May 3- 4, 2019
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Girls 100m Dash 2A Varsity Finals

W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Sherri-Ann Norton SO American Heritage 11.94 9.44 10
2 Destiny Charles SR Cocoa 12.02 10.58 8
3 Teera Stewart JR Dunbar 12.03 12.64 6
4 Myrka Cadet SO American Heritage 12.20 10.86 5
5 Bernadette Laflauer FR Hallandale 12.21 12.82 4
6 Anquinterriana Smith SR Rockledge 12.29 10.82 3
7 A'Kyrah O'Banner JR Godby 12.31 9.61 2
8 Jaela Hollie SR Jones 12.35 9.27 1
9 Leiya Green JR Raines 12.38 9.29 -

Girls 100m Dash 2A Varsity Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Bernadette Laflauer FR Hallandale 12.18 12.91 12.67 11.58
2 Sherri-Ann Norton SO American Heritage 12.18 9.63 14.38 13.28
3 Teera Stewart JR Dunbar 12.24 8.94 13.22 8.57
4 Destiny Charles SR Cocoa 12.24 15.30 13.84 12.61
5 Myrka Cadet SO American Heritage 12.30 9.11 14.52 12.06
6 A'Kyrah O'Banner JR Godby 12.36 12.36 15.33 8.66
7 Leiya Green JR Raines 12.38 8.67 14.36 12.38
8 Jaela Hollie SR Jones 12.48 12.86 11.61 14.11
9 Anquinterriana Smith SR Rockledge 12.48 15.73 14.86 13.11
10 Sarianna Miranda-Rosado SR Pompano Beach 12.49 14.62 11.74 10.12
11 Ke'Aria Henderson SO North Marion 12.50 11.63 14.50 13.25
12 Janiyah Townsend JR Jones 12.51 15.02 13.14 11.64
13 Jacquell Lewis JR Florida High 12.54 10.04 12.04 12.92
14 Denise White SR Bay 12.54 12.79 14.42 9.16
15 Kilani Harvey SR Jones 12.60 14.12 15.25 12.86
16 Azaria White SO Jones 12.67 11.15 16.22 14.57
17 Analise Lewis JR Bishop Verot 12.82 11.16 14.88 10.64
18 Naveyh Frost SO Godby 12.88 11.98 10.31 10.82
19 Lauryn Tate JR Tampa Catholic 12.95 13.60 10.62 9.46
20 Tykira Glasco FR Rockledge 12.96 16.59 11.54 15.04
21 Miracle Thompson SR Hardee 13.03 10.17 16.55 14.34
22 Aleaha Richardson SR DeSoto County 13.15 11.31 15.78 12.63
Girls 100m Dash 2A Varsity Preliminaries Heat 1
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Teera Stewart JR Dunbar 14.20 14.69 12.24 9.43
9 Anquinterriana Smith SR Rockledge 9.24 9.74 12.48 13.23
12 Janiyah Townsend JR Jones 12.51 8.89 12.51 11.01
17 Analise Lewis JR Bishop Verot 13.85 9.49 12.82 12.95
18 Naveyh Frost SO Godby 15.72 16.75 12.88 10.31
19 Lauryn Tate JR Tampa Catholic 11.14 13.73 12.95 11.66
22 Aleaha Richardson SR DeSoto County 10.00 16.31 13.15 11.71
Girls 100m Dash 2A Varsity Preliminaries Heat 2
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Sherri-Ann Norton SO American Heritage 14.01 12.18 9.99
4 Destiny Charles SR Cocoa 13.22 12.24 15.92
7 Leiya Green JR Raines 12.38 12.38 12.76
10 Sarianna Miranda-Rosado SR Pompano Beach 14.37 12.49 14.87
13 Jacquell Lewis JR Florida High 9.79 12.54 12.92
20 Tykira Glasco FR Rockledge 16.07 12.96 16.20
21 Miracle Thompson SR Hardee 12.90 13.03 9.91
Girls 100m Dash 2A Varsity Preliminaries Heat 3
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Bernadette Laflauer FR Hallandale 10.84 12.18 14.99
5 Myrka Cadet SO American Heritage 14.89 12.30 15.99
6 A'Kyrah O'Banner JR Godby 11.87 12.36 12.73
8 Jaela Hollie SR Jones 13.61 12.48 11.36
11 Ke'Aria Henderson SO North Marion 15.88 12.50 15.13
14 Denise White SR Bay 10.79 12.54 12.17
15 Kilani Harvey SR Jones 10.21 12.60 11.47
16 Azaria White SO Jones 9.13 12.67 15.08