adam Smith Sophomore Davie County 1:45.42 1:10.28 1:18.64 1:02.75 1:24.50 1:23.66 -
29 Brian Reyes Sophomore Davie County 1:43.95 59.16 1:00.85 1:36.35 1:02.54 1:24.51 -
30 Dylan Carpenter Freshman Ashe County 1:15.88 1:09.06 1:28.66 1:50.83 1:09.91 1:25.25 -
36 Nathan Bishop Freshman Watauga 1:44.91 1:04.77 1:25.75 1:07.51 1:58.59 1:31.22 -
Boys' 500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
4 Logan Garmon Senior Central Davidson 1:14.99 1:27.74 5
6 Josh Jones Junior Harding 1:15.71 1:17.23 3
13 Noah Farmer Freshman Ashe County 1:19.14 1:40.51 -
17 Amarie Harris Junior Harding 1:20.93 1:39.55 -
23 Cooper Ellis Sophomore Northwest Guilford 1:22.73 1:31.83 -
27 Quentin Frost Sophomore Davie County 1:23.74 1:05.32 -
32 Ian Henderson Junior Central Davidson 1:27.22 1:33.33 -
  Steven Knight Freshman Watauga DNS DNS   
  Xavier Fenner Freshman Glenn DNS DNS   
Boys' 500 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Rohan Salwekar Freshman Green Level 1:40.56 1:39.77 1:19.81 1:30.19 1:02.26 1:35.78 1:06.25 -
16 Rohith Varadaraju Freshman Green Level 1:39.29 1:06.46 1:20.07 1:24.88 1:35.29 1:37.69 1:11.27 -
18 Andrew Worley Sophomore Ashe County 1:42.79 1:26.48 1:21.58 1:20.77 1:06.90 1:15.87 1:42.79 -
20 Archit Tamboli Freshman Green Level 1:09.06 1:08.24 1:22.21 1:37.01 1:10.70 1:21.39 59.20 -
28 Greg Potter Junior Northwest Guilford 1:11.46 1:40.05 1:24.07 1:47.61 1:33.32 59.69 1:07.26 -
31 Gabe Powers Sophomore Ashe County 1:11.64 1:39.78 1:25.28 1:03.11 1:01.41 1:09.93 1:45.75 -
34 Blake Spears Freshman Central Davidson 1:30.05 1:45.94 1:28.28 1:12.39 1:24.75 1:04.45 1:54.77 -
37 Oliver Rupp Freshman Watauga 1:20.93 1:29.21 1:31.96 1:11.73 1:25.53 1:24.61 1:11.73 -

Boys' 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jacob Adkins Junior West Stokes 2:43.16 10
2 Ethan Cannon Sophomore Watauga 2:55.31 8
3 Zach Garmon Senior Central Davidson 3:00.06 6
4 Arturo Zelaya Senior West Stanly 3:02.46 5
5 Brandon Absher Senior Glenn 3:06.40 4
6 John Hinkle Senior Central Davidson 3:08.33 3
7 Collin Kirk Freshman Central Davidson 3:09.07 2
8 Rodrigo DaCosta Junior Northwest Guilford 3:09.22 1
9 Earl Jenkins Junior Harding 3:10.31 -
10 Micah Rushin Sophomore Watauga 3:11.51 -
11 Aidan Bryan Junior Northwest Guilford 3:12.90 -
12 Jesus Garcia-Benavides Freshman Parkland 3:12.94 -
13 Dorian Smith Junior Harding 3:12.94 -
14 Randy Avila Sophomore Glenn 3:12.97 -
15 Joseph Cary Sophomore Ashe County 3:14.96 -
16 River Dodd Junior West Stanly 3:17.02 -
17 Kevin Carmona-Salinas Senior Page 3:19.15 -
18 Miles Hall Freshman Page 3:21.41 -
19 Jacob Jarrett Sophomore Northwest Guilford 3:24.88 -
20 Trent Blevins Junior Ashe County 3:27.31 -
21 Thomas Swing Sophomore Central Davidson 3:38.24 -
22 Greg Potter Junior Northwest Guilford 3:39.10 -
23 Luis Garza Freshman Page 3:39.64 -
24 Brendan Blalock Sophomore Central Davidson 3:41.12 -
25 Cooper Ellis Sophomore Northwest Guilford 3:46.55 -
26 Moses Toledo Freshman Page 4:24.50 -
27 Bryan Saldana Sophomore West Stanly 4:25.22 -
  Cameron Hunt Senior West Davidson DNS   
  Quentin Frost Sophomore Davie County DNS   
  Mathew White Sophomore West Stanly DNS   
Boys' 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jacob Adkins Junior West Stokes 2:30.11 2:35.01 2:43.16 2:13.80 2:18.69 3:30.48 10
2 Ethan Cannon Sophomore Watauga 2:43.04 2:53.56 2:55.31 2:43.04 3:07.59 2:04.47 8
3 Zach Garmon Senior Central Davidson 2:09.65 3:14.47 3:00.06 3:00.06 3:43.28 3:00.06 6
5 Brandon Absher Senior Glenn 3:30.64 3:34.36 3:06.40 3:53.00 2:14.21 3:47.41 4
10 Micah Rushin Sophomore Watauga 3:05.77 4:01.31 3:11.51 2:23.64 3:21.09 3:53.65 -
12 Jesus Garcia-Benavides Freshman Parkland 3:05.23 3:45.74 3:12.94 2:24.71 3:09.09 2:18.92 -
17 Kevin Carmona-Salinas Senior Page 4:02.97 2:29.37 3:19.15 2:23.39 2:41.32 3:27.12 -
19 Jacob Jarrett Sophomore Northwest Guilford 4:26.35 4:24.30 3:24.88 3:49.47 3:43.32 2:29.57 -
20 Trent Blevins Junior Ashe County 3:02.44 3:02.44 3:27.31 3:39.75 3:58.41 3:23.17 -
23 Luis Garza Freshman Page 3:19.88 2:42.54 3:39.64 3:13.29 4:21.38 4:23.57 -
25 Cooper Ellis Sophomore Northwest Guilford 3:32.96 3:44.29 3:46.55 3:46.55 3:32.96 3:28.43 -
  Quentin Frost Sophomore Davie County DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Cameron Hunt Senior West Davidson DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
4 Arturo Zelaya Senior West Stanly 3:02.46 3:11.59 3:13.41 3:15.24 5
6 John Hinkle Senior Central Davidson 3:08.33 3:17.75 4:02.95 3:23.40 3
7 Collin Kirk Freshman Central Davidson 3:09.07 2:21.81 2:46.39 2:16.13 2
8 Rodrigo DaCosta Junior Northwest Guilford 3:09.22 4:02.21 3:07.33 4:00.31 1
9 Earl Jenkins Junior Harding 3:10.31 3:08.41 3:35.05 2:34.16 -
11 Aidan Bryan Junior Northwest Guilford 3:12.90 4:03.06 2:28.54 4:06.92 -
13 Dorian Smith Junior Harding 3:12.94 2:44.00 2:44.00 2:18.92 -
14 Randy Avila Sophomore Glenn 3:12.97 3:38.06 3:43.85 3:36.13 -
15 Joseph Cary Sophomore Ashe County 3:14.96 3:53.96 3:57.86 3:05.22 -
16 River Dodd Junior West Stanly 3:17.02 2:27.77 2:19.89 3:11.11 -
18 Miles Hall Freshman Page 3:21.41 3:11.34 3:31.48 2:27.03 -
21 Thomas Swing Sophomore Central Davidson 3:38.24 4:19.71 4:41.53 3:36.06 -
22 Greg Potter Junior Northwest Guilford 3:39.10 4:01.01 3:36.91 3:06.24 -
24 Brendan Blalock Sophomore Central Davidson 3:41.12 3:47.76 3:30.07 3:47.76 -
26 Moses Toledo Freshman Page 4:24.50 5:01.53 4:05.99 5:12.11 -
27 Bryan Saldana Sophomore West Stanly 4:25.22 4:01.35 3:50.75 4:19.92 -
  Mathew White Sophomore West Stanly DNS DNS DNS DNS   

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Avery Cannon Senior Watauga 3:35.26 3:53.86 4:25.75 3:59.18 3:06.03 4:17.78 3:35.26 10
2 Caleb Coatney Senior Watauga 4:46.11 5:27.77 4:37.77 5:36.11 5:47.22 3:45.00 3:39.44 8
3 Ethan Turner   Watauga 4:25.69 5:04.84 4:39.67 4:45.27 4:34.08 4:20.10 4:14.50 6
4 Gavin Sweeney Sophomore Watauga 4:17.82 3:38.59 4:40.24 4:40.24 4:51.45 5:33.49 5:36.29 5
5 Ryan Holdstock Sophomore Green Level 6:13.73 5:30.61 4:47.48 4:58.98 4:56.11 3:58.61 5:44.98 4
6 Blake Semonco Senior Central Davidson 4:30.63 4:48.68 5:00.70 5:30.77 6:12.87 3:42.52 5:00.70 3
7 Zach Garmon Senior Central Davidson 4:58.35 4:52.32 5:01.36 5:19.45 6:28.76 4:13.15 5:28.49 2
8 Liam McWhorter Junior Northwest Guilford 5:19.84 5:41.78 5:13.56 3:55.17 6:44.50 4:20.26 5:29.24 1
9 Spencer Cathey Junior Watauga 5:27.83 3:46.96 5:15.22 6:37.18 6:21.42 6:21.42 5:30.99 -
10 Ethan Edwards Junior Central Davidson 3:56.43 5:08.94 5:15.24 4:15.35 4:50.02 4:50.02 6:05.68 -
11 Daniel Brattain Senior West Stanly 6:10.67 4:06.05 5:19.54 4:34.81 5:41.91 5:51.50 6:23.45 -
12 Josh Roten Junior Ashe County 5:23.25 6:11.26 5:20.05 6:08.06 6:30.47 4:19.24 4:41.65 -
13 Zander Festa Junior North Stokes 4:23.31 5:46.80 5:21.11 5:14.69 5:40.38 5:24.33 3:47.99 -
14 Conner Howell Sophomore Ashe County 5:56.94 5:47.29 5:21.56 4:30.11 6:51.60 6:45.17 4:52.62 -
15 Brandon Absher Senior Glenn 4:16.03 5:01.40 5:24.08 5:04.64 6:19.18 5:59.73 5:37.05 -
16 Nick Tuttle Senior Central Davidson 4:45.74 6:30.84 5:28.43 4:26.03 5:25.15 5:31.72 6:14.41 -
17 Blayne Morton Sophomore West Stanly 6:01.64 6:50.95 5:28.76 6:41.09 4:55.89 6:18.08 5:05.75 -
18 Christian Quintana Freshman Page 5:33.58 6:36.96 5:33.58 5:20.24 5:36.92 5:00.23 6:56.98 -
19 Seth Henry Junior West Stanly 6:17.06 5:03.65 5:33.68 6:37.08 6:13.73 6:57.10 4:16.94 -
20 Dylan Baldwin Freshman Ashe County 4:00.94 5:21.25 5:34.63 6:54.95 5:58.06 4:51.13 4:04.28 -
21 Aidan Bryan Junior Northwest Guilford 4:14.94 6:25.76 5:35.44 6:05.63 5:25.38 5:42.15 6:42.53 -
22 Trent Blevins Junior Ashe County 4:45.91 7:12.26 5:40.36 4:39.10 5:57.38 7:02.05 5:26.75 -
23 Kevin Carmona-Salinas Senior Page 6:31.77 7:05.84 5:40.67 5:54.30 7:05.84 5:54.30 6:21.55 -
24 Randy Avila Sophomore Glenn 6:06.68 6:06.68 5:42.69 4:54.72 5:22.13 4:30.73 6:27.24 -
25 Ricardo Albortante Junior West Davidson 4:45.64 5:33.82 5:44.14 4:21.55 4:18.11 6:39.21 4:28.43 -
26 Josh Goodwin Sophomore Northwest Guilford 7:20.28 4:59.39 5:52.22 4:13.60 4:17.12 6:09.84 5:31.09 -
27 Camden Misenheimer Sophomore West Stanly 5:18.78 6:29.62 5:54.20 4:15.03 5:01.07 5:25.87 5:15.24 -
28 Xavier Watkins Sophomore Page 5:39.44 7:30.20 5:57.30 7:08.76 6:50.90 5:00.14 4:31.55 -
29 Gavin Gallimore Sophomore Central Davidson 4:13.96 6:46.33 6:02.79 6:57.21 5:04.75 7:11.72 6:53.58 -
30 Brandon Marenco Freshman Ashe County 4:32.16 6:29.85 6:07.78 6:40.88 4:54.23 7:21.34 7:21.34 -
31 Justin Castro Freshman Harding 8:08.50 5:30.79 6:24.64 8:04.65 7:56.96 5:11.56 5:15.41 -
32 Luis Garza Freshman Page 6:25.19 7:57.64 6:25.19 7:34.53 5:12.01 7:30.68 5:50.53 -
33 Bretten Walser Freshman West Davidson 5:30.38 6:11.17 6:47.87 5:46.69 7:53.13 6:39.72 8:21.68 -
34 Moses Toledo Freshman Page 8:39.09 6:45.14 7:02.02 8:05.33 7:14.68 7:35.79 6:57.80 -
  Aldo Gonzalez Freshman Glenn DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Avery Cannon Senior Watauga 4:25.75 4:15.12 10
2 Caleb Coatney Senior Watauga 4:37.77 3:28.33 8
3 Ethan Turner   Watauga 4:39.67 3:57.72 6
4 Gavin Sweeney Sophomore Watauga 4:40.24 5:11.07 5
5 Ryan Holdstock Sophomore Green Level 4:47.48 3:44.24 4
9 Spencer Cathey Junior Watauga 5:15.22 6:46.64 -
10 Ethan Edwards Junior Central Davidson 5:15.24 4:02.74 -
11 Daniel Brattain Senior West Stanly 5:19.54 5:38.72 -
12 Josh Roten Junior Ashe County 5:20.05 5:55.26 -
13 Zander Festa Junior North Stokes 5:21.11 4:42.58 -
14 Conner Howell Sophomore Ashe County 5:21.56 5:34.43 -
15 Brandon Absher Senior Glenn 5:24.08 6:41.86 -
18 Christian Quintana Freshman Page 5:33.58 6:46.97 -
20 Dylan Baldwin Freshman Ashe County 5:34.63 4:14.32 -
23 Kevin Carmona-Salinas Senior Page 5:40.67 6:48.81 -
27 Camden Misenheimer Sophomore West Stanly 5:54.20 6:36.71 -
28 Xavier Watkins Sophomore Page 5:57.30 5:25.15 -
32 Luis Garza Freshman Page 6:25.19 5:12.01 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Blake Semonco Senior Central Davidson 5:00.70 3
7 Zach Garmon Senior Central Davidson 5:01.36 2
8 Liam McWhorter Junior Northwest Guilford 5:13.56 1
16 Nick Tuttle Senior Central Davidson 5:28.43 -
17 Blayne Morton Sophomore West Stanly 5:28.76 -
19 Seth Henry Junior West Stanly 5:33.68 -
21 Aidan Bryan Junior Northwest Guilford 5:35.44 -
22 Trent Blevins Junior Ashe County 5:40.36 -
24 Randy Avila Sophomore Glenn 5:42.69 -
25 Ricardo Albortante Junior West Davidson 5:44.14 -
26 Josh Goodwin Sophomore Northwest Guilford 5:52.22 -
29 Gavin Gallimore Sophomore Central Davidson 6:02.79 -
30 Brandon Marenco Freshman Ashe County 6:07.78 -
31 Justin Castro Freshman Harding 6:24.64 -
33 Bretten Walser Freshman West Davidson 6:47.87 -
34 Moses Toledo Freshman Page 7:02.02 -
  Aldo Gonzalez Freshman Glenn DNS   

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Rien Freeman   Watauga 10:49.66 10
2 Tyler Schmid Sophomore Northwest Guilford 10:57.21 8
3 Hastings Holt Junior Watauga 11:07.71 6
4 Blayne Morton Sophomore West Stanly 11:38.74 5
5 Rodrigo DaCosta Junior Northwest Guilford 11:50.46 4
6 Josh Roten Junior Ashe County 11:53.22 3
7 Conner Howell Sophomore Ashe County 12:05.50 2
8 Noah Garner Sophomore Northwest Guilford 12:39.06 1
9 Thomas Lookabill Junior Central Davidson 12:40.61 -
10 Dylan Baldwin Freshman Ashe County 12:42.77 -
11 Jacob Jarrett Sophomore Northwest Guilford 12:49.69 -
12 Noah Farmer Freshman Ashe County 13:17.54 -
13 Xavier Watkins Sophomore Page 13:22.73 -
14 Bryson Baucum Freshman West Stanly 15:38.61 -
  Daniel Brattain Senior West Stanly DNF   
  Brandon Marenco Freshman Ashe County DNF   
  Aldo Gonzalez Freshman Glenn DNS   
  Camden Misenheimer Sophomore West Stanly DNS   

Boys' 55 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Samuel Bowers Senior Parkland 8.22 10
2 Cameron Louya Senior West Davidson 8.91 8
3 Ocir Black Freshman Parkland 9.04 6
4 Devin Bradshaw Junior Northwest Guilford 9.27 5
5 Robby Leon Junior Northwest Guilford 9.31 4
6 Matthew Tarlenton Senior West Davidson 9.36 3
7 Lucas Carminelli Junior Northwest Guilford 9.62 2
8 Caleb McDaniel Freshman Davie County 10.05 1
9 Blake Deringer Freshman Davie County 10.29 -
10 Adam Smith Sophomore Davie County 10.33 -
11 Adam Stirewalt Sophomore West Stanly 10.45 -
12 Andrew Worley Sophomore Ashe County 11.03 -
  Baylor R. Stewart Junior Davie County DNS   
  Josh Westmoreland Freshman Davie County DNS   
Boys' 55 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Samuel Bowers Senior Parkland 7.81 5.92 6.83 8.22 6.25 6.17 8.96 10
2 Cameron Louya Senior West Davidson 10.25 9.89 8.38 8.91 6.51 10.25 8.65 8
6 Matthew Tarlenton Senior West Davidson 7.12 6.84 8.71 9.36 8.43 11.80 7.30 3
8 Caleb McDaniel Freshman Davie County 12.67 12.77 12.16 10.05 8.75 10.15 7.34 1
10 Adam Smith Sophomore Davie County 7.54 10.54 8.16 10.33 7.65 11.16 11.57 -
11 Adam Stirewalt Sophomore West Stanly 12.02 12.75 10.98 10.45 13.17 13.38 7.95 -
  Baylor R. Stewart Junior Davie County DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Josh Westmoreland Freshman Davie County DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 55 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
3 Ocir Black Freshman Parkland 11.58 9.04 11.67 7.24 6
4 Devin Bradshaw Junior Northwest Guilford 6.86 9.27 8.90 11.04 5
5 Robby Leon Junior Northwest Guilford 7.92 9.31 11.64 6.99 4
7 Lucas Carminelli Junior Northwest Guilford 10.59 9.62 8.95 11.07 2
9 Blake Deringer Freshman Davie County 13.28 10.29 12.87 11.12 -
12 Andrew Worley Sophomore Ashe County 9.49 11.03 12.03 13.02 -

Boys' 4 x 200 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Harding Dekerius Thompson , Malik Faust, Amarie Harris , Josh Jones 1:35.84 1:23.38 1:12.84 1:48.30 1:42.55 1:24.34 10
2 Page Nehemiah Braxton, Josiah Moore, Quran Pugh, Jaedon Barnett 1:40.18 1:42.19 1:15.14 2:06.23 2:09.24 1:14.14 8
3 West Davidson Tyler Gentle, Drew Lingerfelt, Ta'Vohn Lewis, Cameron Hunt 1:41.36 1:56.57 1:49.47 1:28.19 1:47.45 1:21.09 6
4 Green Level Jinsung Hur, Max Silverstein, Ye Liu, Taylor Peterson 1:41.46 1:16.10 2:07.84 2:11.90 1:44.51 1:11.03 5
5 Lexington Yu'Neeke Payne, Jeremiah Wallace, Aaron Mayorquin, Seth Thuong 1:41.98 1:24.65 1:26.69 1:29.75 1:26.69 1:40.96 4
6 Ashe County Ethan Pennington, Neal Pate, Dylan Short, Torin Potter 1:42.14 1:43.17 1:42.14 1:23.76 1:20.69 1:46.23 3
7 Northwest Guilford Peyton Massengale, Jonathan Crosson, Ty Jones, Elijah Dawes 1:44.08 1:14.94 1:59.70 1:31.59 1:53.45 1:53.45 2
8 Davie County Quentin Frost, Bryson Robinson , Caleb McDaniel, Blake Deringer 1:47.45 1:58.20 2:15.39 2:11.09 1:54.98 1:50.68 1
9 Central Davidson Dominick Corrales, Ian Henderson, Nick Nelson, Chance Hailey 1:50.18 2:17.73 2:05.61 1:40.27 1:31.45 1:57.90 -
Boys' 4 x 200 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1 Harding Thompson , Faust, Harris , Jones 1:35.84 10
2 Page Braxton, Moore, Pugh, Barnett 1:40.18 8
5 Lexington Payne, Wallace, Mayorquin, Thuong 1:41.98 4
7 Northwest Guilford Massengale, Crosson, Jones, Dawes 1:44.08 2
8 Davie County Frost, Robinson , McDaniel, Deringer 1:47.45 1
Boys' 4 x 200 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
3 West Davidson Gentle, Lingerfelt, Lewis, Hunt 2:03.66 1:44.40 2:07.72 1:22.11 1:41.36 6
4 Green Level Hur, Silverstein, Liu, Peterson 2:00.74 1:26.24 1:37.41 1:41.46 1:41.46 5
6 Ashe County Pennington, Pate, Short, Potter 2:07.68 1:33.97 1:45.21 1:50.32 1:42.14 3
9 Central Davidson Corrales, Henderson, Nelson, Hailey 1:17.13 1:42.47 2:07.81 2:17.73 1:50.18 -

Boys' 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Harding Josh Jones , Dekerius Thompson , Amarie Harris , Michael Redfern 2:59.88 4:45.56 3:53.85 2:50.89 3:44.85 3:58.35 3:06.63 10
2 Northwest Guilford Liam McWhorter, Nicholas Hamilton, Trevor Nefe, Elijah Dawes 4:21.81 3:22.62 2:41.64 3:59.05 3:47.66 2:59.86 3:49.94 8
3 Lexington Jeremiah Wallace, Yu'Neeke Payne, Seth Thuong, Aaron Mayorquin 3:00.37 3:05.05 2:55.68 3:47.22 3:54.24 3:30.82 3:28.48 6
4 Watauga 4:41.32 4:08.50 4:17.88 4:34.29 3:54.43 3:07.55 3:02.86 5
5 Central Davidson Zach Garmon, Logan Garmon, Blake Semonco, Max Valdez 4:27.32 4:57.81 3:12.29 5:04.84 3:54.49 3:05.25 3:42.77 4
6 Green Level Rohan Salwekar, Rohith Varadaraju, Archit Tamboli, Advaith Cheruvu 3:13.22 3:37.37 4:49.83 4:16.02 4:01.52 3:59.11 3:25.30 3
7 Page Emmett Yacouba, Michael DaCosta, Michael Mitchum, Luis Garza 5:06.82 3:13.28 4:40.25 3:56.76 4:01.59 4:40.25 5:14.07 2
8 Parkland Kamari Davis, Jesus Garcia-Benavides, Taky Sheridan, Ian Franco 4:43.10 3:44.53 3:07.92 3:34.77 4:04.05 4:30.90 5:02.63 1
9 Ashe County Ethan Pennington, Dylan Short, Joseph Cary, Neal Pate 4:54.56 4:34.76 5:21.79 4:29.81 4:07.53 4:42.19 4:27.34 -
10 Davie County John Allen, Isaiah Cuthrel, Matthew Hill, Kristian Lyons 4:44.55 4:03.90 3:00.39 3:00.39 4:14.06 3:25.79 5:04.88 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
1 Harding Jones , Thompson , Harris , Redfern 3:29.11 4:32.07 3:44.85 10
2 Northwest Guilford McWhorter, Hamilton, Nefe, Dawes 4:08.15 4:53.69 3:47.66 8
3 Lexington Wallace, Payne, Thuong, Mayorquin 4:45.78 3:54.24 3:54.24 6
8 Parkland Davis, Garcia-Benavides, Sheridan, Franco 2:58.16 4:26.02 4:04.05 1
9 Ashe County Pennington, Short, Cary, Pate 4:44.66 4:49.61 4:07.53 -
Boys' 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
4 Watauga 3:45.06 3:54.43 2:58.17 3:33.34 5
5 Central Davidson Garmon, Garmon, Semonco, Valdez 3:31.05 3:54.49 3:14.63 4:22.63 4
6 Green Level Salwekar, Varadaraju, Tamboli, Cheruvu 5:13.98 4:01.52 3:15.64 4:25.68 3
7 Page Yacouba, DaCosta, Mitchum, Garza 4:13.67 4:01.59 3:44.68 5:14.07 2
10 Davie County Allen, Cuthrel, Hill, Lyons 4:54.71 4:14.06 5:04.88 3:30.87 -

Boys' 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
1 Northwest Guilford Liam McWhorter, Tyler Schmid, Aidan Bryan, Nicholas Hamilton 9:05.41 10:21.77 7:32.69 10
2 Harding Jaiden Bittle, Earl Jenkins , Dorian Smith, Michael Redfern 9:28.80 8:26.24 7:06.60 8
3 West Stanly Arturo Zelaya, River Dodd, Daniel Brattain, Mathew White 9:29.14 8:26.54 8:43.61 6
4 Ashe County Grady Rector, Neal Pate, Josh Roten, Noah Farmer 9:30.30 9:30.30 11:18.66 5
5 Central Davidson Nick Nelson, Nick Tuttle, Max Valdez, Ethan Edwards 9:44.51 6:55.01 11:47.26 4
6 Page Winston Eskridge, Miles Hall, Christian Quintana, Davis Smith 9:57.01 12:44.18 10:38.80 3
7 Parkland Jesus Garcia-Benavides, Taky Sheridan, Kamari Davis, Ian Franco 10:01.87 10:31.97 10:56.04 2
8 Watauga Nathan Bishop, Oliver Rupp, Micah Rushin, Steven Knight 10:16.07 10:59.20 9:08.31 1

Boys' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Grady Rector Senior Ashe County 4' 10.10" 7' 3.5" 5' 10" 1.77m 10
2 Quran Pugh Freshman Page 4' 11.84" 5' 6.64" 5' 8" 1.72m 8
3 Daniel Hansen Senior West Stanly 7' 0.48" 7' 1.14" 5' 6" 1.67m 6
4 Trevor Nefe Junior Northwest Guilford 5' 1.38" 4' 2.16" 5' 6" 1.67m 5
5 DeWayne Johnson Junior Northwest Guilford 6' 1.60" 5' 0.80" 5' 4" 1.62m 4
6 Ethan Smith Junior Northwest Guilford 5' 10.80" 6' 1.20" 5' 0" 1.52m 3

Boys' Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Henry Coatney Sophomore Watauga 8' 7.5" 11' 6" 11' 0.48" 3.50m 10
2 Mason Coon Sophomore Green Level 9' 7.92" 10' 6" 10' 9.78" 3.20m 8
3 Trent Trivette Sophomore Ashe County 6' 0.96" 8' 0" 10' 1.92" 2.43m 6
  Torin Potter Senior Ashe County NH NH NH NH   
  Brian Reyes Sophomore Davie County DNS DNS DNS NH   

Boys' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Samuel Bowers Senior Parkland 17' 6.5" 18' 11.34" 21' 9.02" 18' 7.13" 5.34m 10
2 Josh Hardin Senior Ashe County 17' 5.25" 12' 6.66" 18' 9.99" 20' 4.82" 5.31m 8
3 Ocir Black Freshman Parkland 17' 5" 16' 0.28" 21' 2.98" 20' 4.53" 5.30m 6
4 Garrett Hampton Sophomore Watauga 16' 9.25" 20' 5.53" 21' 1.57" 21' 3.59" 5.11m 5
5 Jonathan Crosson Sophomore Northwest Guilford 16' 8.75" 17' 2.77" 13' 0.59" 15' 4.69" 5.09m 4
6 Trevor Nefe Junior Northwest Guilford 16' 5" 14' 9.30" 17' 8.76" 17' 8.76" 5.00m 3
7 Dylan Maldonado Junior Northwest Guilford 15' 6" 13' 0.24" 17' 11.76" 11' 9.36" 4.72m 2

Boys' Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Ocir Black Freshman Parkland 37' 5" 31' 5.16" 36' 3.53" 11.40m 10
2 Grady Rector Senior Ashe County 36' 8.5" 41' 1.36" 43' 3.79" 11.18m 8
3 Josh Hardin Senior Ashe County 36' 2" 41' 11.44" 27' 10.18" 11.02m 6
4 Trevor Nefe Junior Northwest Guilford 35' 1" 35' 5.21" 25' 7.33" 10.69m 5
  Jonathan Crosson Sophomore Northwest Guilford DNS DNS DNS NM   

Boys' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Luke Gordy Senior Northwest Guilford 56' 2.10" 51' 3.25" 57' 6.15" 44' 1.65" 44' 7" 34' 3.95" 13.58m 10
2 Carter Miller Sophomore West Stanly 34' 10" 28' 6" 30' 1" 42' 9" 39' 7" 40' 4.5" 12.06m 8
3 Isaac Miller Senior Ashe County 43' 5.70" 50' 6.30" 34' 5.60" 44' 3.10" 39' 2" 47' 4.70" 11.93m 6
4 Mark Plymale Junior West Stokes 34' 3.06" 36' 1.16" 47' 6.18" 34' 7.48" 36' 10" 34' 11.90" 11.22m 5
5 Y'josue Mlo   Northwest Guilford 39' 8.19" 36' 9.87" 35' 9" 39' 8.19" 35' 9" 27' 10.62" 10.89m 4
6 Zyon Black Freshman Parkland 42' 6.62" 41' 5.96" 44' 3.72" 38' 3.98" 35' 2" 33' 4.90" 10.71m 3
7 Oseas Morales Lopez Sophomore North Stokes 39' 3.52" 24' 6.70" 34' 8.79" 44' 2.46" 35' 1" 40' 8.36" 10.69m 2
8 Josh Warstler Junior West Davidson 26' 7.96" 43' 10.25" 24' 10.91" 30' 6.27" 35' 1" 26' 3.75" 10.69m 1
9 Aidan Roistacher Sophomore Green Level 42' 11.84" 24' 3.20" 44' 8.64" 40' 6.72" 34' 8" 39' 6.24" 10.56m -
10 Mathew McCall Senior West Stanly 25' 0.44" 29' 5.22" 27' 8.92" 27' 8.92" 33' 10" 31' 1.52" 10.31m -
11 Aiden Emswiler Junior North Stokes 32' 1.14" 27' 2.19" 36' 4.23" 40' 7.32" 32' 9" 40' 7.32" 9.98m -
11 Jahnaul Ritzie Freshman Glenn 25' 10.47" 25' 2.61" 31' 9.21" 27' 2.19" 32' 9" 42' 6.90" 9.98m -
13 Tyler Glanousky Senior West Davidson 35' 1.20" 29' 1.20" 21' 7.20" 29' 1.20" 30' 0" 38' 8.40" 9.14m -
14 Gavin Townsend Freshman Davie County 25' 1.56" 29' 3.82" 38' 7.11" 32' 3.72" 29' 11" 30' 6.18" 9.11m -
15 Kenneth Featherson Junior Harding 22' 4.5" 32' 6.22" 25' 7.88" 27' 8.94" 29' 10" 29' 10" 9.09m -
16 Tristian Miller Freshman Glenn 23' 9.52" 37' 3.20" 20' 4.24" 25' 2.72" 28' 8" 30' 4.64" 8.73m -
17 Hunter Koontz Sophomore Central Davidson 31' 3.18" 26' 2.34" 21' 11.64" 32' 11.46" 28' 2" 25' 0.82" 8.58m -
17 Blake Spears Freshman Central Davidson 20' 6.74" 26' 5.72" 22' 6.40" 26' 9.10" 28' 2" 20' 6.74" 8.58m -
19 Shelton Davis Junior Parkland 35' 10.86" 32' 0.10" 25' 0.60" 30' 4.06" 27' 10" 28' 11.36" 8.48m -
20 Ben Knotts Sophomore Ashe County 28' 7.52" 28' 1.44" 25' 4" 29' 4.64" 25' 4" 19' 9.12" 7.72m -
20 Anthony VanEaton Senior Page 30' 7.84" 24' 0.80" 27' 4.32" 25' 0.96" 25' 4" 28' 10.56" 7.72m -
22 Trent Sink Senior West Davidson 18' 4.52" 20' 10.32" 20' 7.34" 18' 7.5" 24' 10" 21' 10.24" 7.56m -
22 Ethan Pruitt Freshman Davie County 29' 9.60" 31' 9.44" 20' 4.36" 22' 4.20" 24' 10" 20' 10.32" 7.56m -
24 Reed Hemric Freshman North Stokes 23' 11.85" 26' 7.20" 23' 11.85" 18' 9.15" 23' 9" 18' 6.30" 7.23m -
25 Jacob Calhoun Freshman Ashe County 24' 8.39" 16' 1.90" 29' 3.79" 29' 3.79" 23' 1" 17' 0.98" 7.03m -
26 Harrison Eilbacher Sophomore Central Davidson 23' 6.5" 15' 10" 22' 3.5" 25' 7.5" 20' 10" 25' 7.5" 6.35m -
  Jacob Buczinski Junior West Stanly DNS DNS DNS DNS DNS DNS NM   
Boys' Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
4 Mark Plymale Junior West Stokes 36' 5.58" 36' 1.16" 35' 4.32" 36' 10" 39' 9.36" 11.22m 5
5 Y'josue Mlo   Northwest Guilford 33' 7.26" 25' 8.88" 27' 6.33" 35' 9" 41' 1.35" 10.89m 4
7 Oseas Morales Lopez Sophomore North Stokes 29' 9.85" 33' 8.16" 29' 1.43" 35' 1" 29' 5.64" 10.69m 2
8 Josh Warstler Junior West Davidson 43' 6.04" 36' 1.63" 43' 1.83" 35' 1" 33' 8.16" 10.69m 1
9 Aidan Roistacher Sophomore Green Level 38' 5.76" 35' 8.48" 26' 8.32" 34' 8" 33' 3.36" 10.56m -
10 Mathew McCall Senior West Stanly 37' 2.60" 29' 5.22" 31' 9.64" 33' 10" 33' 10" 10.31m -
11 Jahnaul Ritzie Freshman Glenn 33' 0.93" 33' 4.86" 35' 0.51" 32' 9" 28' 9.84" 9.98m -
14 Gavin Townsend Freshman Davie County 26' 3.92" 30' 9.77" 34' 8.44" 29' 11" 32' 10.90" 9.11m -
16 Tristian Miller Freshman Glenn 35' 10" 23' 6.08" 32' 4.72" 28' 8" 30' 11.52" 8.73m -
17 Hunter Koontz Sophomore Central Davidson 28' 5.38" 20' 3.36" 30' 1.66" 28' 2" 32' 11.46" 8.58m -
17 Blake Spears Freshman Central Davidson 27' 7.24" 29' 10.28" 33' 9.60" 28' 2" 23' 1.16" 8.58m -
20 Ben Knotts Sophomore Ashe County 22' 6.56" 32' 11.20" 19' 6.08" 25' 4" 29' 7.68" 7.72m -
22 Ethan Pruitt Freshman Davie County 23' 4.12" 19' 10.40" 18' 1.54" 24' 10" 24' 10" 7.56m -
22 Trent Sink Senior West Davidson 21' 7.26" 18' 1.54" 25' 6.94" 24' 10" 26' 6.86" 7.56m -
Boys' Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Luke Gordy Senior Northwest Guilford 44' 7" 13.58m 10
2 Carter Miller Sophomore West Stanly 39' 7" 12.06m 8
3 Isaac Miller Senior Ashe County 39' 2" 11.93m 6
6 Zyon Black Freshman Parkland 35' 2" 10.71m 3
11 Aiden Emswiler Junior North Stokes 32' 9" 9.98m -
13 Tyler Glanousky Senior West Davidson 30' 0" 9.14m -
15 Kenneth Featherson Junior Harding 29' 10" 9.09m -
19 Shelton Davis Junior Parkland 27' 10" 8.48m -
20 Anthony VanEaton Senior Page 25' 4" 7.72m -
24 Reed Hemric Freshman North Stokes 23' 9" 7.23m -
25 Jacob Calhoun Freshman Ashe County 23' 1" 7.03m -
26 Harrison Eilbacher Sophomore Central Davidson 20' 10" 6.35m -
  Jacob Buczinski Junior West Stanly DNS NM