May 3- 4, 2019
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Boys 100m Dash 1A Varsity Finals

W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Kesean Brown SO Oak Hall 10.85 8.70 9.46 10.74 10
2 Suresh Black SR First Academy (Orlando) 7.89 8.64 12.96 10.80 8
3 Jalen Chance SR Bishop Snyder 13.51 13.94 8.39 10.89 6
4 Malichi Bent SO Pahokee 9.09 10.41 11.28 10.95 5
5 Lino Odenat SR Holy Trinity 9.60 14.23 12.91 11.03 4
6 Tyler Cashe SO Lake Mary Prep 12.35 8.01 11.79 11.12 3
7 Lake Ellis JR First Academy (Orlando) 9.25 9.81 13.15 11.14 2
8 Kaiir Elam SR Benjamin School 11.64 12.20 10.86 11.19 1

Boys 100m Dash 1A Varsity Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Kesean Brown SO Oak Hall 11.02 10.14
2 Jalen Chance SR Bishop Snyder 11.03 12.47
3 Psaveon Reaves SR Admiral Farragut 11.07 12.29
4 Suresh Black SR First Academy (Orlando) 11.08 8.31
5 Malichi Bent SO Pahokee 11.19 10.86
6 Lake Ellis JR First Academy (Orlando) 11.21 13.23
7 Lino Odenat SR Holy Trinity 11.29 12.76
8 Tyler Cashe SO Lake Mary Prep 11.32 13.70
9 Kaiir Elam SR Benjamin School 11.32 14.72
10 Jalen Carr SR Orlando Christian Prep 11.33 12.24
11 Jeremiah Gibson FR Hamilton County 11.42 14.74
12 Jacob Panzarella FR First Baptist (Naples) 11.42 13.14
13 Oscene Mikell SO Wildwood 11.47 8.26
14 Donovan Lassiter JR Westminster Academy 11.50 13.00
15 Juan-Carlos Acevedo SR Westminster Christian 11.51 8.29
16 Detrevian Nealy JR Jefferson County 11.52 9.80
17 Jaquan McCants SR Wildwood 11.54 12.01
18 Thomas Casey SR First Baptist (Naples) 11.63 14.77
19 Courtavious Garrett SR Sneads 11.65 11.54
20 Nosaj Mitchell JR Bishop Snyder 11.85 12.09
21 Donovan Jones SO Champagnat 12.19 11.95
  Lamel Thomas SR Westminster Academy DNF DNF
Boys 100m Dash 1A Varsity Preliminaries Heat 1
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Kesean Brown SO Oak Hall 11.58 11.02 12.57
5 Malichi Bent SO Pahokee 8.84 11.19 10.97
7 Lino Odenat SR Holy Trinity 14.57 11.29 13.55
9 Kaiir Elam SR Benjamin School 13.14 11.32 10.42
13 Oscene Mikell SO Wildwood 12.39 11.47 12.51
14 Donovan Lassiter JR Westminster Academy 11.85 11.50 9.09
17 Jaquan McCants SR Wildwood 14.20 11.54 10.97
21 Donovan Jones SO Champagnat 9.63 12.19 14.63
Boys 100m Dash 1A Varsity Preliminaries Heat 2
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Psaveon Reaves SR Admiral Farragut 14.28 7.75 11.07
6 Lake Ellis JR First Academy (Orlando) 10.88 13.01 11.21
8 Tyler Cashe SO Lake Mary Prep 13.70 10.19 11.32
10 Jalen Carr SR Orlando Christian Prep 11.90 13.37 11.33
11 Jeremiah Gibson FR Hamilton County 14.74 13.37 11.42
19 Courtavious Garrett SR Sneads 9.56 8.97 11.65
  Lamel Thomas SR Westminster Academy DNF DNF DNF
Boys 100m Dash 1A Varsity Preliminaries Heat 3
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Jalen Chance SR Bishop Snyder 11.03 8.83
4 Suresh Black SR First Academy (Orlando) 11.08 8.20
12 Jacob Panzarella FR First Baptist (Naples) 11.42 9.48
15 Juan-Carlos Acevedo SR Westminster Christian 11.51 12.43
16 Detrevian Nealy JR Jefferson County 11.52 10.60
18 Thomas Casey SR First Baptist (Naples) 11.63 11.63
20 Nosaj Mitchell JR Bishop Snyder 11.85 11.85