May 16, 2019
|
UW-La Crosse - La Crosse, WI

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Shane Streich Junior Unattached 1:50.05 2:12.06
2 Casey Roberts SR-4 Wartburg 1:51.47 2:16.00
3 Steven Potter FR-1 Wis.-Oshkosh 1:51.86 2:16.47
4 Nick Freitag SR-4 Wis.-Oshkosh 1:52.02 1:46.42
5 Brian Hansford JR-3 Wis.-La Crosse 1:52.67 1:54.93
6 Joey Cook-Gallardo JR-3 Carleton 1:53.29 1:58.96
7 Nico LaBracke JR-3 Wis.-Stevens Point 1:53.81 2:05.20
8 Evan Hatton SR-4 Bethel (Minn.) 1:53.92 2:26.96
9 Jesse Middendorf FR-1 Concordia-Moorhead 1:55.53 2:04.78
10 Kyle Gilberg SR-4 Luther 1:55.65 2:07.22
11 Justin Skinkis SR-4 Wis.-Oshkosh 1:56.07 2:26.25
12 Frosty Lorimer SO-2 Wartburg 1:56.18 2:29.88
13 Carl Kozlowski SO-2 St. Thomas (Minn.) 1:56.35 1:31.92
14 Adam Kasper SR-4 Wis.-River Falls 1:58.49 2:13.90
15 Mark Schulz SR-4 Wartburg 1:58.92 2:14.38
16 Jon Fuentes JR-3 Wartburg 2:00.00 2:26.40
17 Jonathan Hudson   Greater Milwaukee TC 2:02.36 1:29.33
18 Tyler Anderson Senior Unattached 2:02.59 2:14.85
19 Travis Wollenberg SR-4 Wis.-Stevens Point 2:04.06 2:13.99
  Andrew Gilles SR-4 Wis.-Stout DNF DNF
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Shane Streich Junior Unattached 1:30.24 1:50.05 2:06.56
2 Casey Roberts SR-4 Wartburg 1:23.61 1:51.47 1:31.41
3 Steven Potter FR-1 Wis.-Oshkosh 1:59.69 1:51.86 1:57.46
4 Nick Freitag SR-4 Wis.-Oshkosh 2:03.23 1:52.02 1:35.22
5 Brian Hansford JR-3 Wis.-La Crosse 1:51.55 1:52.67 1:23.38
8 Evan Hatton SR-4 Bethel (Minn.) 1:36.84 1:53.92 2:28.10
11 Justin Skinkis SR-4 Wis.-Oshkosh 1:32.86 1:56.07 1:34.02
13 Carl Kozlowski SO-2 St. Thomas (Minn.) 2:13.81 1:56.35 2:12.64
15 Mark Schulz SR-4 Wartburg 2:10.82 1:58.92 2:03.68
  Andrew Gilles SR-4 Wis.-Stout DNF DNF DNF
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 Joey Cook-Gallardo JR-3 Carleton 1:53.29 1:55.56 2:17.08
7 Nico LaBracke JR-3 Wis.-Stevens Point 1:53.81 1:29.91 1:51.54
9 Jesse Middendorf FR-1 Concordia-Moorhead 1:55.53 2:07.09 1:22.03
10 Kyle Gilberg SR-4 Luther 1:55.65 2:14.16 2:09.53
12 Frosty Lorimer SO-2 Wartburg 1:56.18 1:51.54 1:36.43
14 Adam Kasper SR-4 Wis.-River Falls 1:58.49 1:27.69 2:23.38
19 Travis Wollenberg SR-4 Wis.-Stevens Point 2:04.06 2:21.43 1:29.33
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
16 Jon Fuentes JR-3 Wartburg 1:26.40 2:00.00 1:36.00
17 Jonathan Hudson   Greater Milwaukee TC 2:39.07 2:02.36 2:31.73
18 Tyler Anderson Senior Unattached 2:24.66 2:02.59 1:36.85