May 3- 4, 2019
|
Hamline - St. Paul, MN

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Megan Linder   Unattached 53.26 1:07.53 54.90 47.22 1:11.37 1:04.24 43.92
2 Delia Labatt JR-3 Bethel (Minn.) 52.17 1:02.26 56.09 1:00.02 39.83 42.07 45.44
3 AddieKay Johnson SR-4 Bethel (Minn.) 42.52 56.31 57.46 43.10 1:13.55 56.31 1:06.08
4 Gabriella Czech FR-1 Viterbo 51.33 54.24 58.32 47.83 1:08.24 1:02.99 47.83
5 Katie Heilman SO-2 North Dakota State 1:09.26 1:10.43 58.69 45.78 44.61 1:01.63 1:07.50
6 Lauren Magnuson JR-3 Concordia-St. Paul 52.09 42.62 59.19 51.50 1:02.15 1:16.95 1:02.15
7 Grace McGuire FR-1 St. Thomas (Minn.) 56.55 1:09.64 59.52 45.24 45.83 1:15.59 58.33
8 Sydney Klausler FR-1 Saint Mary's (Minn.) 49.51 1:14.26 1:00.37 1:06.41 48.30 56.75 1:10.03
9 Natalie Peller SO-2 Minnesota-Duluth 55.71 1:12.84 1:01.21 59.38 56.32 1:02.44 52.64
10 Maddy Kunshier SR-4 Concordia-St. Paul 51.05 52.28 1:01.50 1:15.65 49.20 1:07.65 1:15.03
11 Jena Hauch SO-2 St. Olaf 54.39 59.95 1:01.80 1:06.75 54.39 56.86 44.50
12 Chanel Anderson-Manning FR-1 Hamline 52.11 58.31 1:02.03 47.77 53.97 58.31 1:15.06
13 Tyana Loiselle JR-3 Macalester 1:09.27 1:03.03 1:02.40 1:14.26 1:14.26 1:08.02 1:19.25
14 Taniya Bible JR-3 Concordia-St. Paul 1:11.99 1:18.36 1:03.70 1:10.71 57.33 1:19.63 1:22.18
15 Madison Davis FR-1 Viterbo 1:11.43 54.21 1:03.77 1:09.51 45.28 52.93 1:02.50
16 Dacoda Speidel FR-1 St. Benedict 55.63 1:20.57 1:03.94 1:11.62 1:11.62 1:06.50 1:12.26
17 Carolyn Carpenter SO-2 St. Olaf 51.58 1:13.50 1:04.47 1:07.70 52.22 55.45 47.71
18 Lauren Conradi FR-1 Bethel (Minn.) 1:09.83 1:06.59 1:04.65 1:07.24 1:17.58 1:10.47 49.14
19 Hannah Rogers FR-1 Bethel (Minn.) 53.88 57.77 1:04.91 1:12.70 46.74 49.34 55.83
20 Lydia Hatton SR-4 Bethel (Minn.) 53.99 1:02.44 1:05.04 1:14.15 49.43 1:06.34 58.54
21 Maria Brown FR-1 Concordia-St. Paul 1:16.07 53.77 1:05.57 1:22.62 1:23.93 1:14.10 54.43
22 Emma Ristau   Minnesota Running Club 1:13.75 56.48 1:06.44 1:18.40 1:25.05 1:19.73 49.17
23 Lucia Ranallo FR-1 St. Olaf 1:06.05 1:27.16 1:08.09 1:06.05 1:19.67 1:00.60 1:13.54
24 Taylor Parr-Davis SR-4 Concordia-St. Paul 1:26.71 1:08.27 1:08.27 1:28.07 1:06.91 1:09.64 1:23.29
25 Betsy Murray   Mass Velocity Track Club 1:18.71 56.42 1:09.65 1:08.96 1:06.17 1:22.89 1:10.35
26 Delaney Butler FR-1 Concordia-St. Paul 1:25.44 1:31.09 1:10.61 56.49 1:18.38 1:07.08 1:23.32
27 Susan Loyd   Mass Velocity Track Club 1:11.85 1:16.53 1:18.09 1:40.74 1:36.84 1:08.72 1:11.85
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Megan Linder   Unattached 48.87 1:01.49 54.90
2 Delia Labatt JR-3 Bethel (Minn.) 54.41 1:07.31 56.09
3 AddieKay Johnson SR-4 Bethel (Minn.) 1:11.25 1:05.51 57.46
4 Gabriella Czech FR-1 Viterbo 58.91 50.74 58.32
5 Katie Heilman SO-2 North Dakota State 54.00 1:15.13 58.69
6 Lauren Magnuson JR-3 Concordia-St. Paul 56.23 56.83 59.19
7 Grace McGuire FR-1 St. Thomas (Minn.) 1:14.40 1:06.07 59.52
8 Sydney Klausler FR-1 Saint Mary's (Minn.) 1:00.98 44.68 1:00.37
10 Maddy Kunshier SR-4 Concordia-St. Paul 1:15.65 53.51 1:01.50
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Natalie Peller SO-2 Minnesota-Duluth 1:18.96 1:11.01 1:01.21 1:03.66 1:04.89
11 Jena Hauch SO-2 St. Olaf 50.06 51.30 1:01.80 1:00.57 54.39
12 Chanel Anderson-Manning FR-1 Hamline 44.67 49.63 1:02.03 50.87 1:18.16
13 Tyana Loiselle JR-3 Macalester 1:06.15 1:18.00 1:02.40 1:12.39 53.67
14 Taniya Bible JR-3 Concordia-St. Paul 1:14.53 1:15.81 1:03.70 1:13.90 49.05
15 Madison Davis FR-1 Viterbo 1:20.35 1:20.35 1:03.77 50.38 1:15.89
16 Dacoda Speidel FR-1 St. Benedict 1:05.86 54.99 1:03.94 1:04.58 49.24
18 Lauren Conradi FR-1 Bethel (Minn.) 48.49 54.31 1:04.65 1:05.30 51.72
20 Lydia Hatton SR-4 Bethel (Minn.) 57.89 50.08 1:05.04 1:23.26 58.54
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
17 Carolyn Carpenter SO-2 St. Olaf 1:09.63 52.87 1:10.92 1:04.47 49.65
19 Hannah Rogers FR-1 Bethel (Minn.) 53.88 1:10.76 1:13.35 1:04.91 48.69
21 Maria Brown FR-1 Concordia-St. Paul 58.36 52.46 53.12 1:05.57 45.90
22 Emma Ristau   Minnesota Running Club 1:01.13 1:19.07 1:19.07 1:06.44 55.81
23 Lucia Ranallo FR-1 St. Olaf 1:23.75 1:04.69 1:14.90 1:08.09 1:05.37
24 Taylor Parr-Davis SR-4 Concordia-St. Paul 1:19.88 1:19.20 1:13.74 1:08.27 53.25
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
25 Betsy Murray   Mass Velocity Track Club 1:09.65
26 Delaney Butler FR-1 Concordia-St. Paul 1:10.61
27 Susan Loyd   Mass Velocity Track Club 1:18.09