April 26, 2019
|
UW-Whitewater - Whitewater, WI

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Melissa Pelkey SR-4 Beloit 2:19.82
2 Melissa Srnka JR-3 Wis.-Oshkosh 2:22.80
3 Yaneli Guajardo SO-2 Lake Forest 2:25.29
4 Marie Mayer SO-2 Judson 2:25.47
5 Patricia Bray SR-4 MSOE 2:28.43
6 Breanna Vandenplas JR-3 Wis.-Oshkosh 2:29.35
7 Becca Heller JR-3 Wisconsin Lutheran 2:29.44
8 Hannah Weide SR-4 Wisconsin Lutheran 2:31.40
9 Grace Kusik JR-3 MSOE 2:34.19
10 Lauren Oleniczak JR-3 Wis.-Whitewater 2:36.94
11 Tyra Wooster JR-3 Carthage 2:37.35
12 Rachel Ruona JR-3 MSOE 2:37.38
13 Hannah Secor FR-1 Concordia (Wis.) 2:40.25
14 Madi Shafer SR-4 Wis.-Platteville 2:42.42
15 Indi Conover SR-4 Carthage 2:46.47
16 Samantha Brooker SR-4 MSOE 2:47.09
17 Laysha Hernandez FR-1 Judson 2:49.63
18 Lexie Mallary SR-4 Carthage 2:52.17
19 Kat Salis FR-1 Wis.-Platteville 3:06.87
20 Kate Janes SO-2 Carthage 3:09.93
  Emma Verbeke FR-1 Concordia (Wis.) DNF
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
13 Hannah Secor FR-1 Concordia (Wis.) 2:54.68 1:55.38 2:13.01 1:52.18 2:40.25 2:48.27
14 Madi Shafer SR-4 Wis.-Platteville 2:24.56 3:24.65 2:52.17 2:24.56 2:42.42 3:01.91
15 Indi Conover SR-4 Carthage 2:21.50 3:04.79 2:53.13 3:06.45 2:46.47 2:01.53
16 Samantha Brooker SR-4 MSOE 2:17.02 3:20.51 3:37.22 2:58.79 2:47.09 3:12.16
17 Laysha Hernandez FR-1 Judson 2:30.97 2:46.24 3:18.47 3:40.52 2:49.63 2:34.37
18 Lexie Mallary SR-4 Carthage 3:40.38 2:17.74 2:21.18 2:36.68 2:52.17 2:05.69
19 Kat Salis FR-1 Wis.-Platteville 3:44.25 3:46.12 4:02.94 2:31.37 3:06.87 3:40.51
20 Kate Janes SO-2 Carthage 2:24.35 3:30.83 3:32.73 3:47.92 3:09.93 3:46.02
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
8 Hannah Weide SR-4 Wisconsin Lutheran 3:13.80 2:31.40
9 Grace Kusik JR-3 MSOE 2:04.90 2:34.19
10 Lauren Oleniczak JR-3 Wis.-Whitewater 2:19.68 2:36.94
11 Tyra Wooster JR-3 Carthage 2:32.63 2:37.35
12 Rachel Ruona JR-3 MSOE 2:09.06 2:37.38
  Emma Verbeke FR-1 Concordia (Wis.) DNF DNF
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Melissa Pelkey SR-4 Beloit 2:03.05 2:03.05 3:00.37 2:19.82
2 Melissa Srnka JR-3 Wis.-Oshkosh 2:32.80 2:15.66 2:37.08 2:22.80
3 Yaneli Guajardo SO-2 Lake Forest 2:23.84 2:06.41 2:06.41 2:25.29
4 Marie Mayer SO-2 Judson 1:41.83 2:02.20 2:28.38 2:25.47
5 Patricia Bray SR-4 MSOE 2:28.43 1:48.36 2:37.34 2:28.43
6 Breanna Vandenplas JR-3 Wis.-Oshkosh 2:41.30 2:54.74 2:41.30 2:29.35
7 Becca Heller JR-3 Wisconsin Lutheran 3:09.79 2:38.41 2:32.43 2:29.44