May 4, 2019
|
Pinkerton - Derry, NH

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jeremiah Payeur Freshman Dover 5:45.67 4:38.76 5:59.60 5:51.24 3:20.71 3:43.01 4:10.89 6
2 Rohan Rai Sophomore Windham 5:50.68 4:40.54 3:33.21 4:48.96 3:24.80 3:21.99 3:36.02 5
3 Owen Stocker Sophomore Sanborn Regional 4:17.12 4:42.55 5:53.19 4:42.55 5:53.19 5:02.33 5:10.81 4
4 Cole Flenniken Sophomore Windham 5:39.85 4:50.47 5:42.76 6:03.09 5:07.90 6:00.19 6:11.81 3
5 Donovan DiMaria Sophomore Dover 4:15.02 5:00.02 5:42.03 5:09.02 4:12.02 5:36.03 6:03.03 2
6 Matthew Fairhurst Freshman Timberlane 5:40.17 5:03.72 5:40.17 4:57.65 4:15.13 6:01.43 3:47.79 1
7 Gavin Cieplik Sophomore Exeter 4:04.79 5:09.85 3:46.19 4:54.36 3:55.49 5:03.66 6:36.61 -
8 Zachary Egan Freshman Spaulding 3:40.01 5:09.87 6:02.55 6:14.95 5:47.06 6:27.34 5:59.45 -
9 Justin Discua Sophomore Manchester Memorial 3:45.08 5:21.54 6:12.99 3:57.94 5:40.84 6:38.71 5:05.47 -
10 Dominic Ciccotelli Sophomore Dover 6:29.10 5:21.57 4:17.26 4:39.77 6:09.81 6:13.03 4:52.63 -
11 Noah Cavallo Freshman Sanborn Regional 6:41.89 5:24.10 7:01.33 5:30.59 4:48.45 6:22.44 5:50.03 -
12 Ken Zou Freshman Winnacunnet 4:15.30 5:35.91 6:36.38 4:35.45 4:38.81 5:09.04 4:32.09 -
13 McGregor Platte Freshman Manchester Memorial 5:39.05 5:42.47 5:59.60 6:03.02 5:11.65 6:40.69 5:35.62 -
14 Brendan Lynch Sophomore Manchester Memorial 5:54.40 5:47.45 6:15.25 5:05.76 6:50.00 4:58.81 7:10.84 -
15 Daniel Daschbach-Eaton Freshman Exeter 5:33.77 5:55.07 7:13.19 6:44.78 7:23.84 7:41.60 6:30.58 -
16 James Wells Sophomore Sanborn Regional 4:21.11 5:57.68 7:30.68 6:51.34 6:58.49 6:51.34 6:58.49 -
  Griffin O'Keefe Freshman Winnacunnet NT NT NT NT NT NT NT   
  Jasper Pimentel Freshman Winnacunnet NT NT NT NT NT NT NT   
  Ben Webber Freshman Exeter NT NT NT NT NT NT NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Justin Discua Sophomore Manchester Memorial 5:31.19 5:21.54 5:34.41 6:35.50 5:08.68 -
10 Dominic Ciccotelli Sophomore Dover 5:44.08 5:21.57 6:03.38 5:56.95 5:34.44 -
12 Ken Zou Freshman Winnacunnet 5:09.04 5:35.91 5:45.99 5:52.71 7:09.97 -
13 McGregor Platte Freshman Manchester Memorial 4:06.58 5:42.47 7:04.67 5:39.05 5:59.60 -
14 Brendan Lynch Sophomore Manchester Memorial 7:24.74 5:47.45 5:50.93 5:02.29 5:30.08 -
15 Daniel Daschbach-Eaton Freshman Exeter 6:51.89 5:55.07 5:16.02 7:16.74 5:01.81 -
16 James Wells Sophomore Sanborn Regional 5:43.38 5:57.68 4:28.26 7:16.37 5:54.11 -
  Griffin O'Keefe Freshman Winnacunnet NT NT NT NT NT   
  Jasper Pimentel Freshman Winnacunnet NT NT NT NT NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Jeremiah Payeur Freshman Dover 4:38.76 5:45.67 6
2 Rohan Rai Sophomore Windham 4:40.54 3:27.60 5
3 Owen Stocker Sophomore Sanborn Regional 4:42.55 4:56.68 4
4 Cole Flenniken Sophomore Windham 4:50.47 5:31.14 3
5 Donovan DiMaria Sophomore Dover 5:00.02 6:21.03 2
6 Matthew Fairhurst Freshman Timberlane 5:03.72 6:01.43 1
7 Gavin Cieplik Sophomore Exeter 5:09.85 6:42.81 -
8 Zachary Egan Freshman Spaulding 5:09.87 6:21.14 -
11 Noah Cavallo Freshman Sanborn Regional 5:24.10 5:24.10 -
  Ben Webber Freshman Exeter NT NT