May 2- 3, 2019
|
Indiana Wesleyan - Marion, IN
|
Timing: www.crossroadstiming.com

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Daniel Gerber SO-2 Taylor 4:26.62 5:15.10 3:55.11 4:46.01 4:31.47 3:55.11 4:02.38 10
2 Ben Byrd SR-4 Taylor 3:04.50 5:03.45 5:13.16 4:41.61 4:02.76 4:29.47 4:02.76 8
3 Steven Ott FR-1 Indiana Wesleyan 4:39.26 3:33.69 3:38.55 4:58.68 4:12.55 3:23.98 4:02.83 6
4 Adrien Gentie SO-2 Huntington 2:49.99 4:41.70 4:27.13 4:56.27 4:00.42 3:14.28 4:02.84 5
5 Derek Van Prooyen FR-1 Taylor 4:29.41 3:47.77 3:35.52 4:26.96 4:56.35 3:52.67 4:04.91 4
6 Deion Feldpausch JR-3 Spring Arbor 4:27.01 4:02.51 3:35.57 3:45.37 4:27.01 4:17.21 4:04.96 3
7 Marcus Fierek JR-3 Marian (Ind.) 4:02.97 3:21.25 4:27.51 3:38.43 3:11.43 4:05.42 4:05.42 2
8 Chris Maxon SO-2 Indiana Wesleyan 4:16.33 5:16.06 3:29.05 4:48.68 3:31.54 3:51.44 4:08.86 1
9 Vincent Kibunja JR-3 Goshen 4:44.38 2:57.11 3:29.54 5:14.31 3:34.53 5:21.79 4:09.45 -
10 Noah Menuez SR-4 Mount Vernon Nazarene 4:52.23 3:42.30 4:59.73 3:14.82 4:54.73 3:44.80 4:09.77 -
11 Liam Elias FR-1 Goshen 3:27.84 3:35.35 2:57.79 4:45.46 4:42.96 3:07.80 4:10.40 -
12 Korry Hamlin FR-1 Grace 4:17.54 4:09.97 3:37.15 3:16.95 3:29.57 3:14.42 4:12.49 -
13 Aaron Hendryx FR-1 Huntington 3:37.45 5:00.88 4:02.73 3:32.39 3:04.58 4:00.20 4:12.84 -
14 Adrien Howard JR-3 Indiana Wesleyan 4:12.52 5:22.09 3:13.26 4:38.29 3:46.75 3:20.99 4:17.67 -
15 Caleb Kriesch FR-1 Spring Arbor 3:34.79 3:16.68 4:03.26 4:36.90 3:42.55 5:10.54 4:18.78 -
16 Jacob Dunn FR-1 St. Francis (Ind.) 4:01.84 4:53.85 4:53.85 4:22.64 3:02.03 4:43.45 4:20.04 -
17 Bryson Tretter SO-2 Marian (Ind.) 4:51.35 3:48.92 3:20.30 4:20.13 3:48.92 3:51.52 4:20.13 -
18 Luke Zeddis FR-1 Huntington 5:02.32 4:49.29 3:23.29 4:18.02 5:12.75 3:20.68 4:20.62 -
19 Justin Contreras SO-2 Bethel (Ind.) 5:12.22 5:06.98 4:43.36 3:43.02 3:27.28 4:43.36 4:22.37 -
20 Luke Smith FR-1 Grace 4:25.03 3:37.80 5:38.50 5:07.01 3:29.92 4:53.89 4:22.40 -
21 John Marhefka JR-3 Grace 4:20.30 3:54.01 3:54.01 3:17.20 4:46.60 4:41.34 4:22.93 -
22 Blake Montgemery FR-1 Taylor 3:27.84 4:52.02 4:41.50 4:57.28 5:39.38 4:12.56 4:23.08 -
23 Matt Halbakken SO-2 Grace 3:07.83 3:52.81 3:10.48 4:53.65 5:30.69 5:12.17 4:24.55 -
24 Quinton Huggett JR-3 Indiana Wesleyan 4:29.93 3:31.71 4:51.10 5:12.27 3:13.18 3:29.06 4:24.63 -
25 Victor Kiprotich FR-1 Goshen 5:40.05 3:22.41 4:51.47 3:08.92 4:59.57 3:57.50 4:29.88 -
26 Connor Wyse FR-1 Goshen 4:10.58 4:16.02 5:37.73 3:59.68 5:35.01 4:16.02 4:32.36 -
27 Gerrad Williams FR-1 Mount Vernon Nazarene 3:54.62 4:43.73 5:43.74 3:38.25 5:51.93 5:24.65 4:32.81 -
28 Ryan Wirgau SO-2 Spring Arbor 4:56.93 3:39.95 4:48.68 5:32.67 3:26.20 5:54.66 4:34.93 -
29 Chad Piatt FR-1 Spring Arbor 5:58.08 5:26.82 4:18.62 4:58.40 5:58.08 4:21.46 4:44.19 -
30 Kent Eagleson FR-1 Bethel (Ind.) 5:29.40 4:55.03 4:52.16 5:26.53 5:06.48 4:17.79 4:46.43 -
31 Owen Adkins FR-1 Mount Vernon Nazarene 4:41.24 5:07.33 4:18.04 5:10.23 4:35.44 4:03.55 4:49.93 -
32 Ben Pilarski SO-2 St. Francis (Ind.) 5:02.79 5:38.07 5:58.65 6:16.29 5:38.07 6:19.23 4:53.97 -
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Caleb Kriesch FR-1 Spring Arbor 4:36.90 4:18.78 3:34.79 4:31.72 4:16.20 -
16 Jacob Dunn FR-1 St. Francis (Ind.) 4:27.85 4:20.04 5:25.05 4:56.45 3:30.64 -
17 Bryson Tretter SO-2 Marian (Ind.) 4:09.73 4:20.13 5:27.77 5:27.77 5:32.97 -
18 Luke Zeddis FR-1 Huntington 3:38.92 4:20.62 5:36.20 4:54.50 4:41.47 -
19 Justin Contreras SO-2 Bethel (Ind.) 4:51.23 4:22.37 3:32.52 5:25.34 4:48.61 -
21 John Marhefka JR-3 Grace 5:26.04 4:22.93 5:36.55 4:49.23 3:04.06 -
22 Blake Montgemery FR-1 Taylor 4:36.24 4:23.08 4:28.35 4:28.35 3:27.84 -
23 Matt Halbakken SO-2 Grace 3:15.77 4:24.55 4:19.26 4:06.04 4:32.49 -
25 Victor Kiprotich FR-1 Goshen 4:08.29 4:29.88 4:54.17 5:04.97 5:13.06 -
26 Connor Wyse FR-1 Goshen 3:46.06 4:32.36 5:37.73 4:18.75 5:32.28 -
27 Gerrad Williams FR-1 Mount Vernon Nazarene 3:43.71 4:32.81 5:11.01 5:11.01 4:54.64 -
28 Ryan Wirgau SO-2 Spring Arbor 5:24.42 4:34.93 5:07.93 3:39.95 4:15.69 -
29 Chad Piatt FR-1 Spring Arbor 4:47.04 4:44.19 5:38.19 3:47.36 4:24.30 -
30 Kent Eagleson FR-1 Bethel (Ind.) 6:06.63 4:46.43 4:26.38 4:32.11 5:23.67 -
31 Owen Adkins FR-1 Mount Vernon Nazarene 4:55.73 4:49.93 5:10.23 5:27.62 5:21.83 -
32 Ben Pilarski SO-2 St. Francis (Ind.) 5:52.77 4:53.97 5:52.77 4:09.88 5:58.65 -
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Daniel Gerber SO-2 Taylor 4:02.38 10
2 Ben Byrd SR-4 Taylor 4:02.76 8
3 Steven Ott FR-1 Indiana Wesleyan 4:02.83 6
4 Adrien Gentie SO-2 Huntington 4:02.84 5
5 Derek Van Prooyen FR-1 Taylor 4:04.91 4
6 Deion Feldpausch JR-3 Spring Arbor 4:04.96 3
7 Marcus Fierek JR-3 Marian (Ind.) 4:05.42 2
8 Chris Maxon SO-2 Indiana Wesleyan 4:08.86 1
9 Vincent Kibunja JR-3 Goshen 4:09.45 -
10 Noah Menuez SR-4 Mount Vernon Nazarene 4:09.77 -
11 Liam Elias FR-1 Goshen 4:10.40 -
12 Korry Hamlin FR-1 Grace 4:12.49 -
13 Aaron Hendryx FR-1 Huntington 4:12.84 -
14 Adrien Howard JR-3 Indiana Wesleyan 4:17.67 -
20 Luke Smith FR-1 Grace 4:22.40 -
24 Quinton Huggett JR-3 Indiana Wesleyan 4:24.63 -