May 3- 4, 2019
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Girls 100m Hurdles 2A Varsity Finals

W: -2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Ashantae Harvey JR Hallandale 10.74 14.12 12.15 10
2 Lucheyona Weaver SO Dunbar 16.97 14.50 15.95 8
3 Corliss Holland SR Raines 17.50 14.58 14.44 6
4 Daishon Spann SR Cocoa 10.92 14.75 13.28 5
5 Alicia Coleman JR Suncoast 15.24 15.09 10.72 4
6 Ashanti Harvey JR Hallandale 16.97 15.15 15.31 3
7 Jakell Williams SR Rickards 18.44 15.24 11.74 2
8 Trinity Adams SO Dunbar 12.08 15.28 12.99 1
9 Auzjay Jones SR Bishop Kenny 13.87 15.41 13.10 -

Girls 100m Hurdles 2A Varsity Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME WIND
1 Lucheyona Weaver SO Dunbar 18.78 14.16 10.26 14.44 0.1
2 Ashantae Harvey JR Hallandale 12.61 12.61 13.35 14.83 -0.8
3 Daishon Spann SR Cocoa 18.08 10.70 14.91 15.06 -1.4
4 Ashanti Harvey JR Hallandale 10.56 13.27 15.69 15.08 0.1
5 Corliss Holland SR Raines 11.84 16.69 18.51 15.17 -1.4
6 Trinity Adams SO Dunbar 19.47 14.95 19.93 15.57 0.1
7 Jakell Williams SR Rickards 12.75 20.45 19.51 15.73 -1.4
8 Auzjay Jones SR Bishop Kenny 14.11 17.44 18.23 15.85 0.1
9 Alicia Coleman JR Suncoast 16.44 11.81 17.08 15.96 -0.8
10 Malayshia White-Stewart SO Taylor County 18.91 18.27 20.03 16.02 0.1
11 Nageline Rodriguez SO Calvary Christian (FtL) 13.21 17.55 18.84 16.10 0.1
12 Jazmyn Wajd FR Tampa Catholic 12.68 13.65 19.18 16.25 -1.4
13 Mia Lewis FR Cocoa 19.59 12.35 21.07 16.46 -1.4
14 Eden Sorensen SR Lake Highland Prep 18.18 17.84 18.52 16.99 -1.4
15 Tallulah Nouss JR Berkeley Prep 11.91 12.25 19.06 17.01 -0.8
16 Sherrie Difrank SO Weeki Wachee 15.52 17.91 14.84 17.05 0.1
17 Blair Howard JR South Walton 16.92 19.51 19.51 17.26 -0.8
18 Raija Motley SO Dunbar 15.41 21.30 21.30 17.31 -1.4
19 Parmelie Andris SO Lely 16.22 21.80 14.48 17.44 -0.8
20 Sydney Richason-Bugg JR Villages 21.75 15.61 12.46 17.54 -1.4
21 Brookette Bryant FR Villages 17.72 21.37 22.65 18.26 -0.8
22 Lajada Denson SO Miami Edison 17.31 21.07 21.26 18.81 0.1
  Shadine Henry SR Lakewood DNF DNF DNF DNF -
Girls 100m Hurdles 2A Varsity Preliminaries Heat 1
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Lucheyona Weaver SO Dunbar 14.44 17.19 15.17 16.03
4 Ashanti Harvey JR Hallandale 15.08 16.29 18.70 16.14
6 Trinity Adams SO Dunbar 15.57 13.24 15.73 16.51
8 Auzjay Jones SR Bishop Kenny 15.85 15.06 15.70 19.18
10 Malayshia White-Stewart SO Taylor County 16.02 19.23 17.79 11.22
11 Nageline Rodriguez SO Calvary Christian (FtL) 16.10 19.32 13.37 18.68
16 Sherrie Difrank SO Weeki Wachee 17.05 16.20 20.81 22.17
22 Lajada Denson SO Miami Edison 18.81 19.94 16.37 24.08
Girls 100m Hurdles 2A Varsity Preliminaries Heat 2
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Daishon Spann SR Cocoa 15.06
5 Corliss Holland SR Raines 15.17
7 Jakell Williams SR Rickards 15.73
12 Jazmyn Wajd FR Tampa Catholic 16.25
13 Mia Lewis FR Cocoa 16.46
14 Eden Sorensen SR Lake Highland Prep 16.99
18 Raija Motley SO Dunbar 17.31
20 Sydney Richason-Bugg JR Villages 17.54
Girls 100m Hurdles 2A Varsity Preliminaries Heat 3
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Ashantae Harvey JR Hallandale 18.99 15.13 11.42 14.83 11.42 17.65 13.35
9 Alicia Coleman JR Suncoast 16.92 18.20 20.75 15.96 15.49 16.60 16.76
15 Tallulah Nouss JR Berkeley Prep 17.69 19.91 12.42 17.01 18.89 17.18 14.97
17 Blair Howard JR South Walton 18.47 20.37 16.57 17.26 21.75 21.75 13.47
19 Parmelie Andris SO Lely 13.26 22.15 17.79 17.44 14.83 13.08 19.36
21 Brookette Bryant FR Villages 19.36 19.36 17.90 18.26 22.83 19.72 13.33
  Shadine Henry SR Lakewood DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF