May 3- 4, 2019
|
Howard Wood Field - Sioux Falls, SD

Women 800m Run 800 U/C

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Macy Heinz SO-2 South Dakota 2:10.32
2 Cailey Roth SR-4 Black Hills St. 2:12.48
3 Kali Ryan SO-2 Augustana (S.D.) 2:14.55
4 Haley Arens   Unattached 2:14.59
5 Rachel King SR-4 South Dakota St. 2:14.75
6 Taryn Ceglowski SO-2 Sioux Falls 2:15.00
7 Josie Herrmann SO-2 Concordia-Moorhead 2:16.54
8 Amber Schneider Freshman U of Manitoba 2:16.82
9 Hannah Kastigar SR-4 Northern State 2:17.26
10 Kendra Dykstra JR-3 South Dakota St. 2:17.91
11 Ruby Lindquist FR-1 Black Hills St. 2:19.13
12 Rachel Propst SR-4 South Dakota St. 2:19.23
13 Lauren Van Dyke FR-1 South Dakota St. 2:19.25
14 Isabel Fredrickson FR-1 Concordia-Moorhead 2:19.46
15 Erica Dykstra FR-1 Black Hills St. 2:20.56
16 Mayson Hudyma SO-2 Black Hills St. 2:21.15
17 Callin Naddy   Unattached 2:22.02
18 Sadie Thompson SO-2 Sioux Falls 2:22.17
19 Jessica Christoffer FR-1 South Dakota St. 2:22.35
20 Ellie Wilson JR-3 South Dakota 2:23.00
21 Tianna Wald SO-2 Sioux Falls 2:23.94
22 Jennifer Clark FR-1 Northern State 2:24.00
23 Abberly Smith SO-2 Northern State 2:24.54
24 Maria Streed FR-1 Sioux Falls 2:27.22
25 Mattisen Kelley SR-4 Sioux Falls 2:30.25
26 Keegan Day SR-4 Sioux Falls 2:31.60
27 Anne Kennedy FR-1 Augustana (S.D.) 2:33.12
28 Mallory Aughenbaugh SO-2 Dakota State 2:33.41
29 Morgan Parys FR-1 Augustana (S.D.) 2:34.29
30 Kaylynne Bechen FR-1 Buena Vista 2:37.04
31 Abbey Stadler FR-1 South Dakota St. 2:38.41
32 Hannah Ebert FR-1 Sioux Falls 2:39.93
Women 800m Run 800 U/C Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
22 Jennifer Clark FR-1 Northern State 2:24.00 1:42.24
24 Maria Streed FR-1 Sioux Falls 2:27.22 1:53.36
25 Mattisen Kelley SR-4 Sioux Falls 2:30.25 2:51.29
27 Anne Kennedy FR-1 Augustana (S.D.) 2:33.12 2:54.56
28 Mallory Aughenbaugh SO-2 Dakota State 2:33.41 2:42.62
29 Morgan Parys FR-1 Augustana (S.D.) 2:34.29 1:54.18
30 Kaylynne Bechen FR-1 Buena Vista 2:37.04 2:30.76
31 Abbey Stadler FR-1 South Dakota St. 2:38.41 2:33.66
32 Hannah Ebert FR-1 Sioux Falls 2:39.93 2:06.35
Women 800m Run 800 U/C Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Hannah Kastigar SR-4 Northern State 2:48.83 2:17.26 2:39.23 2:10.40 1:55.30
11 Ruby Lindquist FR-1 Black Hills St. 2:53.92 2:19.13 2:13.57 2:34.44 2:19.13
12 Rachel Propst SR-4 South Dakota St. 1:58.35 2:19.23 2:41.51 1:56.96 2:22.02
14 Isabel Fredrickson FR-1 Concordia-Moorhead 2:08.31 2:19.46 2:20.86 2:01.33 2:19.46
15 Erica Dykstra FR-1 Black Hills St. 2:41.65 2:20.56 2:41.65 1:52.45 1:49.64
16 Mayson Hudyma SO-2 Black Hills St. 1:57.16 2:21.15 2:42.33 2:09.86 2:52.21
18 Sadie Thompson SO-2 Sioux Falls 2:07.96 2:22.17 2:56.29 1:42.37 1:48.05
19 Jessica Christoffer FR-1 South Dakota St. 2:40.86 2:22.35 2:32.32 2:32.32 1:45.34
21 Tianna Wald SO-2 Sioux Falls 2:18.19 2:23.94 2:26.82 2:12.43 2:55.61
23 Abberly Smith SO-2 Northern State 2:14.43 2:24.54 2:50.56 2:57.79 3:07.91
26 Keegan Day SR-4 Sioux Falls 3:11.02 2:31.60 3:14.05 2:11.90 2:19.48
Women 800m Run 800 U/C Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Macy Heinz SO-2 South Dakota 2:10.32 2:42.90 1:42.96 1:36.44 1:31.23 1:48.17
2 Cailey Roth SR-4 Black Hills St. 2:12.48 1:48.64 2:11.16 2:05.86 2:35.01 2:11.16
3 Kali Ryan SO-2 Augustana (S.D.) 2:14.55 2:14.55 2:41.46 2:22.63 2:32.05 2:15.90
4 Haley Arens   Unattached 2:14.59 2:07.86 2:13.25 2:05.17 1:50.37 2:02.48
5 Rachel King SR-4 South Dakota St. 2:14.75 2:25.53 1:50.50 2:34.97 2:43.05 1:41.07
6 Taryn Ceglowski SO-2 Sioux Falls 2:15.00 1:45.30 2:09.60 1:45.30 2:39.30 1:37.20
7 Josie Herrmann SO-2 Concordia-Moorhead 2:16.54 2:17.91 2:30.20 2:31.56 2:17.91 2:23.37
8 Amber Schneider Freshman U of Manitoba 2:16.82 2:19.56 2:34.61 2:49.66 2:00.41 2:19.56
10 Kendra Dykstra JR-3 South Dakota St. 2:17.91 1:37.92 1:57.23 1:36.54 2:02.74 2:42.74
13 Lauren Van Dyke FR-1 South Dakota St. 2:19.25 2:02.54 1:41.66 2:49.89 2:29.00 2:56.85
17 Callin Naddy   Unattached 2:22.02 3:04.63 2:31.97 2:02.14 2:12.08 2:19.18
20 Ellie Wilson JR-3 South Dakota 2:23.00 2:51.60 1:54.40 2:44.45 2:04.41 1:41.53