May 16-18, 2019
|
New Mexico JC - Hobbs, NM
|
3701 ft. elevation

Men's 4 x 400 Relay Preliminaries

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
1 Barton County CC Kenroy Williams, Nathan Hood, Adriano Gumbs, Kyle Mason 3:00.46 3:09.95 3:51.74
2 Meridian CC Marcus Jackson, Antuane Dennard, Tyrese Ivy, Leander Forbes 3:18.98 3:11.32 2:52.19
3 Allen CC Jason Axon, Rashion Walker, Ricardo Watson, Jeremiah Revere 4:08.34 3:14.01 2:15.81
4 Western Texas College Khamal Stewart-Baynes, Ned Azemia, Reginald Mouton, Rayon Buttler 3:41.97 3:11.35 3:38.14
5 Coffeyville CC Don'Drea Swint, Destine Scott, Tristan Lavan, Anthony Morgan 2:21.72 3:11.51 3:11.51
6 Hinds CC Cruz Magee, Kristopher Moore, Diamantae Griffin, Jordan Woods 3:46.26 3:15.05 2:16.54
7 South Plains Devonte Smith, Willari Watson, Donnis Blue, Moitalel Mpoke 2:19.42 3:13.64 2:38.79
8 Butler CC Mark Doyley, Cardet Bienvenue, Arlon Williams, Shaquan Woods 3:27.34 3:13.77 3:00.21
9 Iowa Western CC Evan Porter, Shamar Deacon, Jacobi Agee, Chevannie Hanson 3:59.53 3:14.74 3:28.38
10 Cloud County CC Stephen Holland, Tanner Brown, Lesley Mahlakoane, Marco Joseph 4:07.51 3:14.89 3:03.20
11 Mesa CC Bryce Clemons, James Lara, Marquis Brown-Tiller, Van Harvey Vance 4:15.91 3:16.85 3:18.82
12 Paradise Valley Ivan Zaharchenko, Tim White, Marcus Fox, Calvin Wilson 2:47.75 3:17.35 2:31.96
13 Iowa Central CC Ethan Smith, David Dunlap, Kenry Atubel, Phemelo Matlhabe 2:36.10 3:17.59 3:57.11
14 Southwestern CC Albert Miller, Nicolae Vandor, Benjamin Aliel, Phil Selmer 4:07.25 3:19.39 3:49.30
15 Neosho County CC James Ray, Andrew Phillips, Leroy Cole III, Javell Johnson 3:10.77 3:22.94 4:05.56
16 Hutchinson CC Dusty Torres, Brock Appiah, Denilson Whitmore, Elijah Smith 2:44.46 3:23.03 3:57.55
17 ASA Miami Paul Willis, Shiloh Seymour, Rosevlet Williams, Maxwell Zelliner 2:57.82 3:26.76 4:14.32
18 Montgomery College Alain Seri, Lance Wilson, Hassan Coulibaly, Alex Varner 3:47.59 3:32.70 3:43.34
Men's 4 x 400 Relay Preliminaries Heat 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
3 Allen CC Axon, Walker, Watson, Revere 3:12.07 3:14.01 2:46.85 3:19.83 3:00.43
6 Hinds CC Magee, Moore, Griffin, Woods 4:07.72 3:15.05 2:57.50 2:39.95 3:38.46
13 Iowa Central CC Smith, Dunlap, Atubel, Matlhabe 3:23.52 3:17.59 4:06.99 3:13.64 3:45.26
16 Hutchinson CC Torres, Appiah, Whitmore, Smith 2:48.52 3:23.03 4:11.76 3:10.85 3:08.82
17 ASA Miami Willis, Seymour, Williams, Zelliner 2:33.01 3:26.76 3:24.70 3:28.83 4:08.12
Men's 4 x 400 Relay Preliminaries Heat 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Meridian CC Jackson, Dennard, Ivy, Forbes 2:21.58 3:55.33 4:01.07 2:38.80 3:28.54 3:11.32 3:09.41
4 Western Texas College Stewart-Baynes, Azemia, Mouton, Buttler 3:13.27 3:09.44 2:15.86 2:19.69 2:46.48 3:11.35 3:22.84
7 South Plains Smith, Watson, Blue, Mpoke 3:11.71 3:48.50 3:38.82 4:07.86 3:00.09 3:13.64 2:19.42
9 Iowa Western CC Porter, Deacon, Agee, Hanson 3:12.80 4:07.32 2:39.69 3:32.27 2:55.27 3:14.74 3:24.48
10 Cloud County CC Holland, Brown, Mahlakoane, Joseph 3:22.69 3:32.43 3:22.69 2:49.56 4:13.36 3:14.89 3:53.87
18 Montgomery College Seri, Wilson, Coulibaly, Varner 2:48.04 4:04.61 3:41.21 2:52.29 3:51.85 3:32.70 3:49.72
Men's 4 x 400 Relay Preliminaries Heat 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
1 Barton County CC Williams, Hood, Gumbs, Mason 3:25.15 2:52.86 3:28.95 4:03.14 3:09.95
5 Coffeyville CC Swint, Scott, Lavan, Morgan 2:58.11 2:50.45 2:42.79 3:17.26 3:11.51
8 Butler CC Doyley, Bienvenue, Williams, Woods 2:36.96 3:52.53 2:44.71 3:11.84 3:13.77
11 Mesa CC Clemons, Lara, Brown-Tiller, Vance 4:15.91 3:30.63 2:35.52 2:23.70 3:16.85
12 Paradise Valley Zaharchenko, White, Fox, Wilson 3:33.14 3:46.96 4:10.64 2:35.91 3:17.35
14 Southwestern CC Miller, Vandor, Aliel, Selmer 3:01.45 3:35.35 4:01.27 2:47.49 3:19.39
15 Neosho County CC Ray, Phillips, Cole III, Johnson 4:13.68 4:07.59 3:24.97 2:58.59 3:22.94