November 26, 2019
|
JDL Fast Track - Winston-Salem, NC
|
200m (Flat)
|
Timing: Big Kahuna Timing

Girls' 500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Akala Garrett Freshman Harding 58.99 1:19.94 59.76 1:17.61 1:33.91 10
2 Tanniya Womack Senior Harding 1:24.12 1:37.58 1:02.25 1:24.12 1:24.12 8
3 Emma Brown Senior Watauga 1:05.55 1:18.48 1:27.11 1:26.24 1:34.87 6
4 Malaysia Smith Junior Lexington 1:46.26 1:21.26 1:45.37 1:29.29 1:40.01 5
5 Sierra Franco Senior Parkland 1:09.65 1:38.06 1:36.23 1:31.64 1:48.14 4
6 Jewell Jenkins Junior Page 1:46.03 1:46.03 1:51.76 1:35.52 1:25.02 3
7 Rathi Seenivasan Freshman Green Level 1:50.82 1:20.95 1:25.76 1:36.36 1:47.93 2
8 Nicole Diaz Senior Harding 1:20.95 1:36.37 1:16.14 1:36.37 1:31.56 1
9 McLaurin Hull Sophomore Page 1:37.32 2:03.60 1:51.92 1:37.32 1:14.94 -
10 Ana Keating Sophomore Northwest Guilford 1:31.83 1:23.04 1:16.20 1:37.69 1:58.21 -
11 Jessica Evans Freshman Green Level 1:23.09 1:36.94 1:51.77 1:38.91 1:19.13 -
12 Abby McClure Freshman Ashe County 1:36.11 1:51.96 1:48.99 1:39.08 1:21.25 -
13 Carly Barello Sophomore Green Level 1:43.59 1:38.61 1:28.65 1:39.60 1:33.63 -
14 Morgan Whitley Sophomore West Stanly 1:58.82 1:48.66 1:32.41 1:41.55 1:14.14 -
15 Olivia Steadman Junior Northwest Guilford 1:42.09 1:43.11 1:38.01 1:42.09 1:38.01 -
16 Taylor Lykke Junior West Stanly 1:30.93 1:12.54 2:04.64 1:42.16 1:45.23 -
17 Moriah Bollman Freshman Watauga 1:14.19 2:10.86 2:09.83 1:43.04 1:40.98 -
18 Lizbet Osornio Freshman Davie County 1:41.70 1:16.79 1:51.04 1:43.77 1:31.32 -
19 Jasmine Todd Freshman Glenn 2:11.08 2:14.20 1:33.63 1:44.03 1:36.75 -
20 Gabriela Ochoa-Caceres Freshman Parkland 1:18.06 2:17.93 2:07.24 1:46.92 1:30.89 -
21 Emma Bingman Freshman North Stokes 2:16.19 1:21.50 2:01.17 1:47.23 1:49.38 -
22 Annalise Chmil Freshman Page 1:35.73 1:30.29 1:38.99 1:48.78 1:19.41 -
23 Ariana Igharas Freshman Page 2:11.15 2:00.22 1:49.29 1:49.29 2:20.99 -
24 Makayla Edmond Junior Parkland 1:46.78 1:46.78 1:40.04 1:52.40 1:33.30 -
25 Maggie Veno Freshman Watauga 2:20.51 1:25.23 2:26.27 1:55.17 1:29.84 -
26 Loanny Gotay Freshman Glenn 1:45.02 1:35.14 1:41.31 2:03.55 2:12.20 -
27 Madyson Ribelin Freshman Central Davidson 1:48.61 1:34.22 1:48.61 2:10.85 1:57.77 -
  Alana Shaw Sophomore North Stokes DNS DNS DNS DNS DNS   
  Madeline Hays Freshman Watauga DNS DNS DNS DNS DNS   
  Irene Quinteros Freshman Davie County DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ruth Rodriguez Freshman Davie County DNS DNS DNS DNS DNS   
  DeeAnna Tritt Sophomore Davie County DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Akala Garrett Freshman Harding 1:23.82 1:37.02 1:17.61 1:24.60 1:32.36 10
2 Tanniya Womack Senior Harding 1:02.25 59.73 1:24.12 1:32.54 1:06.46 8
4 Malaysia Smith Junior Lexington 1:54.30 1:44.47 1:29.29 1:20.37 1:37.33 5
5 Sierra Franco Senior Parkland 1:14.23 1:34.39 1:31.64 1:26.15 1:51.80 4
6 Jewell Jenkins Junior Page 1:46.03 1:46.99 1:35.52 1:19.29 1:23.11 3
9 McLaurin Hull Sophomore Page 1:13.97 1:32.46 1:37.32 2:01.65 1:33.43 -
24 Makayla Edmond Junior Parkland 1:37.79 1:42.29 1:52.40 2:25.00 1:34.42 -
Girls' 500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
3 Emma Brown Senior Watauga 1:27.11 1:26.24 6
8 Nicole Diaz Senior Harding 1:44.08 1:36.37 1
13 Carly Barello Sophomore Green Level 2:00.52 1:39.60 -
17 Moriah Bollman Freshman Watauga 1:49.23 1:43.04 -
20 Gabriela Ochoa-Caceres Freshman Parkland 2:14.72 1:46.92 -
21 Emma Bingman Freshman North Stokes 2:04.39 1:47.23 -
22 Annalise Chmil Freshman Page 2:09.45 1:48.78 -
23 Ariana Igharas Freshman Page 2:17.71 1:49.29 -
  Alana Shaw Sophomore North Stokes DNS DNS   
Girls' 500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Ana Keating Sophomore Northwest Guilford 2:05.05 1:48.44 1:49.42 1:33.79 2:07.00 1:37.69 1:32.81 -
11 Jessica Evans Freshman Green Level 1:16.16 1:54.74 1:14.19 1:50.78 2:07.60 1:38.91 1:30.01 -
12 Abby McClure Freshman Ashe County 1:40.07 1:38.09 1:44.04 1:41.07 2:07.82 1:39.08 1:39.08 -
16 Taylor Lykke Junior West Stanly 1:37.06 2:02.60 1:30.93 1:12.54 1:33.99 1:42.16 1:15.60 -
18 Lizbet Osornio Freshman Davie County 1:31.32 1:50.00 2:06.60 2:10.75 1:52.08 1:43.77 1:27.17 -
26 Loanny Gotay Freshman Glenn 2:15.91 2:09.73 1:30.20 2:22.09 2:24.56 2:03.55 1:33.90 -
  Madeline Hays Freshman Watauga DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Rathi Seenivasan Freshman Green Level 1:36.36 2
14 Morgan Whitley Sophomore West Stanly 1:41.55 -
15 Olivia Steadman Junior Northwest Guilford 1:42.09 -
19 Jasmine Todd Freshman Glenn 1:44.03 -
25 Maggie Veno Freshman Watauga 1:55.17 -
27 Madyson Ribelin Freshman Central Davidson 2:10.85 -
  DeeAnna Tritt Sophomore Davie County DNS   
  Ruth Rodriguez Freshman Davie County DNS   
  Irene Quinteros Freshman Davie County DNS