May 3- 4, 2019
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Boys 400m Dash 2A Varsity Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Trayvon Williams SR Palatka 35.70 34.28 53.32 47.60 1:00.46 10
2 Monte Parker SR American Heritage 51.78 37.40 50.82 47.94 1:00.89 8
3 Weston Baptiste SO Montverde Academy 55.24 53.78 56.21 48.45 1:01.54 6
4 Torrie Cox SO Chaminade-Madonna 44.31 50.15 58.92 48.69 43.34 5
5 Arion Youmans SR Bayshore 42.91 57.54 54.13 48.76 1:01.93 4
6 Dametrion Mallett JR Lake Wales 47.19 43.71 48.18 49.67 1:04.58 3
7 Damien Simmonds SR Dunbar 52.68 56.65 1:02.61 49.69 51.18 2
8 Darion Lopez SO Pensacola Catholic 1:02.70 1:01.70 59.19 50.16 55.18 1
9 Donovan Breckenridge SR Titusville 43.01 57.18 57.18 50.60 1:04.27 -

Boys 400m Dash 2A Varsity Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Trayvon Williams SR Palatka 47.78 33.45
2 Weston Baptiste SO Montverde Academy 47.92 58.95
3 Monte Parker SR American Heritage 48.22 42.44
4 Torrie Cox SO Chaminade-Madonna 48.47 41.69
5 Arion Youmans SR Bayshore 48.62 54.94
6 Damien Simmonds SR Dunbar 49.42 1:04.25
7 Dametrion Mallett JR Lake Wales 49.44 47.47
8 Donovan Breckenridge SR Titusville 49.50 43.07
9 Darion Lopez SO Pensacola Catholic 49.51 1:03.38
10 Robert Pedroza JR Key West 49.62 1:00.04
11 Daniil Shakhov SR NSU University School 49.63 48.15
12 Jordan Greenwood JR Rickards 49.90 1:02.38
13 Roger Motley III SO Dunbar 50.37 42.82
14 Errol Bennett-Woon SR Monsignor Pace 50.52 55.07
15 Isaiah Jones SR Cocoa 50.53 1:05.69
16 Alexis Evina JR Middleton 50.62 51.64
17 Kaseem Ibraheem-Washington FR Rickards 50.76 48.23
18 Fernado Suarez SR Westside 50.77 43.16
19 Emman Uel Shuler JR Lake Wales 51.10 1:04.39
20 Maximus Campbell JR Atlantic (PO) 51.19 38.91
21 Jalil Jackson SR Westside 52.10 39.08
22 Martin Odum FR Union County 52.39 52.92
23 Justin Fabela SO Hernando 54.31 55.40
Boys 400m Dash 2A Varsity Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Monte Parker SR American Heritage 48.22
7 Dametrion Mallett JR Lake Wales 49.44
8 Donovan Breckenridge SR Titusville 49.50
9 Darion Lopez SO Pensacola Catholic 49.51
10 Robert Pedroza JR Key West 49.62
20 Maximus Campbell JR Atlantic (PO) 51.19
23 Justin Fabela SO Hernando 54.31
Boys 400m Dash 2A Varsity Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Weston Baptiste SO Montverde Academy 51.76 52.24 55.59 57.51 38.82 47.92
5 Arion Youmans SR Bayshore 54.94 38.90 58.35 57.86 37.44 48.62
11 Daniil Shakhov SR NSU University School 1:00.06 1:03.53 48.15 1:01.05 1:00.06 49.63
12 Jordan Greenwood JR Rickards 58.39 53.90 48.41 56.89 1:00.88 49.90
15 Isaiah Jones SR Cocoa 39.92 40.93 49.02 49.52 47.00 50.53
16 Alexis Evina JR Middleton 59.23 43.03 57.71 1:03.79 54.67 50.62
18 Fernado Suarez SR Westside 47.73 59.40 1:04.48 1:00.42 51.79 50.77
21 Jalil Jackson SR Westside 45.33 1:02.00 37.00 48.98 48.46 52.10
Boys 400m Dash 2A Varsity Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Trayvon Williams SR Palatka 47.78
4 Torrie Cox SO Chaminade-Madonna 48.47
6 Damien Simmonds SR Dunbar 49.42
13 Roger Motley III SO Dunbar 50.37
14 Errol Bennett-Woon SR Monsignor Pace 50.52
17 Kaseem Ibraheem-Washington FR Rickards 50.76
19 Emman Uel Shuler JR Lake Wales 51.10
22 Martin Odum FR Union County 52.39