April 18-19, 2019
|
Augustana (Ill.) - Rock Island, IL

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Sabrina Baftiri SO-2 St. Francis (Ill.) 4:44.11 5:55.14 10
2 Anna Restemayer SR-4 Luther 4:45.74 6:05.75 8
3 Taylor Conroy JR-3 St. Francis (Ill.) 4:47.40 5:50.63 7
4 Bre Rodriguez JR-3 St. Francis (Ill.) 4:51.26 4:33.79 6
5 Laisha Corona SO-2 St. Francis (Ill.) 4:56.08 3:45.02 5
6 Grace Cole FR-1 Bethel (Minn.) 4:56.74 4:33.00 4
7 Vera Lindhorst JR-3 Luther 4:57.19 3:54.78 3
8 Angela Budach JR-3 Olivet Nazarene 4:58.59 5:04.57 2
9 Malakai Holloway FR-1 Bethel (Minn.) 4:58.93 6:25.62 1
10 Kat Hoffman JR-3 Luther 4:59.56 5:23.53 -
11 Katie Fetting FR-1 Luther 5:01.03 3:45.78 -
12 Martel DenHartog SR-4 Luther 5:02.63 5:57.11 -
13 Stephanie Cruz JR-3 St. Francis (Ill.) 5:04.21 6:26.35 -
14 Anna Hage SO-2 Bethel (Minn.) 5:04.69 3:42.43 -
15 Veronica Navarrete SO-2 St. Francis (Ill.) 5:05.18 5:08.24 -
16 Allie Pujol SO-2 Luther 5:05.30 4:59.20 -
17 Celine Espinoza SR-4 St. Francis (Ill.) 5:07.40 3:38.26 -
18 Charleen Mascote SO-2 St. Francis (Ill.) 5:08.32 4:37.49 -
19 Anneke Knauss FR-1 Luther 5:10.42 4:33.17 -
20 Manda Slaback SR-4 Wis.-Whitewater 5:12.22 4:12.90 -
21 Maggie Utgaard SR-4 Augustana (Ill.) 5:15.18 4:34.21 -
22 Ezzie Baltierra-Chavez FR-1 Monmouth (Ill.) 5:15.85 6:47.45 -
23 Amanda Leder FR-1 Wis.-Whitewater 5:18.68 6:31.98 -
24 Kirsten Menke SO-2 Monmouth (Ill.) 5:20.56 4:51.71 -
25 Amy Brouch SO-2 St. Ambrose 5:21.13 6:18.94 -
26 Michelle DeArmond SR-4 Augustana (Ill.) 5:22.01 3:51.85 -
27 Laura Luttio SR-4 Bethel (Minn.) 5:23.68 5:39.87 -
28 Christina Vargas SR-4 Olivet Nazarene 5:28.17 6:50.22 -
29 Morayma Barron JR-3 St. Francis (Ill.) 5:29.90 5:23.31 -
30 Bettina Taxer JR-3 Olivet Nazarene 5:30.03 6:29.44 -
31 Olivia Hogenkamp SO-2 Augustana (Ill.) 5:30.90 4:37.96 -
32 Sarah Daley SO-2 Wis.-Whitewater 5:32.67 4:19.49 -
33 Kate Saulcy SR-4 Monmouth (Ill.) 5:35.26 6:42.32 -
34 Morgan Smarzinski FR-1 Wis.-Whitewater 5:36.40 6:13.41 -
35 Katie Iverson SO-2 Augustana (Ill.) 5:37.82 7:02.28 -
36 Jenny Kinjerski SO-2 Wis.-Whitewater 5:37.94 6:45.53 -
37 Hannah Schilling FR-1 St. Francis (Ill.) 5:41.73 5:41.73 -
38 Elizabeth Colgan SO-2 Olivet Nazarene 5:47.87 4:41.78 -
39 Elyse Panzella FR-1 St. Francis (Ill.) 5:56.86 7:26.08 -
40 Jacqueline Bacon SO-2 St. Francis (Ill.) 5:57.73 6:33.51 -
41 Lydia Fails JR-3 Bethel (Minn.) 6:02.65 5:37.27 -
42 Charlotte Owen SO-2 Olivet Nazarene 6:04.07 5:24.03 -
43 Beatriz Vasquez Pena FR-1 Bethel (Minn.) 6:24.36 8:00.45 -
44 Tegan Pantenburg FR-1 St. Ambrose 6:28.22 6:01.05 -
45 Macy Lemke JR-3 Olivet Nazarene 6:31.70 4:53.78 -
46 Madison Mayer FR-1 Augustana (Ill.) 6:43.24 6:06.95 -
47 Alicia Urban SO-2 Olivet Nazarene 7:07.31 7:32.95 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
34 Morgan Smarzinski FR-1 Wis.-Whitewater 5:29.68 5:36.40 6:10.04 -
35 Katie Iverson SO-2 Augustana (Ill.) 7:15.79 5:37.82 4:40.39 -
37 Hannah Schilling FR-1 St. Francis (Ill.) 5:38.32 5:41.73 5:28.06 -
38 Elizabeth Colgan SO-2 Olivet Nazarene 6:50.49 5:47.87 4:06.99 -
39 Elyse Panzella FR-1 St. Francis (Ill.) 4:41.92 5:56.86 4:41.92 -
40 Jacqueline Bacon SO-2 St. Francis (Ill.) 4:10.42 5:57.73 5:14.81 -
41 Lydia Fails JR-3 Bethel (Minn.) 6:09.91 6:02.65 5:15.51 -
43 Beatriz Vasquez Pena FR-1 Bethel (Minn.) 4:36.74 6:24.36 8:04.30 -
44 Tegan Pantenburg FR-1 St. Ambrose 4:31.76 6:28.22 7:45.87 -
45 Macy Lemke JR-3 Olivet Nazarene 4:45.95 6:31.70 5:01.61 -
46 Madison Mayer FR-1 Augustana (Ill.) 6:15.02 6:43.24 8:20.02 -
47 Alicia Urban SO-2 Olivet Nazarene 8:11.41 7:07.31 7:28.68 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Celine Espinoza SR-4 St. Francis (Ill.) 3:50.55 5:07.40 5:04.33 5:32.00 5:41.22 -
21 Maggie Utgaard SR-4 Augustana (Ill.) 6:02.46 5:15.18 4:37.36 6:30.83 3:56.39 -
22 Ezzie Baltierra-Chavez FR-1 Monmouth (Ill.) 5:41.12 5:15.85 4:25.32 6:03.23 5:09.54 -
23 Amanda Leder FR-1 Wis.-Whitewater 3:49.45 5:18.68 6:00.11 5:56.93 4:30.88 -
25 Amy Brouch SO-2 St. Ambrose 5:59.67 5:21.13 6:15.73 5:11.50 3:51.22 -
26 Michelle DeArmond SR-4 Augustana (Ill.) 5:15.57 5:22.01 6:19.98 6:23.20 4:33.71 -
28 Christina Vargas SR-4 Olivet Nazarene 6:20.68 5:28.17 4:55.36 4:29.10 5:11.77 -
29 Morayma Barron JR-3 St. Francis (Ill.) 6:19.39 5:29.90 6:42.48 6:02.89 4:37.12 -
31 Olivia Hogenkamp SO-2 Augustana (Ill.) 6:40.39 5:30.90 5:40.83 5:47.45 5:07.74 -
32 Sarah Daley SO-2 Wis.-Whitewater 4:26.14 5:32.67 4:59.41 4:39.45 4:56.08 -
33 Kate Saulcy SR-4 Monmouth (Ill.) 7:05.78 5:35.26 6:38.96 4:04.74 4:28.21 -
36 Jenny Kinjerski SO-2 Wis.-Whitewater 5:17.67 5:37.94 5:10.91 5:04.15 3:56.56 -
42 Charlotte Owen SO-2 Olivet Nazarene 5:42.23 6:04.07 4:54.90 6:40.48 5:31.31 -
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Grace Cole FR-1 Bethel (Minn.) 4:56.74 4
8 Angela Budach JR-3 Olivet Nazarene 4:58.59 2
12 Martel DenHartog SR-4 Luther 5:02.63 -
13 Stephanie Cruz JR-3 St. Francis (Ill.) 5:04.21 -
14 Anna Hage SO-2 Bethel (Minn.) 5:04.69 -
16 Allie Pujol SO-2 Luther 5:05.30 -
19 Anneke Knauss FR-1 Luther 5:10.42 -
20 Manda Slaback SR-4 Wis.-Whitewater 5:12.22 -
24 Kirsten Menke SO-2 Monmouth (Ill.) 5:20.56 -
27 Laura Luttio SR-4 Bethel (Minn.) 5:23.68 -
30 Bettina Taxer JR-3 Olivet Nazarene 5:30.03 -
Women's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Sabrina Baftiri SO-2 St. Francis (Ill.) 4:27.07 4:44.11 5:29.57 10
2 Anna Restemayer SR-4 Luther 5:25.75 4:45.74 5:54.32 8
3 Taylor Conroy JR-3 St. Francis (Ill.) 3:52.80 4:47.40 3:49.92 7
4 Bre Rodriguez JR-3 St. Francis (Ill.) 6:01.17 4:51.26 5:17.48 6
5 Laisha Corona SO-2 St. Francis (Ill.) 4:20.55 4:56.08 6:13.06 5
7 Vera Lindhorst JR-3 Luther 4:21.53 4:57.19 5:00.17 3
9 Malakai Holloway FR-1 Bethel (Minn.) 5:10.89 4:58.93 4:08.12 1
10 Kat Hoffman JR-3 Luther 6:08.46 4:59.56 6:02.47 -
11 Katie Fetting FR-1 Luther 4:58.02 5:01.03 4:27.92 -
15 Veronica Navarrete SO-2 St. Francis (Ill.) 5:02.13 5:05.18 4:37.72 -
18 Charleen Mascote SO-2 St. Francis (Ill.) 5:23.74 5:08.32 5:08.32 -