May 3- 4, 2019
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Boys 4 x 400m Relay 1A Varsity

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Pahokee Robert Nero, Kenneth Bowles, Anquan Everett, Malichi Bent 2:42.34 2:24.08 3:22.92 3:39.16 4:07.57 10
2 First Academy (Orlando) Alexander Shields, Lake Ellis, Jaylan Robinson, Nathan Edwards 3:47.15 2:47.81 3:24.64 3:36.92 3:22.60 8
3 Oak Hall Zhai Smith, Kesean Brown, Austin Montini, Michael Holloway II 3:56.65 4:17.23 3:25.78 3:31.96 2:46.69 6
4 Windermere Prep Mohammad Khan, Mathews Peres, Christopher Fetters, Zavien Williams 4:18.14 2:36.95 3:26.51 4:26.40 2:30.76 5
5 St. John Neumann Ryan Kohlhagen, Andrew Mitchell, Daniel DeSantis, John Paul Raiger 3:33.88 3:52.57 3:27.65 3:56.72 2:52.35 4
6 Northside Christian Jordan Bolds, Jack Knox, Andrew Roberts, Adrian Harris 2:54.91 2:50.74 3:28.22 3:07.40 2:27.84 3
7 Indian Rocks Christian Javon Krampert, John Oleksak, Mateo Luna, Solomon Weller 4:08.38 3:28.72 3:28.72 4:18.82 2:49.07 2
8 Canterbury (FM) Bryson Royal, Konner Barrett, Patrick Horan, Tyler Muenscher 2:51.52 3:14.53 3:29.17 3:33.36 3:41.72 1
9 Jefferson County Jaquez Hughes, Jamichael Steen, Matthew Steen, Detrevian Nealy 3:41.73 2:47.35 3:29.18 3:14.54 4:25.66 -
10 Mount Dora Christian Isaiah Bryant, Rodney Bryant, Gabriel Alexander, Omari J Smith 3:31.76 4:09.50 3:29.66 4:01.11 3:31.76 -
11 St. Stephens Episcopal Noah Labelle, Jackson Dillingham, Matthew Kinkead, Amonde Hyppolite 4:01.21 2:41.50 3:29.74 4:22.18 2:41.50 -
12 Carrollwood Reidel Anthony, Carlos Quarles, Shelton Quarles, Jr, Nicholas Hallenbeck 2:43.61 3:06.68 3:29.75 2:33.12 3:50.73 -
13 Maclay Jordan Pichard, Brecht Heuchan, Zachary Lee, Robert Parker-Crawford 3:04.35 3:36.13 3:31.89 4:05.80 4:31.22 -
14 King's Academy Caleb Smith, Justin Haine, Christophe St Pierre, Jason Nelms 4:12.72 2:28.66 3:32.37 2:32.91 4:33.96 -
15 Calvary Christian (Clr) Jaden Celeste, Kellyn West, Kendrick Maynor, Gabriel Dials 4:10.09 3:08.10 3:33.75 4:01.54 2:42.45 -
16 Wildwood Oscene Mikell, Jaquan McCants, Todney Woolfolk, Jessie Strickland 4:08.60 4:32.18 3:34.31 3:19.31 3:36.46 -
17 Southwest Florida Christian Nathaniel Riley, Justin Losapio, Carson Wallace, Ryan Walrod 3:17.23 3:19.38 3:34.38 4:00.11 4:30.12 -
18 North Florida Christian Deangelo Mitchell, Deandrae McCray, David Keen, Tredarious Langston 2:40.11 4:15.31 3:36.36 4:10.98 2:33.62 -
19 Cardinal Mooney Benjamin Hall, Brandon Boynes, Lemeko Mayes, Connor Powers 3:32.41 2:46.89 3:36.74 4:22.26 3:10.74 -
20 Port St. Joe Rickey Forbes, Isaiah Wright, Octavyous Russ, Jataevion Reed 3:27.49 2:35.08 3:38.41 4:26.46 4:08.99 -
21 iMater Prep La'Pere Francis, Kenier Abdon, Jose Banks, Carlos Cuna 4:35.28 3:45.03 3:38.47 3:58.14 4:11.24 -
22 Florida Christian Jorge Pernas, Brandon Pottinger, Joshua Bartley, Eric Estape 4:03.40 3:30.21 3:41.27 4:01.19 3:32.42 -
23 Providence Dylan Nobles, L. Carter Chappell, Tyler Mouradian, Jack Boyd 4:48.41 2:36.50 3:43.57 4:37.23 3:21.22 -
  Champagnat Eathan Nozile, Michael Rahming, Chris Paxton, Darryl Richardson DQ DQ DQ DQ DQ -
Boys 4 x 400m Relay 1A Varsity Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Wildwood Mikell, McCants, Woolfolk, Strickland 3:34.31 3:15.03 3:32.17 4:34.32 4:08.60 -
20 Port St. Joe Forbes, Wright, Russ, Reed 3:38.41 3:36.23 2:56.92 3:36.23 3:18.76 -
21 iMater Prep Francis, Abdon, Banks, Cuna 3:38.47 4:17.80 2:43.86 3:40.66 3:10.07 -
22 Florida Christian Pernas, Pottinger, Bartley, Estape 3:41.27 3:58.98 4:34.38 3:28.00 2:41.53 -
23 Providence Nobles, Chappell, Mouradian, Boyd 3:43.57 4:37.23 4:37.23 4:50.65 2:36.50 -
  Champagnat Nozile, Rahming, Paxton, Richardson DQ DQ DQ DQ DQ -
Boys 4 x 400m Relay 1A Varsity Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME SC
1 Pahokee Nero, Bowles, Everett, Bent 3:22.92 10
10 Mount Dora Christian Bryant, Bryant, Alexander, Smith 3:29.66 -
12 Carrollwood Anthony, Quarles, Quarles, Jr, Hallenbeck 3:29.75 -
13 Maclay Pichard, Heuchan, Lee, Parker-Crawford 3:31.89 -
14 King's Academy Smith, Haine, St Pierre, Nelms 3:32.37 -
15 Calvary Christian (Clr) Celeste, West, Maynor, Dials 3:33.75 -
17 Southwest Florida Christian Riley, Losapio, Wallace, Walrod 3:34.38 -
18 North Florida Christian Mitchell, McCray, Keen, Langston 3:36.36 -
19 Cardinal Mooney Hall, Boynes, Mayes, Powers 3:36.74 -
Boys 4 x 400m Relay 1A Varsity Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
2 First Academy (Orlando) Shields, Ellis, Robinson, Edwards 3:24.64 4:15.80 8
3 Oak Hall Smith, Brown, Montini, Holloway II 3:25.78 3:38.13 6
4 Windermere Prep Khan, Peres, Fetters, Williams 3:26.51 2:49.34 5
5 St. John Neumann Kohlhagen, Mitchell, DeSantis, Raiger 3:27.65 3:48.42 4
6 Northside Christian Bolds, Knox, Roberts, Harris 3:28.22 3:40.72 3
7 Indian Rocks Christian Krampert, Oleksak, Luna, Weller 3:28.72 3:53.77 2
8 Canterbury (FM) Royal, Barrett, Horan, Muenscher 3:29.17 2:41.06 1
9 Jefferson County Hughes, Steen, Steen, Nealy 3:29.18 3:58.47 -
11 St. Stephens Episcopal Labelle, Dillingham, Kinkead, Hyppolite 3:29.74 3:06.67 -