May 3- 4, 2019
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Boys 4 x 800m Relay 4A Varsity

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME SC
1 Oviedo Mamush Galloway, Samuel Austin, Kayamo Galloway, Angel Vicioso 7:45.95 7:27.32 10
2 Miami Columbus Nicolas Aixala, Kevin Kergean, Malcolm Brown, Sebastien Cantave 7:54.71 8:46.93 8
3 Flagler Palm Coast Shawn Gordon, Darrell Thomas, John Dahlberg, Jacob Miley 7:56.09 10:09.40 6
4 Sarasota Noah Oconnor, Adrien Zambaux, Alan Galicia-Romero, Benjamin Hartvigsen 7:58.79 10:12.86 5
5 Piper Lonnell Johnson, Ethan Hanna, Sukeil Foucha, Humberto Ramirez 7:59.39 8:04.19 4
6 Apopka Jackson Davis, Jevon Clarke, Aaron Bracy, Rudy Gatling 8:00.17 10:09.82 3
7 Miami Southridge Jason Davis, Keegan Simms, Shain McDonald, Vernon Quinn 8:00.36 9:55.65 2
8 Lake Brantley Redwimy Noel, Trent Shackelford, Cole Parnell, Joab Francois 8:01.41 7:03.64 1
9 Fleming Island Jared Ashe, Trystan Ayers, Jacob Ashe, Landon Opp 8:03.06 7:09.93 -
10 Windermere Liam Pirie, Carter Rowe, Onix Ortiz, Noah Ellenback 8:03.35 10:23.53 -
11 West Orange Christian Pierre-Paul, Nicholas Miller, Rajay Preddie, Colton Berquist 8:04.53 9:51.13 -
12 Wharton Josue Reyes, Jared Hammill, Anthony Stephens, Nehemiah Rivers 8:04.64 7:54.95 -
13 Seminole Ridge Matron Thornton, Nicolas Pieroni, Matthew Zimmerman, Kyle Hare 8:05.31 8:29.58 -
14 Fort Lauderdale Forest Adams, Alphonso Richie-Ball, Michael Fiore, Jempsky Joseph 8:06.45 6:34.03 -
15 George Steinbrenner Blake Walker, Lincoln Frey, Will Merritt, Paul Foreman 8:07.94 9:26.01 -
16 South Dade Musa Rigaba, William DeJesus, Marcus Brown, Godswill Agim 8:08.35 6:30.68 -
17 Newsome Daniel Barron, Hunter McAdams, Joshua Bernard, Dominic Acosta 8:11.00 9:00.10 -
18 Martin County Ryan Ziskinder, Travis Arnold, Adam Ziskinder, William Buntin 8:11.39 6:52.77 -
19 Lake Nona Jesus Clemente, Manuel Ramos, Kenneth Williams, Aiden Arnold 8:11.88 5:54.16 -
20 George Jenkins Brady Zimmerman, Gavin Bendross, Johnnie Salter, Thomas Townley 8:12.44 10:00.78 -
21 Spanish River Greg Kovacs, Alec Kwon, Will Noonan, Ethan Bar-Nur 8:14.03 10:07.66 -
22 Buchholz Bailey Tucker, Nathan Bailes, Luke Alexander, Kiran Jaishankar 8:15.05 7:05.75 -
23 North Port Ayvel Khoroshenko, Alvaro Amaya, Ruben Rodriguez, Joseph Smith 8:15.63 8:55.28 -
24 Wellington Rodolph Adonis, Christian Previlma, Charles Richardson, Tyler Asuncion 8:20.35 8:30.36 -
Boys 4 x 800m Relay 4A Varsity Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME SC
7 Miami Southridge Davis, Simms, McDonald, Quinn 8:00.36 2
10 Windermere Pirie, Rowe, Ortiz, Ellenback 8:03.35 -
13 Seminole Ridge Thornton, Pieroni, Zimmerman, Hare 8:05.31 -
14 Fort Lauderdale Adams, Richie-Ball, Fiore, Joseph 8:06.45 -
16 South Dade Rigaba, DeJesus, Brown, Agim 8:08.35 -
17 Newsome Barron, McAdams, Bernard, Acosta 8:11.00 -
18 Martin County Ziskinder, Arnold, Ziskinder, Buntin 8:11.39 -
19 Lake Nona Clemente, Ramos, Williams, Arnold 8:11.88 -
20 George Jenkins Zimmerman, Bendross, Salter, Townley 8:12.44 -
21 Spanish River Kovacs, Kwon, Noonan, Bar-Nur 8:14.03 -
23 North Port Khoroshenko, Amaya, Rodriguez, Smith 8:15.63 -
24 Wellington Adonis, Previlma, Richardson, Asuncion 8:20.35 -
Boys 4 x 800m Relay 4A Varsity Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 Oviedo Galloway, Austin, Galloway, Vicioso 5:44.81 7:45.95 6:31.40 9:23.80 10
2 Miami Columbus Aixala, Kergean, Brown, Cantave 9:10.67 7:54.71 6:57.75 8:18.45 8
3 Flagler Palm Coast Gordon, Thomas, Dahlberg, Miley 8:10.38 7:56.09 9:45.59 8:00.85 6
4 Sarasota Oconnor, Zambaux, Galicia-Romero, Hartvigsen 9:10.61 7:58.79 9:20.19 6:42.19 5
5 Piper Johnson, Hanna, Foucha, Ramirez 7:21.04 7:59.39 7:25.84 8:18.57 4
6 Apopka Davis, Clarke, Bracy, Gatling 8:28.98 8:00.17 5:40.92 7:12.16 3
8 Lake Brantley Noel, Shackelford, Parnell, Francois 7:32.53 8:01.41 7:46.97 9:13.63 1
9 Fleming Island Ashe, Ayers, Ashe, Opp 6:40.94 8:03.06 6:36.11 7:43.74 -
11 West Orange Pierre-Paul, Miller, Preddie, Berquist 9:46.29 8:04.53 7:50.00 9:36.59 -
12 Wharton Reyes, Hammill, Stephens, Rivers 7:21.03 8:04.64 5:44.10 7:11.33 -
15 George Steinbrenner Walker, Frey, Merritt, Foreman 6:59.63 8:07.94 9:01.62 10:24.57 -
22 Buchholz Tucker, Bailes, Alexander, Jaishankar 7:00.80 8:15.05 10:23.77 6:45.95 -