May 3- 4, 2019
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Boys 100m Dash 2A Varsity Finals

W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Milledge Seneca SR Dunbar 12.14 8.55 8.34 10.55 8.97 9.60 10
2 Arian Smith JR Mulberry 12.88 11.28 9.37 10.64 13.84 12.56 8
3 Jarvis Jones JR Dunbar 12.44 12.76 13.08 10.72 10.94 13.30 6
4 Jaylan Sessions SR Palatka 10.91 9.29 9.08 10.80 11.67 11.02 5
5 Deqavious Charleston JR Gadsden County 8.02 13.32 10.83 10.83 10.08 9.53 4
6 Johnny Richardson JR Lake Wales 10.83 8.76 10.62 10.94 8.54 12.80 3
7 Jordan Younge-Humphrey SR Rockledge 7.92 11.10 13.96 10.99 9.02 9.57 2
8 Jyrhen Francis SR Anclote 9.18 12.83 9.18 11.06 10.73 8.08 1

Boys 100m Dash 2A Varsity Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Arian Smith JR Mulberry 10.69 7.81 9.41
2 Milledge Seneca SR Dunbar 10.85 12.16 13.89
3 Caleb Blake SR Bishop Moore 10.97 7.79 10.43
4 Jaylan Sessions SR Palatka 10.82 11.37 8.23
5 Deqavious Charleston JR Gadsden County 10.92 10.49 11.14
6 Jarvis Jones JR Dunbar 11.09 11.20 12.54
7 Jordan Younge-Humphrey SR Rockledge 11.15 8.70 9.59
8 Johnny Richardson JR Lake Wales 11.17 11.84 10.95
9 Jyrhen Francis SR Anclote 11.18 11.97 14.09
10 Trai Cooper SR Ridgeview 11.18 12.75 11.18
11 Paris Smith SR Lakewood 11.18 11.18 8.50
12 Roger Williams JR Lake Wales 11.20 8.63 11.88
13 Cartrell Strong SR Zephyrhills 11.25 14.52 9.90
14 Jarvis Barber SR North Marion 11.31 11.20 10.52
15 Isiah Guinyard SR Mulberry 11.33 9.97 10.09
16 Antonio Laidler SR Glades Central 11.33 9.63 8.39
17 Takori Thurston SO Monsignor Pace 11.34 13.84 11.23
18 Carlton Gantt SR Ribault 11.37 10.69 9.21
19 Henri Gainer SR Arnold 11.38 8.20 11.27
20 Tracy White JR Baker County 11.38 9.56 11.27
21 Damon Harris SR West Nassau 11.46 9.63 11.01
22 Caziah Holmes JR Cocoa 14.55 16.15 16.74
  Domictress Robinson SO Ribault FS FS FS
Boys 100m Dash 2A Varsity Preliminaries Heat 1
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Milledge Seneca SR Dunbar 10.85 9.44 13.02 11.07 12.81 8.79 11.51
8 Johnny Richardson JR Lake Wales 11.17 7.93 13.30 10.73 11.51 10.62 13.07
12 Roger Williams JR Lake Wales 11.20 7.84 12.21 8.96 13.67 12.66 14.00
13 Cartrell Strong SR Zephyrhills 11.25 11.70 8.89 8.67 14.18 10.13 13.95
16 Antonio Laidler SR Glades Central 11.33 10.54 10.09 10.77 14.39 12.35 13.15
19 Henri Gainer SR Arnold 11.38 12.29 9.22 11.27 12.98 13.77 12.64
21 Damon Harris SR West Nassau 11.46 9.52 14.10 9.52 10.20 8.71 14.44
22 Caziah Holmes JR Cocoa 14.55 17.32 12.66 11.21 14.55 18.34 16.45
Boys 100m Dash 2A Varsity Preliminaries Heat 2
W: -1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Arian Smith JR Mulberry 9.95 8.77 10.69 12.19 11.34
4 Jaylan Sessions SR Palatka 10.72 10.82 10.82 13.75 13.96
5 Deqavious Charleston JR Gadsden County 8.41 14.09 10.92 11.36 14.09
10 Trai Cooper SR Ridgeview 14.43 7.83 11.18 10.29 8.39
14 Jarvis Barber SR North Marion 12.45 14.14 11.31 9.84 9.17
15 Isiah Guinyard SR Mulberry 12.13 8.61 11.33 14.28 12.35
17 Takori Thurston SO Monsignor Pace 11.23 12.36 11.34 12.14 10.78
  Domictress Robinson SO Ribault FS FS FS FS FS
Boys 100m Dash 2A Varsity Preliminaries Heat 3
W: -0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Caleb Blake SR Bishop Moore 10.97
6 Jarvis Jones JR Dunbar 11.09
7 Jordan Younge-Humphrey SR Rockledge 11.15
9 Jyrhen Francis SR Anclote 11.18
11 Paris Smith SR Lakewood 11.18
18 Carlton Gantt SR Ribault 11.37
20 Tracy White JR Baker County 11.38