May 3- 4, 2019
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Boys 4 x 800m Relay 3A Varsity

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Vanguard (Ocala) Lewis Benitez-Chaparr, Jordan Travieso, Gio Rodriguez, Alex Kay 9:08.27 7:48.60 8:16.72 6:43.00 7:11.12 10
2 Dillard Renand Jean, Rushane Miller, Trayvon Smith, Lovensky Demelien 9:48.86 7:54.88 7:16.89 9:39.36 6:10.41 8
3 Creekside Nicholas Marescot, Jesse Benavides, Matthew Ortiz, Owen Taylor 8:15.03 7:55.99 10:18.79 7:22.67 6:49.36 6
4 Lincoln Byron Jackson, Rajauhn Sancho, Khary Wright, Charles Hruda 7:20.44 7:58.73 8:03.52 7:34.80 10:22.35 5
5 Niceville Maxwell Franklin, Mattias Hird, Thomas Eggers, Todd Wendel 9:44.93 7:59.45 5:59.59 6:04.39 6:47.54 4
6 Belen Jesuit Prep Aiden Villasuso, Sebastian Castillo, Michael Sanchez, Sebastian Roa 7:50.59 8:00.19 7:55.39 8:09.80 6:57.77 3
7 Ed White Nigel Brown, Adrian Alexander, Allen Alexander III, Mike Francois 8:25.44 8:01.37 6:49.17 7:08.42 6:10.66 2
8 Bartram Trail Chase Ruskin, Ralph Jacob Kauzlarich, Drew Keener, Jalani White 7:08.98 8:02.00 8:45.38 7:28.26 10:12.14 1
9 Barron Collier Juan Cosme, Jose Cosme, Tristan Bashaw, Walker Brunner 8:29.35 8:05.09 6:42.63 8:19.65 8:34.20 -
10 Sunlake Edward Scheid, Cade Whitfield, Ludcheel Colas, Dominic Burleson 7:12.45 8:05.90 8:49.64 9:43.08 9:57.66 -
11 Lehigh Anderson Felix, Willie McCray, Aljarius Kelly, Carlos Garcia 5:45.18 8:06.16 6:43.52 8:54.78 8:54.78 -
12 Miami Norland Dukenson Phyanord, Zamari Graham, Devon Dwyer, Kamari Kendrick 6:54.68 8:07.85 8:32.25 7:19.07 6:59.56 -
13 Ida Baker Jacob Fritz, Brendan Faulkner, Franklin Caceras, Ryan Ringer 9:33.49 8:10.16 9:33.49 10:02.90 8:19.97 -
14 Hillsborough Darius Rainey, Cantia Rahming, Angel Mendoza-Bayron, Daniel Driskell 9:24.38 8:10.76 6:22.80 7:56.04 8:15.67 -
15 Mitchell Jacob Hindman, Johannes Van Ooyen, Paul Surkov, Jacob Unger 10:15.94 8:12.75 7:38.26 9:26.67 8:17.68 -
16 Miami Northwestern Victer Thompson, Winston Quinn, Amari Stringer, Devin Clark 7:09.66 8:13.86 7:24.48 9:52.64 7:49.17 -
17 Dwyer Christian Ruocco, Nicholas Pamphile, Connor Nagle, Giuliano Gencarelli 8:33.75 8:13.99 10:22.43 10:27.37 10:17.49 -
18 Tate Kerry Avant, Samuel Shinnick, Erik Leal, Brandon Knieja 7:45.81 8:15.54 10:04.56 6:41.39 9:15.01 -
19 Gulf Breeze Gary Quilligan, Caleb Passmore, Finn Youberg, Connor Creel 9:31.12 8:16.62 7:31.93 10:30.71 9:01.32 -
20 Viera Shawn Coleman II, Devon Giles, Michael Shenbaum, Coby Karl 10:18.44 8:22.79 8:22.79 6:07.04 8:47.93 -
21 Stanton Chris Russell, Gavin Hazlett, John Wright Stanly, Matthew Kirkland 7:27.10 8:28.06 8:58.55 10:50.32 6:41.37 -
22 Lecanto Sean Murray, Vance Ruiz, Brandon Rydzewski, James Phillips 8:38.88 8:28.70 9:55.18 10:40.97 10:20.62 -
23 St. Augustine James Hayes, Benjamin Koppman, Joshua Hett, Bela Schein 8:11.58 8:32.06 7:05.01 6:18.93 6:13.81 -
  Northeast (SP) Alexander Quillan, Reginald Randolph, Jordan Foreman, Mathew Maier DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys 4 x 800m Relay 3A Varsity Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
8 Bartram Trail Ruskin, Kauzlarich, Keener, White 8:02.00 10:16.96 6:11.14 1
9 Barron Collier Cosme, Cosme, Bashaw, Brunner 8:05.09 7:02.03 7:35.99 -
10 Sunlake Scheid, Whitfield, Colas, Burleson 8:05.90 5:40.13 10:17.10 -
12 Miami Norland Phyanord, Graham, Dwyer, Kendrick 8:07.85 10:14.70 10:09.82 -
13 Ida Baker Fritz, Faulkner, Caceras, Ringer 8:10.16 7:21.15 9:33.49 -
14 Hillsborough Rainey, Rahming, Mendoza-Bayron, Driskell 8:10.76 7:26.60 7:11.87 -
15 Mitchell Hindman, Van Ooyen, Surkov, Unger 8:12.75 8:37.39 6:24.35 -
17 Dwyer Ruocco, Pamphile, Nagle, Gencarelli 8:13.99 6:20.38 6:50.02 -
18 Tate Avant, Shinnick, Leal, Knieja 8:15.54 6:16.61 7:01.21 -
20 Viera Coleman II, Giles, Shenbaum, Karl 8:22.79 6:37.21 8:17.77 -
22 Lecanto Murray, Ruiz, Rydzewski, Phillips 8:28.70 10:56.23 10:35.88 -
23 St. Augustine Hayes, Koppman, Hett, Schein 8:32.06 8:52.55 10:50.32 -
Boys 4 x 800m Relay 3A Varsity Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Vanguard (Ocala) Benitez-Chaparr, Travieso, Rodriguez, Kay 8:21.41 7:48.60 9:59.81 7:48.60 5:28.02 10
2 Dillard Jean, Miller, Smith, Demelien 8:47.12 9:25.11 8:23.38 7:54.88 9:58.35 8
3 Creekside Marescot, Benavides, Ortiz, Taylor 9:21.67 5:52.24 9:31.19 7:55.99 8:05.51 6
4 Lincoln Jackson, Sancho, Wright, Hruda 9:20.12 9:58.42 7:39.58 7:58.73 7:53.95 5
5 Niceville Franklin, Hird, Eggers, Wendel 6:42.74 10:13.70 6:52.33 7:59.45 7:06.71 4
6 Belen Jesuit Prep Villasuso, Castillo, Sanchez, Roa 8:38.61 8:14.60 7:21.78 8:00.19 7:07.37 3
7 Ed White Brown, Alexander, Alexander III, Francois 5:41.78 5:56.22 7:32.49 8:01.37 9:23.21 2
11 Lehigh Felix, McCray, Kelly, Garcia 10:02.84 9:19.09 8:01.30 8:06.16 9:28.81 -
16 Miami Northwestern Thompson, Quinn, Stringer, Clark 9:18.07 6:00.52 8:28.68 8:13.86 9:57.57 -
19 Gulf Breeze Quilligan, Passmore, Youberg, Creel 7:02.13 6:22.40 5:57.57 8:16.62 7:22.00 -
21 Stanton Russell, Hazlett, Stanly, Kirkland 9:23.95 9:59.51 6:41.37 8:28.06 8:38.23 -
  Northeast (SP) Quillan, Randolph, Foreman, Maier DNF DNF DNF DNF DNF -