November 26, 2019
|
JDL Fast Track - Winston-Salem, NC
|
200m (Flat)
|
Timing: Big Kahuna Timing

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Sophia Ritter Senior Watauga 4:00.09 6:20.14 5:26.79 6:06.80 5:33.45 4:16.76 10
2 Abigail Hemric Senior North Stokes 4:05.17 7:13.24 7:06.52 3:55.09 5:35.84 4:38.75 8
3 Olivia McAnulty Junior Watauga 7:13.55 7:00.00 5:31.94 4:24.20 5:38.71 6:46.46 6
4 Lena Miller Senior Watauga 4:52.93 5:27.80 4:42.47 7:08.93 5:48.72 7:22.88 5
5 Sydney Partyka Junior Northwest Guilford 5:13.74 6:13.66 5:27.84 6:45.39 5:52.51 4:56.11 4
6 Rachel Overby Junior North Stokes 6:29.47 5:13.74 5:35.38 6:00.62 6:00.62 4:19.65 3
7 Laci Broom Junior West Davidson 7:34.09 4:27.99 7:52.70 6:08.48 6:12.20 7:52.70 2
8 Makalyn Morton Freshman West Stanly 7:27.74 7:20.09 5:48.24 5:48.24 6:22.68 7:08.61 1
9 Ella McGarrigan Freshman Page 4:50.12 4:30.78 6:46.17 6:07.48 6:26.82 5:17.20 -
10 Ashley Cox Sophomore Northwest Guilford 7:15.29 6:51.54 5:56.14 6:23.84 6:35.71 4:52.83 -
11 Nicole Bean Senior Page 7:08.23 4:37.56 6:36.51 6:08.76 6:36.51 5:29.11 -
12 Kaelynn Morrison Sophomore West Stanly 6:10.06 7:33.62 6:18.02 8:09.43 6:37.91 8:13.41 -
13 Lydia Stevens Sophomore North Stokes 5:26.26 8:23.48 8:35.56 7:15.01 6:42.78 5:58.48 -
14 Gracie Phillips Freshman Central Davidson 7:38.41 6:08.37 8:19.34 7:38.41 6:49.29 6:04.27 -
15 Sydney Lomax Freshman West Davidson 6:09.32 7:43.70 5:28.28 7:39.60 6:50.35 8:37.05 -
16 Sherry Billings Freshman Ashe County 5:30.45 7:02.47 6:58.28 6:12.27 6:58.28 8:17.76 -
17 Joni Jensen Sophomore Central Davidson 5:36.62 5:22.98 5:18.43 5:27.52 7:34.89 7:34.89 -
18 Julia Bassett Senior Ashe County 6:18.41 6:52.37 6:23.26 7:06.93 8:05.14 8:39.10 -
19 Heather Thomas Senior Ashe County 10:16.16 10:01.60 8:19.72 8:29.42 8:05.16 5:59.02 -
20 Riana Welch Freshman Central Davidson 8:09.02 10:19.08 6:24.97 10:39.89 8:40.23 8:29.83 -
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Sophia Ritter Senior Watauga 4:33.43 4:56.77 4:36.77 5:33.45 5:46.79 4:56.77 6:43.48 10
2 Abigail Hemric Senior North Stokes 5:55.99 6:32.94 5:15.69 5:35.84 5:45.92 5:05.62 4:08.53 8
3 Olivia McAnulty Junior Watauga 4:17.42 7:00.00 6:39.68 5:38.71 5:28.55 4:20.81 4:54.68 6
4 Lena Miller Senior Watauga 4:52.93 6:41.03 5:10.36 5:48.72 4:52.93 5:24.31 6:27.08 5
5 Sydney Partyka Junior Northwest Guilford 4:24.39 4:59.64 6:20.71 5:52.51 6:10.14 6:27.77 5:59.56 4
6 Rachel Overby Junior North Stokes 4:37.68 6:40.29 5:28.17 6:00.62 5:10.14 6:54.72 5:10.14 3
7 Laci Broom Junior West Davidson 7:19.20 5:20.10 7:48.98 6:12.20 7:37.81 5:08.93 7:15.48 2
9 Ella McGarrigan Freshman Page 4:50.12 5:59.75 8:22.87 6:26.82 7:01.64 8:22.87 7:09.37 -
11 Nicole Bean Senior Page 5:48.93 7:51.85 5:48.93 6:36.51 4:49.46 6:08.76 5:09.28 -
13 Lydia Stevens Sophomore North Stokes 6:02.51 5:26.26 7:02.92 6:42.78 6:14.59 6:30.70 4:45.98 -
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
8 Makalyn Morton Freshman West Stanly 6:22.68 6:18.86 7:27.74 1
10 Ashley Cox Sophomore Northwest Guilford 6:35.71 8:30.47 7:35.07 -
12 Kaelynn Morrison Sophomore West Stanly 6:37.91 8:09.43 7:21.68 -
14 Gracie Phillips Freshman Central Davidson 6:49.29 8:52.08 6:00.18 -
15 Sydney Lomax Freshman West Davidson 6:50.35 7:51.91 8:41.15 -
16 Sherry Billings Freshman Ashe County 6:58.28 8:26.12 5:59.72 -
17 Joni Jensen Sophomore Central Davidson 7:34.89 9:14.97 6:53.95 -
18 Julia Bassett Senior Ashe County 8:05.14 5:44.45 9:08.21 -
19 Heather Thomas Senior Ashe County 8:05.16 7:16.65 7:31.20 -
20 Riana Welch Freshman Central Davidson 8:40.23 7:43.01 9:16.65 -