May 10-11, 2019
|
Minnesota-Duluth - Duluth, MN

Women's 200 Meters Finals

W: 2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Danielle Kohlwey SR-4 Minnesota-Duluth 24.31 10
2 Grace Hartman SO-2 Minnesota State 24.34 8
3 Michaela Pryor FR-1 Winona State 24.64 6
4 Emelia Burris SO-2 St. Cloud State 24.77 5
5 Brittany Schyvinck SR-4 Winona State 24.78 4
6 Abbey Zastrow SO-2 U-Mary 25.00 3
7 Rose Gaye FR-1 Minnesota State 25.02 2
8 Emma Baynes SO-2 St. Cloud State 25.13 1

Women's 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Danielle Kohlwey SR-4 Minnesota-Duluth 24.33 2.4
2 Michaela Pryor FR-1 Winona State 24.54 1.1
3 Brittany Schyvinck SR-4 Winona State 24.56 2.1
4 Grace Hartman SO-2 Minnesota State 24.48 2.4
5 Rose Gaye FR-1 Minnesota State 24.56 2.1
6 Emelia Burris SO-2 St. Cloud State 24.59 1.1
7 Emma Baynes SO-2 St. Cloud State 24.57 2.4
8 Abbey Zastrow SO-2 U-Mary 24.69 1.1
9 Selin Dikmen SO-2 Augustana (S.D.) 24.81 2.1
10 Jada Barker JR-3 Bemidji State 24.86 2.1
11 Callie DeWitt SO-2 Augustana (S.D.) 24.96 2.4
12 Toni Canfall SO-2 Concordia-St. Paul 25.00 1.1
13 Brooklyn Schyvinck FR-1 Winona State 25.03 2.1
14 Maddy Pietz FR-1 Winona State 25.08 1.1
15 Allie Stalboerger SR-4 Minnesota-Duluth 25.30 1.1
16 Beatrice Kjelland FR-1 Bemidji State 25.32 2.1
17 Mackenzie Woodard SO-2 Minnesota State 25.35 2.4
18 Johnna Patterson JR-3 Winona State 25.55 2.4
19 Madison Barnes JR-3 Northern State 25.64 1.1
20 Enyo Edeh FR-1 Minnesota State 26.14 1.1
21 Karlona Gregory SR-4 Minnesota State 27.17 2.4
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Michaela Pryor FR-1 Winona State 24.54
6 Emelia Burris SO-2 St. Cloud State 24.59
8 Abbey Zastrow SO-2 U-Mary 24.69
12 Toni Canfall SO-2 Concordia-St. Paul 25.00
14 Maddy Pietz FR-1 Winona State 25.08
15 Allie Stalboerger SR-4 Minnesota-Duluth 25.30
19 Madison Barnes JR-3 Northern State 25.64
20 Enyo Edeh FR-1 Minnesota State 26.14
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Brittany Schyvinck SR-4 Winona State 24.56
5 Rose Gaye FR-1 Minnesota State 24.56
9 Selin Dikmen SO-2 Augustana (S.D.) 24.81
10 Jada Barker JR-3 Bemidji State 24.86
13 Brooklyn Schyvinck FR-1 Winona State 25.03
16 Beatrice Kjelland FR-1 Bemidji State 25.32
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Danielle Kohlwey SR-4 Minnesota-Duluth 24.33
4 Grace Hartman SO-2 Minnesota State 24.48
7 Emma Baynes SO-2 St. Cloud State 24.57
11 Callie DeWitt SO-2 Augustana (S.D.) 24.96
17 Mackenzie Woodard SO-2 Minnesota State 25.35
18 Johnna Patterson JR-3 Winona State 25.55
21 Karlona Gregory SR-4 Minnesota State 27.17