April 18, 2019
|
U. of St. Thomas - St. Paul, MN

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Nick Rink SO-2 Minnesota 3:53.44
2 Hunter Lucas FR-1 Minnesota 3:54.51
3 Jack Manderscheid SO-2 Minnesota 3:54.59
4 Joe Morrison FR-1 Minnesota 3:58.91
5 Connor Olson JR-3 Minnesota 3:59.42
6 Luke Lahr SR-4 Minnesota-Duluth 4:00.04
7 Tyler Hudson JR-3 Concordia-St. Paul 4:00.52
8 Parker Rosenau SR-4 St. Thomas (Minn.) 4:01.68
9 Jesse Middendorf FR-1 Concordia-Moorhead 4:06.04
10 Eliott Cassidy SO-2 St. Olaf 4:10.65
11 Tony Smith FR-1 St. Thomas (Minn.) 4:13.40
12 Erik Sworski SO-2 St. Thomas (Minn.) 4:14.47
13 Peter Tollefson   Unattached 4:14.89
14 George McGivern JR-3 St. Thomas (Minn.) 4:15.41
15 Connor Haugrud SO-2 Concordia-Moorhead 4:15.55
16 Wyatt Midtvedt JR-3 Minnesota-Duluth 4:18.25
17 Chase Graff JR-3 St. Thomas (Minn.) 4:19.21
18 Benjamin Tweit SO-2 Bethany Lutheran 4:22.75
19 Bailey LaChance SR-4 St. Thomas (Minn.) 4:24.98
20 Eric Trempe FR-1 St. Thomas (Minn.) 4:25.77
21 Alex Walsh JR-3 Hamline 4:26.52
22 Jackson Simon JR-3 St. Olaf 4:27.54
23 Keegan Sansone FR-1 St. Thomas (Minn.) 4:29.99
24 Jack Huen FR-1 St. Thomas (Minn.) 4:30.09
25 Nick Sluga FR-1 St. Thomas (Minn.) 4:30.49
26 Jakin Anderson FR-1 Bethany Lutheran 4:33.13
27 Matthew Thomforde FR-1 Concordia-St. Paul 4:35.38
28 Christian Barlow FR-1 Hamline 4:38.15
29 Nathan Runck FR-1 Northwestern (Minn.) 4:41.33
30 Tristan Thompson FR-1 Northwestern (Minn.) 4:43.27
31 Dan Wilson FR-1 Concordia-Moorhead 4:44.91
32 Thomas Razildo FR-1 Hamline 4:51.01
33 Anthony Knode FR-1 Bethany Lutheran 4:53.49
34 Tyler Adler SO-2 St. Thomas (Minn.) 4:53.59
35 Jordan Johnson JR-3 St. Thomas (Minn.) 4:55.12
36 Matt Bye JR-3 Concordia-Moorhead 4:56.90
37 Cameron Larson FR-1 Northwestern (Minn.) 4:58.80
38 Jacob Tesch FR-1 Bethany Lutheran 5:03.35
39 Drew Probst FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:10.63
40 Tyler Cullen FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:11.73
41 Ryan Thompson SO-2 St. John's (Minn.) 5:16.92
42 Kaleb Keener FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:29.87
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Nick Rink SO-2 Minnesota 4:28.46 4:47.14 3:53.44 3:09.09 4:47.14 4:16.79 4:02.78
2 Hunter Lucas FR-1 Minnesota 4:20.31 3:49.82 3:54.51 4:17.97 3:45.13 2:51.20 3:09.96
3 Jack Manderscheid SO-2 Minnesota 4:18.05 3:54.59 3:54.59 5:00.28 3:10.02 2:51.25 3:35.83
4 Joe Morrison FR-1 Minnesota 5:01.03 5:01.03 3:58.91 3:56.52 4:06.08 4:01.30 3:13.52
5 Connor Olson JR-3 Minnesota 4:23.37 3:42.66 3:59.42 4:37.73 4:25.76 4:06.61 4:09.00
6 Luke Lahr SR-4 Minnesota-Duluth 3:33.64 3:48.04 4:00.04 4:24.05 3:48.04 3:14.44 3:57.64
7 Tyler Hudson JR-3 Concordia-St. Paul 3:14.83 4:55.84 4:00.52 3:43.69 4:48.63 3:24.45 3:10.01
8 Parker Rosenau SR-4 St. Thomas (Minn.) 3:52.02 3:01.26 4:01.68 4:57.27 4:40.35 3:13.35 4:40.35
9 Jesse Middendorf FR-1 Concordia-Moorhead 2:54.69 3:29.14 4:06.04 4:50.33 3:58.66 3:02.07 4:23.27
16 Wyatt Midtvedt JR-3 Minnesota-Duluth 4:46.66 4:02.76 4:18.25 3:47.26 4:56.99 5:17.65 5:12.49
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
10 Eliott Cassidy SO-2 St. Olaf 4:10.65 4:00.63
11 Tony Smith FR-1 St. Thomas (Minn.) 4:13.40 3:55.67
12 Erik Sworski SO-2 St. Thomas (Minn.) 4:14.47 3:54.12
13 Peter Tollefson   Unattached 4:14.89 3:11.17
14 George McGivern JR-3 St. Thomas (Minn.) 4:15.41 2:58.79
15 Connor Haugrud SO-2 Concordia-Moorhead 4:15.55 4:20.67
17 Chase Graff JR-3 St. Thomas (Minn.) 4:19.21 4:45.14
22 Jackson Simon JR-3 St. Olaf 4:27.54 3:36.71
23 Keegan Sansone FR-1 St. Thomas (Minn.) 4:29.99 3:38.70
31 Dan Wilson FR-1 Concordia-Moorhead 4:44.91 4:02.18
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
18 Benjamin Tweit SO-2 Bethany Lutheran 5:15.30 4:22.75 4:59.54 3:17.07 3:48.60 4:22.75 5:12.68
19 Bailey LaChance SR-4 St. Thomas (Minn.) 4:40.88 4:24.98 4:38.23 3:05.49 4:17.03 4:27.63 5:28.58
20 Eric Trempe FR-1 St. Thomas (Minn.) 3:48.57 4:25.77 4:31.09 3:08.70 3:35.28 5:10.95 5:45.51
21 Alex Walsh JR-3 Hamline 5:06.50 4:26.52 5:38.48 3:14.56 3:17.23 3:06.57 4:31.85
24 Jack Huen FR-1 St. Thomas (Minn.) 3:33.38 4:30.09 5:02.50 5:16.01 5:10.61 3:25.27 4:38.20
25 Nick Sluga FR-1 St. Thomas (Minn.) 4:33.20 4:30.49 3:49.92 4:33.20 4:44.02 5:38.12 5:21.89
26 Jakin Anderson FR-1 Bethany Lutheran 3:16.66 4:33.13 5:27.76 3:19.39 3:46.70 5:16.83 5:19.57
29 Nathan Runck FR-1 Northwestern (Minn.) 4:38.52 4:41.33 4:38.52 4:58.21 4:35.71 5:17.91 4:27.27
34 Tyler Adler SO-2 St. Thomas (Minn.) 3:28.45 4:53.59 4:56.53 5:25.89 5:52.31 6:12.86 5:02.40
Men's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
27 Matthew Thomforde FR-1 Concordia-St. Paul 5:33.21 4:13.35 4:35.38
28 Christian Barlow FR-1 Hamline 5:03.19 4:13.12 4:38.15
30 Tristan Thompson FR-1 Northwestern (Minn.) 5:39.93 4:37.61 4:43.27
32 Thomas Razildo FR-1 Hamline 4:19.00 4:16.09 4:51.01
33 Anthony Knode FR-1 Bethany Lutheran 5:14.04 4:56.43 4:53.49
35 Jordan Johnson JR-3 St. Thomas (Minn.) 4:46.27 3:50.20 4:55.12
36 Matt Bye JR-3 Concordia-Moorhead 5:59.25 5:53.32 4:56.90
37 Cameron Larson FR-1 Northwestern (Minn.) 3:47.09 5:28.68 4:58.80
38 Jacob Tesch FR-1 Bethany Lutheran 4:23.92 3:59.65 5:03.35
39 Drew Probst FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:23.06 3:40.55 5:10.63
40 Tyler Cullen FR-1 St. Thomas (Minn.) 6:07.85 4:09.39 5:11.73
41 Ryan Thompson SO-2 St. John's (Minn.) 6:26.65 4:00.86 5:16.92
42 Kaleb Keener FR-1 St. Thomas (Minn.) 5:26.58 6:39.15 5:29.87