November 26, 2019
|
JDL Fast Track - Winston-Salem, NC
|
200m (Flat)
|
Timing: Big Kahuna Timing

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Avery Cannon Senior Watauga 5:18.90 4:12.47 5:24.22 4:52.33 3:24.63 4:01.84 4:25.75 10
2 Caleb Coatney Senior Watauga 3:56.11 3:42.22 3:58.89 5:02.77 3:39.44 5:08.33 4:37.77 8
3 Ethan Turner   Watauga 3:57.72 5:18.83 5:24.42 4:34.08 4:22.89 3:18.57 4:39.67 6
4 Gavin Sweeney Sophomore Watauga 5:16.68 4:31.84 5:30.69 5:58.71 3:32.99 4:45.85 4:40.24 5
5 Ryan Holdstock Sophomore Green Level 4:04.36 5:19.11 5:33.48 5:01.86 3:52.86 3:49.99 4:47.48 4
6 Blake Semonco Senior Central Davidson 3:30.49 5:00.70 3:36.51 3:33.50 6:06.86 6:18.89 5:00.70 3
7 Zach Garmon Senior Central Davidson 5:16.43 3:40.00 4:16.16 5:10.40 3:36.98 6:25.74 5:01.36 2
8 Liam McWhorter Junior Northwest Guilford 6:35.09 3:58.31 5:38.65 3:45.77 6:38.23 6:10.00 5:13.56 1
9 Spencer Cathey Junior Watauga 5:49.90 6:34.03 4:40.55 5:15.22 5:15.22 5:37.29 5:15.22 -
10 Ethan Edwards Junior Central Davidson 6:49.82 5:53.07 5:27.85 4:31.11 6:08.83 5:27.85 5:15.24 -
11 Daniel Brattain Senior West Stanly 5:06.76 6:01.08 6:26.65 6:17.06 5:22.74 3:56.46 5:19.54 -
12 Josh Roten Junior Ashe County 6:46.47 5:48.86 6:43.27 4:41.65 4:19.24 6:33.67 5:20.05 -
13 Zander Festa Junior North Stokes 6:22.12 4:39.37 4:58.64 5:43.59 5:24.33 5:27.54 5:21.11 -
14 Conner Howell Sophomore Ashe County 5:05.49 5:50.50 4:20.47 4:10.82 4:55.84 6:29.09 5:21.56 -
15 Brandon Absher Senior Glenn 3:56.58 6:45.10 4:58.16 5:37.05 6:19.18 4:38.71 5:24.08 -
16 Nick Tuttle Senior Central Davidson 6:14.41 4:58.88 3:59.76 4:58.88 4:19.46 6:20.98 5:28.43 -
17 Blayne Morton Sophomore West Stanly 5:18.90 5:25.48 4:09.86 4:29.59 4:09.86 6:18.08 5:28.76 -
18 Christian Quintana Freshman Page 5:40.26 6:33.63 7:00.31 5:26.91 6:23.62 5:56.93 5:33.58 -
19 Seth Henry Junior West Stanly 6:10.39 4:36.96 7:13.79 6:57.10 6:23.74 6:27.07 5:33.68 -
20 Dylan Baldwin Freshman Ashe County 5:27.94 5:34.63 4:44.44 3:54.24 6:08.10 5:58.06 5:34.63 -
21 Aidan Bryan Junior Northwest Guilford 4:45.13 6:52.60 4:31.71 7:09.37 6:29.11 3:58.17 5:35.44 -
22 Trent Blevins Junior Ashe County 5:13.14 6:07.59 4:22.08 4:56.12 4:25.48 4:15.27 5:40.36 -
23 Kevin Carmona-Salinas Senior Page 5:57.71 5:33.86 6:04.52 4:52.98 6:48.81 4:22.32 5:40.67 -
24 Randy Avila Sophomore Glenn 4:17.02 4:30.73 6:23.82 4:27.30 6:06.68 6:06.68 5:42.69 -
25 Ricardo Albortante Junior West Davidson 5:47.59 4:21.55 4:49.08 7:17.06 7:20.50 6:22.00 5:44.14 -
26 Josh Goodwin Sophomore Northwest Guilford 5:09.96 5:27.57 6:13.36 7:06.19 4:45.30 5:55.75 5:52.22 -
27 Camden Misenheimer Sophomore West Stanly 5:32.95 6:47.33 5:15.24 4:22.11 4:07.94 6:26.08 5:54.20 -
28 Xavier Watkins Sophomore Page 5:32.29 6:29.46 4:56.56 5:03.71 5:10.86 6:08.02 5:57.30 -
29 Gavin Gallimore Sophomore Central Davidson 7:26.24 7:29.86 6:02.79 7:37.12 5:41.03 4:24.84 6:02.79 -
30 Brandon Marenco Freshman Ashe County 4:24.81 7:13.98 6:26.17 5:31.01 7:54.44 7:17.66 6:07.78 -
31 Justin Castro Freshman Harding 6:09.26 6:43.88 7:30.03 7:33.88 7:53.11 6:51.57 6:24.64 -
32 Luis Garza Freshman Page 4:29.64 4:52.75 6:48.31 7:49.94 8:16.90 4:45.04 6:25.19 -
33 Bretten Walser Freshman West Davidson 6:43.80 8:17.61 8:33.92 8:50.24 7:44.98 8:21.68 6:47.87 -
34 Moses Toledo Freshman Page 8:26.43 7:14.68 7:48.45 5:33.40 7:23.13 8:34.87 7:02.02 -
  Aldo Gonzalez Freshman Glenn DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Avery Cannon Senior Watauga 4:25.75 10
2 Caleb Coatney Senior Watauga 4:37.77 8
3 Ethan Turner   Watauga 4:39.67 6
4 Gavin Sweeney Sophomore Watauga 4:40.24 5
5 Ryan Holdstock Sophomore Green Level 4:47.48 4
9 Spencer Cathey Junior Watauga 5:15.22 -
10 Ethan Edwards Junior Central Davidson 5:15.24 -
11 Daniel Brattain Senior West Stanly 5:19.54 -
12 Josh Roten Junior Ashe County 5:20.05 -
13 Zander Festa Junior North Stokes 5:21.11 -
14 Conner Howell Sophomore Ashe County 5:21.56 -
15 Brandon Absher Senior Glenn 5:24.08 -
18 Christian Quintana Freshman Page 5:33.58 -
20 Dylan Baldwin Freshman Ashe County 5:34.63 -
23 Kevin Carmona-Salinas Senior Page 5:40.67 -
27 Camden Misenheimer Sophomore West Stanly 5:54.20 -
28 Xavier Watkins Sophomore Page 5:57.30 -
32 Luis Garza Freshman Page 6:25.19 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
6 Blake Semonco Senior Central Davidson 6:24.90 6:24.90 5:00.70 4:48.68 3
7 Zach Garmon Senior Central Davidson 4:10.13 5:43.55 5:01.36 6:16.70 2
8 Liam McWhorter Junior Northwest Guilford 5:35.51 4:51.61 5:13.56 6:28.82 1
16 Nick Tuttle Senior Central Davidson 5:35.00 6:14.41 5:28.43 5:48.14 -
17 Blayne Morton Sophomore West Stanly 6:27.94 5:51.78 5:28.76 5:45.20 -
19 Seth Henry Junior West Stanly 7:07.11 6:00.38 5:33.68 6:57.10 -
21 Aidan Bryan Junior Northwest Guilford 4:35.06 5:48.86 5:35.44 7:12.72 -
22 Trent Blevins Junior Ashe County 7:19.07 4:32.29 5:40.36 5:30.15 -
24 Randy Avila Sophomore Glenn 5:25.56 6:20.39 5:42.69 5:59.83 -
25 Ricardo Albortante Junior West Davidson 7:13.62 4:35.32 5:44.14 6:52.97 -
26 Josh Goodwin Sophomore Northwest Guilford 6:48.58 6:45.06 5:52.22 4:17.12 -
29 Gavin Gallimore Sophomore Central Davidson 7:04.47 6:06.42 6:02.79 6:46.33 -
30 Brandon Marenco Freshman Ashe County 5:05.26 5:05.26 6:07.78 4:28.48 -
31 Justin Castro Freshman Harding 6:36.18 7:14.65 6:24.64 7:10.80 -
33 Bretten Walser Freshman West Davidson 7:16.42 6:31.56 6:47.87 6:31.56 -
34 Moses Toledo Freshman Page 6:02.94 9:08.63 7:02.02 5:08.08 -
  Aldo Gonzalez Freshman Glenn DNS DNS DNS DNS