May 3- 4, 2019
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Girls 4 x 800m Relay 2A Varsity

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Pine Crest Amanda Schwartz, Gretchen Montgomery, Sierra Stocker, Tsion Yared 9:18.46 9:57.56 10:58.99 7:43.53 10:19.89 7:15.60 10
2 Berkeley Prep Ally Aves, Sydney Avery, Catelin Lipham, Carsyn Martz 9:29.85 7:30.19 8:10.08 7:18.79 10:32.54 8:15.77 8
3 South Walton Patasha Bryan, Blair Howard, Heidi Scali, Madison Peele 9:33.33 9:10.40 11:22.27 8:24.53 7:44.40 7:27.20 6
4 Trinity Prep Alaina Pisello, Lucy Albright, Taitem Turbyfill, Audrey McAnally 9:34.15 8:19.51 8:08.03 9:39.90 7:04.88 10:14.34 5
5 Rockledge Margaret Ward, Magnolia Lake, Abigail Lake, Kamari Dawn 9:41.40 10:45.36 8:37.45 8:25.82 7:56.75 7:45.12 4
6 Ransom Everglades Brooke Scott, Nicole Tacher, Claire Irigoyen, Madison Munroe 9:51.11 8:57.91 8:10.63 12:18.89 8:57.91 12:48.45 3
7 Montverde Academy Brianna Hiers, Kendyl Cardwell, Karah White, Lily Henne 9:52.68 7:54.15 8:41.56 8:11.93 10:10.46 9:52.68 2
8 Tavares Chablis Shreffler, Adriana Montalvo, Mackenzie Mulligan, Savannah Schwab 9:54.52 7:37.78 7:37.78 7:55.62 10:24.25 12:35.04 1
9 Bolles Abigail Witt, Maxine Montoya, Elizabeth Csikai, Layne Rivera 9:57.73 11:09.46 11:27.39 8:22.10 9:21.87 8:40.03 -
10 Calvary Christian (FtL) Johanna Velez, Hana Garey, Jasmine Hincapie, Samantha Kavanagh 10:02.26 12:14.76 8:19.88 7:19.65 9:20.11 11:02.49 -
11 Lake Highland Prep Kheli Phillips, Juliet Small, Anya Mascarenhas, Alexandra Cisneros 10:05.23 10:05.23 7:09.72 10:41.55 10:41.55 12:24.44 -
12 Bishop Kenny Amber Canavan, Catharine Evans, Mary Schmidt, Julia Fletcher 10:08.67 12:16.49 9:07.81 10:14.76 9:13.89 9:19.98 -
13 Gulliver Prep Nina Starvaggi, Kyra Gardner, Natalie Varela, Anne Bannon 10:08.86 12:22.81 8:37.54 7:18.38 10:08.86 12:22.81 -
14 Satellite Julia Lavrador, Lana Rukab, Marie Groppel, Caroline Meyers 10:10.36 12:36.85 9:58.16 12:24.64 7:56.08 12:24.64 -
15 Florida High India Sander-Nazario, Niya Coleman, Auryn West, Olivia Dean 10:10.68 9:09.62 7:38.01 11:05.65 10:16.79 11:36.18 -
16 Episcopal Tanner Thompson, Caroline Smith, Nia Atcherson, Harper McEvoy 10:11.08 7:32.20 10:47.75 7:50.54 9:28.31 8:39.42 -
17 Lincoln Park Lahela Cornett, Taylor Melnicoff, Sara Aube, Christen McCann 10:14.77 11:34.69 13:13.06 10:27.07 11:10.10 9:56.33 -
18 Bishop Verot Lauren Mills, Mackenzie Thomas, Jessica Bedoya, Hailey Albrecht 10:16.05 12:00.78 13:14.71 10:28.38 11:29.98 13:14.71 -
19 Raines Selket Reid, Tenisha Noisette, Ayanni Taylor, Jakkia Sams 10:24.01 9:40.33 7:16.81 13:24.98 7:16.81 9:21.61 -
20 West Florida Skylar Grant, Mallory Mott, Araceli Portugal, Maria Areola 10:27.07 12:45.03 11:42.32 9:30.64 8:40.47 12:01.13 -
21 Lely Alexandra Ditheridge, Sarah Nemeth, Ellie Poling, Maria De Clercq 10:31.85 13:09.82 9:03.40 11:03.45 11:47.68 10:25.54 -
22 McKeel Hope Marchelletta, Megan Miller, Alayna Mann, Emma Nales-Torchio 10:47.30 12:50.29 13:55.02 11:26.14 8:18.43 7:52.53 -
23 Holy Names Christiana Till, Greta Dieck, Alexa Fredericks, Megan Hughes 11:09.28 11:42.75 9:35.58 10:55.90 12:09.52 14:09.99 -
Girls 4 x 800m Relay 2A Varsity Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
9 Bolles Witt, Montoya, Csikai, Rivera 8:51.98 10:03.71 9:57.73 -
12 Bishop Kenny Canavan, Evans, Schmidt, Fletcher 8:49.55 12:59.10 10:08.67 -
13 Gulliver Prep Starvaggi, Gardner, Varela, Bannon 10:21.04 7:36.65 10:08.86 -
16 Episcopal Thompson, Smith, Atcherson, McEvoy 8:08.87 12:31.63 10:11.08 -
17 Lincoln Park Cornett, Melnicoff, Aube, McCann 8:11.82 10:02.48 10:14.77 -
18 Bishop Verot Mills, Thomas, Bedoya, Albrecht 11:36.14 7:29.72 10:16.05 -
19 Raines Reid, Noisette, Taylor, Sams 8:37.93 9:59.05 10:24.01 -
20 West Florida Grant, Mott, Portugal, Areola 12:57.57 8:40.47 10:27.07 -
21 Lely Ditheridge, Nemeth, Poling, De Clercq 12:12.95 7:41.25 10:31.85 -
22 McKeel Marchelletta, Miller, Mann, Nales-Torchio 10:34.36 11:19.67 10:47.30 -
23 Holy Names Till, Dieck, Fredericks, Hughes 8:55.43 9:55.66 11:09.28 -
Girls 4 x 800m Relay 2A Varsity Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Pine Crest Schwartz, Montgomery, Stocker, Yared 8:00.28 10:42.23 11:54.83 9:18.46 6:42.10 10
2 Berkeley Prep Aves, Avery, Lipham, Martz 9:29.85 7:01.69 8:49.96 9:29.85 10:38.24 8
3 South Walton Bryan, Howard, Scali, Peele 10:59.33 10:07.73 10:24.93 9:33.33 9:16.13 6
4 Trinity Prep Pisello, Albright, Turbyfill, McAnally 8:25.26 12:09.17 10:14.34 9:34.15 8:25.26 5
5 Rockledge Ward, Lake, Lake, Dawn 9:58.85 8:31.64 12:35.82 9:41.40 12:35.82 4
6 Ransom Everglades Scott, Tacher, Irigoyen, Munroe 7:46.98 12:18.89 12:07.07 9:51.11 10:26.58 3
7 Montverde Academy Hiers, Cardwell, White, Henne 8:11.93 12:14.93 8:06.00 9:52.68 8:59.34 2
8 Tavares Shreffler, Montalvo, Mulligan, Schwab 10:18.30 11:59.37 7:49.67 9:54.52 10:42.09 1
10 Calvary Christian (FtL) Velez, Garey, Hincapie, Kavanagh 10:14.31 9:08.06 10:50.44 10:02.26 11:50.67 -
11 Lake Highland Prep Phillips, Small, Mascarenhas, Cisneros 10:29.44 8:22.34 7:33.93 10:05.23 8:22.34 -
14 Satellite Lavrador, Rukab, Groppel, Meyers 8:02.19 12:49.06 11:41.92 10:10.36 11:05.30 -
15 Florida High Sander-Nazario, Coleman, West, Dean 7:13.59 7:31.91 8:57.40 10:10.68 13:01.67 -